שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רגע לפני החתונה: איך תדעו שבחרתם נכון?

  עומדים להתחתן? איך תדעי אם הוא אכן האביר על הסוס הלבן? איך תדע אם היא האשה של חייך? הנה כמה דרכים לברר

  אתם יוצאים יחד כבר תקופה די ארוכה, טוב לכם בזוגיות, המשפחות שלכם הספיקו להכיר, ועכשיו אתם עומדים בפני השאלה הגורלית "האם הפעם זה באמת זה". לאחר כמה קשרים כושלים, אתם כבר קצת מהססים ולא בטוחים בעצמכם. אז איך תדעי אם הוא אכן האביר על הסוס הלבן? איך תדע אם היא האשה של חייך?

   

  עוד בנושא:

  איך היא יכולה לדעת שזה הבחור הטוב האחרון?  

  כשהקליק נעדר והספק נשאר

  5 סימנים שלא נועדתם להיות ביחד

   

  האמת, לא קל לענות על השאלות הללו, ומניסיון אני יכולה לומר לכם שלצערי אין כאן נוסחת קסם. הרי כולנו מכירים את הזוגות האלה שכולם בטוחים שהם יישארו יחד לנצח, אך הם התגרשו אחרי תקופה קצרה של נישואין. לעומתם יש כמובן גם את הזוגות הנדירים שהצליחו לשרוד בקשר כנגד כל הסיכויים (למרות שהמשפחה היתה נגד או שהיו חסמים אחרים שהפריעו לקשר).

   

   

  לא מזמן פנה אליי קרוב משפחה וביקש להתייעץ אתי על הזוגיות שלו. הוא היה מאורס, בן 28, מאוהב עד מעל הראש בארוסה שלו, אבל עדיין לא היה בטוח במאה אחוז שהוא צריך להתחתן אתה. על הנייר הם התאימו אחד לשני כמו כפפה – היה להם כיף להם ביחד, היתה ביניהם תקשורת טובה, משיכה מינית, שניהם היו במקום דומה בחיים מבחינת מטרות, והכול בסדר.

   

  אלא שהבחור הסס לגבי החתונה, הוא לא ידע לשים על זה את האצבע, לא היה משהו ספציפי שהפריע לו בה, הוא פשוט לא היה בטוח. הוא פתח בפניי את לבו, הסתכל עליי במבט של "הצילו" וביקש ממני עצה. "הראלה", אמר לי, "איך אני יכול להית בטוח שהיא האחת בשבילי?".

   

  כמה שרציתי לעזור לו, ולמרות כל הניסיון שלי בתחום, פשוט לא ידעתי מה לענות לו. הרי טובים וחכמים ממני ניסו, אבל אי אפשר להסביר את זה, זה פשוט משהו שמרגישים בלב – או שזה "זה" או שזה לא "זה", וגם אם חושבים שזה אכן "זה", אף אחד לא מחלק לנו תעודת אחריות מתחת לחופה.

   

  מיותר לציין שהוא התאכזב קשות מהתשובה שלי. הרי אחרי כל הזוגות שחיתנתי, הוא חשב שאוכל לשלוף לו איזו תשובה חכמה שתפתור לו את כל הדילמות. התחלתי לחשוב האם יש איזושהי דרך לנבא את פוטנציאל ההצלחה של הזוג? אמנם אין נוסחה מדעית כאן, אבל אולי קיימים סימנים מסוימים שיכולים לעזור בקבלת החלטה? אז ככה, הנה כמה עצות שיעזרו לכם להחליט אם יש בסיס מוצק להיסוס או שזה סתם רגליים קרות.

   

  האם אתם רואים עתיד משותף?

  אם קל לכם לדמיין את החיים שלכם יחד, לא רק לטווח המיידי אלא לטווח הארוך, סימן שיש סיכוי טוב לקשר. שאלו את עצמכם איך ייראה העתיד שלכם - איך תסתדרו עם המשפחה האחד של השנייה? האם היא תטפל בך כשתהיה עם מקל הליכה? האם הוא עדיין יאהב אותך כשתהיי מקומטת? אם זה מרגיש לכם טבעי - הרי לכם סימן טוב.

   

  תקשורת טובה היא המפתח

  אחת הבעיות הגדולות במערכות יחסים היא חוסר תקשורת. אולי יש ביניכם תשוקה מאוד גדולה, אולי כיף לכם מאוד ביחד, אולי יש לכם המון תחביבים משותפים, אבל אם אין ביניכם תקשורת טובה - אתם בבעיה גדולה! לכן בדקו לעומק מה מצב התקשורת ביניכם - האם אתם יכולים לדבר על הכל, האם אתם יודעים לריב בכבוד, האם אתם מצליחים לגשר על הפערים ביניכם ולהגיע לעמק השווה?

   

  אוהבים למרות ולא בגלל

  אומרים בצדק שכל המהות של זוגיות היא לאהוב למרות ולא בגלל. זה משפט מאוד חזק שכל זוג צריך להפנים היטב. בתחילת הקשר אנחנו מסונוורים ורואים רק את הצדדים החיוביים של בן הזוג. אך בשלב מסוים כשהפרפרים בבטן כבר מתחילים להיעלם, אנו ערים לצדדים הפחות יפים שלו, ואז נשאלת השאלה - האם אנחנו אוהבים אותו למרות התכונות הפחות טובות שלו? אם כן - עליתם על דרך המלך.

   

  תיאום ציפיות

  נכון שזה מלחיץ לדבר על נושאים "כבדים" כמו חינוך ילדים וכלכלת הבית כשאתם אפילו לא נשואים, אבל האמינו לי - זה חשוב ביותר! אם אתם שוקלים להתחתן, זה אקוטי לנהל ביניכם את השיחות הללו עוד הרבה לפני שאתם נכנסים לחופה. יכול להיות שהוא רוצה שתהיי עקרת בית ברגע שייוולדו לכם ילדים ואת בכלל רוצה להיות אשת קריירה. אולי אתה רוצה לעבור לגור במושב אחרי החתונה והיא מתעקשת על מגורים בעיר הגדולה. יכול להיות שאת בעד לחיות בצמצום כדי לחסוך לעתיד והוא פזרן ובזבזן.

   

  רוב הגירושים מתרחשים היום בגלל כסף וחינוך ילדים, ותתפלאו כמה זוגות לא מדברים על זה לפני החתונה. הם עסוקים בבחירת אולם, איזה סידורי שולחן לשים, ואיזה די.ג'יי לבחור, אבל הם לא מדברים על הנושאים החשובים באמת. לכן אתם חייבים לערוך ביניכם תיאום ציפיות כדי למנוע "הפתעות" לא נעימות בעתיד.

   

  "אחרי החתונה זה יעבור"

  הסתכלו לאמת בעיניים ושאלו את עצמכם האם יש משהו משמעותי שמפריע לכם בבן/בת הזוג, והאם זה ניתן לשינוי. האם יש תכונה מסוימת או הרגל כלשהוא שממש קשה לכם לחיות אתו? במקרה כזה, חשוב קודם כל להבין שקשה מאוד לשנות אופי והרגלים של בני זוג, לכן אל תתחתנו מתוך מחשבה שאתם תצליחו לשנות אותם. אל תחיו באשליה שאחרי החתונה הדברים פתאום ישתנו. אם נלך על מקרים קיצוניים, אז אם מישהי מאוהבת בבחור שיש לו בעיית שתייה או הימורים, זה לא משהו שישתנה בנס. החתימה על הכתובה לא טומנת בחובה קסם שמעלים את כל הבעיות. ממש לא.

   

  לעומת זאת, אם מדובר על מקרים "קלים" יותר, לדוגמה שהיא עסוקה מדי בעבודה שלה או מבלה יותר מדי זמן עם החברות, יכול להיות שאפשר יהיה לשנות את זה בעתיד, או לפחות למתן את זה. שוב, זה לא בטוח אבל כדאי לנסות. השאלה עד כמה התכונות האלה באמת מפריעות לכם ואם אתם יכולים להשלים אתן ולחיות אתן בשלום.

   

  סימנים שאמורים להדליק אצלכם נורה אדומה

  1. אובססיביות בקשר - בהתחלה זה אולי מחמיא לצד השני כשבן/בת הזוג מקנאים לך. הרי זה בסך הכל מסמל לך שהוא רוצה לשמור אותך לעצמו, הוא מבלה רק אתך וקנאי לך. אבל האמינו לי שאחרי תקופה מסוימת זה עלול לגרום לנזק רב.

   

   

  2. פינג פונג - קצת טלטולים במערכת היחסים דווקא טובים לשבירת השגרה ולהכנסת ריגושים, אך אם אתם רואה שאתם כל הזמן ביחסי פינג פונג (נפרדים וחוזרים) , זה מראה על חוסר יציבות בקשר.

   

  3. אהבה עיוורת? אני יודעת שזה לא פשוט, אבל נסו להיות אובייקטיביים לרגע. האם את רואה אותו באמת או רק את מה שאת רוצה לראות? האם הסביבה שלך מחבבת אותו? בדקו אם את באמת מכירים לעומק או שאתם מסונוורים מהאהבה.

   

  4. האם אתם בלחץ למצוא את החצי השני? שאלו את עצמכם אם אתם מאוהבים אחד בשנייה או רק מאוהבים באהבה. יש המון אנשים שבטוחים שמצאו את בחיר לבם, אבל אחר כך מבינים (ולפעמים מאוחר מדי), שהם התלהבו רק כי היו בלחץ להיכנס לזוגיות.

   

  בחיים אל תיכנסו לזוגיות מתוך מקום של "אין ברירה" או כי השעון הביולוגי מתקתק. אני בעד פשרות הגיוניות אבל לא בעד להתפשר על אהבה. תמיד אמרתי שעדיף להיות לבד מאשר עם משהו שלא אוהבים בכלל.

   

  בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

   

  הכותבת היא הראלה ישי, בעלת רשת משרדי שידוכים "דו-לב"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אני בטוח שהיא האישה הנכונה בשבילי אך היא פחות בטוחה בכך
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים