שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בסיכום שבועי: הבורסה בת"א איבדה 0.1%

  על רקע השבעת הממשלה, ביקור אובמה ופרסום מדד פברואר ירדו השבוע מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 בכ-0.1%. מדד הבנקים ירד בכ-1.2%. מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית סלקום שעלתה בכ-9%. מניית בבילון איבדה 13.1%

  שבוע המסחר האחרון בבורסה המקומית התנהל ברובו במגמה מעורבת כשברקע דו"חות החברות לרבעון הרביעי של 2012. ברמת המאקרו, נציין את מדד המחירים לצרכן לחודש פברואר שפורסם ביום שישי שעבר ונותר ללא שינוי. כמו כן נציין את סיום הדיונים הקואליציוניים ואת השבעתה של ממשלת ישראל ה-33 ואת ביקורו של ברק אובמה בישראל.

   

  כתבות נוספות בערוץ הכלכלה:

   

  בחו"ל, משבר החובות בקפריסין והשפעתו על גוש האירו עמד במוקד השבוע וגרר את בורסות אירופה לירידות שערים. ובארה"ב, הצהרת ברננקי, יו"ר הפד האמריקאי, בדבר המשך תוכנית ההרחבה הכמותית ומספר נתוני מאקרו חיוביים, הובילו את בורסות ארה"ב לשיאים חדשים.

   

  הבורסה בת"א ()
  הבורסה בת"א

   

  יום א'

  יום המסחר הראשון בבורסה המקומית נפתח בעליות שערים, בניגוד לירידות בשוקי חו"ל בסופ"ש על רקע האכזבה ממספר נתוני מאקרו בארה"ב (בעיקר מדד אמון הצרכנים שירד בניגוד לציפיות לרמתו הנמוכה מתחילת 2012). במוקד היום עמדה ההודעה בדבר הקמת ממשלה חדשה בישראל לאחר תום המו"מ בין הליכוד-ביתנו למפלגות השונות.

   

  במהלך היום, כתוצאה מחששות גוברים מאירופה, בעקבות תוכנית החילוץ לקפריסין שאחד מתנאיה הוא הטלת מסים על פקדונות אזרחי קפריסין, השתנתה המגמה והמדדים המובילים סגרו את היום במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים בהובלת מניות הטכנולוגיה. מניות הגז והנפט הובילו את העליות. מחזור המסחר היה נמוך מאוד והסתכם בכ-590 מיליון שקל.

   

  יום ב'

  ביום ב' נפתח המסחר בירידות שערים במדדים המובילים, בהמשך לירידות החדות בשוקי אסיה וציפיות לפתיחת שבוע שלילית בארה"ב כתוצאה מהמשבר החוזר באירופה. במהלך היום ועל אף הירידות החדות בבורסות אירופה, התמתנו הירידות ולקראת סיום המסחר עברו המדדים להסחר בעליות שערים והבורסה המקומית סיימה את היום במגמה חיובית בהובלת מניות התקשורת. מחזור המסחר הסתכם בכ-980 מיליון שקל.

   

  יום ג'

  בניגוד לירידות בבורסות ארה"ב ואסיה, נפתח המסחר ביום ג' בבורסה המקומית במגמה חיובית. במוקד היום עמדו החלטת בנק ישראל לאמץ את מסקנות ועדת זקן להגברת התחרותיות בבנקים והמשך עונת הדו"חות של החברות הגדולות במשק. במהלך היום נשמרה המגמה החיובית והמדדים המובילים סגרו את היום בעליות שערים בהובלת מדד מניות הביטוח שזינק בכ-3%. מדד מניות הבנקים ירד בניגוד למגמה. מחזור המסחר הסתכם בכמיליארד שקל.

   

  יום ד' 

  בדומה למגמה המעורבת בארה"ב ושוקי אסיה, נפתח המסחר ביום ד' בבורסה המקומית ביציבות עם נטייה לעליות שערים קלות במדדים המובילים. במוקד היום עמדו דו"חותיהם של הבנקים דיסקונט והבינלאומי וחברות הנדל"ן עזריאלי וגזית גלוב, וכמובן - ביקורו של ברק אובמה, נשיא ארה"ב בישראל. במהלך היום נשמרה המגמה המעורבת והמדדים המובילים סגרו את היום סביב רמות הפתיחה. מדד הביומד הוביל את הירידות ואילו מדד מניות הנפט והגז את העליות. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.3 מיליארד שקל.

   

  יום ה' 

  יום המסחר האחרון של השבוע בבורסה המקומית נפתח במגמה שלילית, בניגוד לעליות בארה"ב והמגמה המעורבת בשוקי אסיה. במוקד היום המשיכו לעמוד דו"חות החברות לרבעון הרביעי של השנה כשביום זה עמדו במוקד דו"חותיהם של שני הבנקים הגדולים – לאומי והפועלים ושל החברה לישראל. במהלך היום ובעיקר לאחר נתון מאקרו מעורב מארה"ב (מכירות בתים חדשים עלו אך פחות מהציפיות) והירידות מאירופה, התחזקה המגמה השלילית והבורסה המקומית סגרה בירידות שערים בהובלת מניות הבנקים. מחזור המסחר הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקל.

   

  סיכום שבועי 

  בסיכומו של שבוע סיימה הבורסה המקומית במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים במדדים המובילים. מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100 ירדו שניהם בכ-0.1% ומדד הבנקים ירד בכ-1.2%. הוביל את הירידות מדד מניות הטכנולוגיה שירד בכ-2.1%. מנגד, מדד הנדל"ן הוסיף כ-1.95% לערכו ומדד מניות התקשורת הוביל את העליות כשעלה בכ-4.65%.

   

  מבין המניות בלטה השבוע לטובה מניית סלקום שעלתה בכ-9%. מנגד בלטה לשלילה מניית בבילון שירדה בכ-13.1%.

   

  בסקטור אג"ח הממשלתיות, לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן, העקום השקלי עלה קלות, בעיקר בחלקו הארוך ואילו העקום הצמוד נותר כמעט ללא שינוי עם עליות קלות מאוד בחלקו הארוך.

   

  בסקטור אג"ח הקונצרניות מגמה מעורבת, כשמדד התל בונד 20 ירד בכ-0.22% ואילו מדד התל בונד השקלי עלה בכ-0.2%.

   

  בגזרת ההנפקות, חברת נצבא סיימה את השלב הציבורי והמוסדי בהנפקת סדרת אג"ח חדשה, החברות ריט 1, חלל תקשורת וגב-ים סיימו את השלב המוסדי בהרחבת סדרת אג"ח קיימת וחברת איידיאו הנפיקה מניות לציבור.

   

  הכותב הינו עובד באדמונד דה רוטשילד ניהול תיקי השקעות בע"מ ("החברה"), העוסקת בניהול השקעות ובשיווק השקעות. אין באמור משום הצעה, המלצה ו/או שידול לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ני"ע כלשהם. הכותב, החברה ו/או חברות קשורות שלה, ו/או קרנות נאמנות שבניהולן, עובדיהן,נושאי משרה, בעלי שליטה בהם, עשויים להחזיק לרכוש ו/או למכור ני"ע המתוארים בכתבה ו/או שיש להם זיקה אחרת לני"ע, כולם או חלקם, אחרי, במהלך או לפני פרסום הכתבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים