שתף קטע נבחר

הצצה מבפנים: הבתים של אנשי הנדל"ן המובילים

לא לכולם צפוף במטבח ובחדר השינה: האם גם הגורמים המובילים בנדל"ן מרגישים את מצוקת הדיור, או שהם נהנים לצפות בה ממרפסת הפנטהאוז? מי צנוע יותר ומי פחות, ומדוע רובם גרים בצפון תל-אביב? צפו בתמונות

בתחום הנדל"ן, נראה שהמשפט כי "הסנדלר הולך יחף" רחוק שנות אור מהמציאות. מחירי הדיור הגבוהים בישראל מאפשרים פרנסה נאה לגורמים המובילים בתחום, הגוזרים את שכרם משווי הנכסים אותם הם בונים או מוכרים. אז כיצד נראות הדירות שלהם?

 

 

אחוזה שתלויה בשחקים

הדייר: עידו חג'ג', מבעלי קבוצת הנדל"ן חג'ג'.

 

הנכס: פנטהאוז פאר בקומות 11-12 בשכונת כוכב הצפון בתל-אביב

 

הפנטהאוז של משפחת חג'ג' נמצא בבניין שבנתה הקבוצה לפני כשנתיים. עידו (38), שרית אשתו, הבת גאיה (5) ודניאל (3) גרים בדירה המפוארת מזה כשנה וחצי, לאחר שאת השנים קודם לכן העבירו בפנטהאוז דומה בשכונת אזורי-חן בעיר.

 

 

חג'ג' ואישתו בגג (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
חג'ג' ואישתו בגג(צילום: עופר עמרם)

  

הכינוי "דירה" קצת מעליב למוצר שבו מתגוררת משפחת חג'ג'. מדובר בנכס הכולל מעל 300 מ"ר בנוי ועוד כ-200 מ"ר של מרפסות. למעשה, המונח המתאים יותר הוא "אחוזה שתלויה בשחקים". בין האטרקציות: נוף עוצר נשימה של העיר והים, פינת משפחה עם ריהוט יוקרתי, מסך טלוויזיה 200 אינץ', שולחן סנוקר, תעלת מים לנוי בגג חדרים ענקיים ועוד.

 

תעלת המים במרפסת מספקת תחושה של בריכה, בלי מגרעות האחזקה שלה. "בפנטהאוז הקודם היה לנו ג'קוזי, אבל זה בעיקר משעבד אותך ולא ממש משתמשים בזה", הוא מסביר את בחירתו. "האגם הוא בעומק 40 ס"מ כך שהילדים לא יכולים לטבוע לי".

 

צילום: עופר עמרם

 

 

לחג'ג' אין בעיה לפרט את המחירים של מרכולתו, בהם מגדל מאייר ברחוב רוטשילד בתל-אביב, 2 מגדלים ברחוב הארבעה, מגדל הצעירים במתחם רסיטל, מגדלי תל-אביב החדשים, 108 יחידות בשכונת ארסוף, מגדל בנתניה, פרויקט המשולש בקרית קרניצי, 64 פרויקטים בתמ"א 38 והרשימה עוד ארוכה.

 

את המחיר של הדירה בה הוא מתגורר, הוא מעדיף שלא למסור. מדובר בדירה שהקבוצה עצמה בנתה, כך שכנראה שהעלות בסופו של יום עלתה לחג'ג' הרבה פחות ממחיר השוק. בדיקת ynet לגבי דירות בשכונה בעלות מאפיינים דומים, מביאה אותנו למסקנה כי שוויו של הנכס ככל הנראה חוצה את רף ה-20 מיליון שקל.

 

להשקיף על נמל ת"א מכוכב הצפון

הדייר: שמאי המקרקעין, ארז כהן, לשעבר יו"ר לשכת השמאים.

 

הנכס: פנטהאוז בשכונת כוכב הצפון בתל-אביב.

 

כהן, שהגיע לדירה לפני 13 שנים משיכון ל', מעיד כי הוא מבסוט מכל רגע שם. מדובר בדירת ענק בת כ-200 מ"ר בנוי ועוד מרפסת בת 25 מ"ר. "הערך המוסף של הדירה הוא הנוף הפתוח: לנמל תל-אביב, לים ולדרום פארק הירקון", הוא אומר. את הנכס רכש בשנת 2,000 כשהמחיר עמד על 400 אלף דולר. כעת הוא מעריך כי מחיר דירה בשכונה עומד על 3.5 מיליון שקל ומחיר פנטהאוז הוא כפול. 

 

ארז כהן בביתו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ארז כהן בביתו(צילום: עופר עמרם)

  

לדבריו, שכונת כוכב הצפון היא הפנינה של צפון תל-אביב בשל הנגישות שהיא מציעה, וחסרונה היחיד הוא היעדרו של בתי ספר. לשכונה תגיע בקרוב גם שכנה חדשה בדמותה של שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דורית בייניש, שרכשה לאחרונה פנטהאוז ב-10 מיליון שקל בפרויקט של חברת אפריקה ישראל.

 

כהן (נשוי+4), טוען שהדבר שהוא לא יחליף בדירה, נמצא דווקא מחוצה לה - פרלמנט שכונתי בו הוא חבר עם דיירים נוספים מהשכונה, בהם יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר יורי גיא-רון, הבעלים של קבוצת המשביר לצרכן רמי שביט, הפנטומימאי חנוך רוזן, הסאטיריקן אפרים סידון ואיש הטלביזיה בני כרמלי. אלו, מספר כהן, נפגשים מידי יום שישי ומסכמים את אירועי השבוע.

 

 (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
(צילום: עופר עמרם)

 

חצר ענקית עם בריכה בשרון

הדייר: דודו תבור, מנכ"ל ובעלים של חברת הבנייה אדירים.

 

הנכס: וילה בת דונם ברמות השבים.

 

חברת אדירים בנתה לפני כ-4 שנים מתחם וילות במושב רמות השבים שבין רעננה להוד השרון. את אחת הוילות השאיר לעצמו מנכ"ל החברה, דודו תבור, המחזיק גם בחצי בעלות בה. "אשתי החליטה שהיא רוצה שנעבור לפה, אז עזבנו את הוד השרון ועברנו לווילה מוקפת בגינה", הוא מספר.

 

דודו תבור (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
דודו תבור(צילום: נמרוד גליקמן)

 

מדובר במגרש בן דונם שלם, עליו בנויה וילה בת 360 מ"ר במפלס אחד ועוד מרתף בן 200 מ"ר, בו יש הכנה ליחידות פרטיות לילדים לכשיגדלו. מדובר בדירה מעוצבת ומושקעת, שעוצבה על ידי האישה טובי תבור שעוסקת בעיצוב פנים, כך שלא ממהרים לברוח לחצר הענקית שבה מצויה לה גם בריכת שחיה.

 

מבחינתו של תבור מדובר בנכס שהולם את אהבתם לאירוח ובישול. "השותף שלי בחברה איציק שניידר נתן לי במתנה מעשנת בשר ומי שאוכל משם, לא יכול לחזור אחורנית", הוא מעיד. הפינה האהובה עליו נמצאת במרתף והיא כוללת מערכת שמע משוכללת בה הוא מאזין למוסיקת ג'אז.

 

 (צילום: נמרוד גליקמן) (צילום: נמרוד גליקמן)
(צילום: נמרוד גליקמן)

 

תבור מספר שאדירים, הבונה כ-200 יחידות למגורים בשנה בעיקר באזור השרון, שמה דגש בעיקר בנתינת שרות ברמה גבוהה. "אני מאמין שקודם צריך להיות בנאדם ורק אחר כך עושים עסקים, הוא אומר. "מעולם לא נתבענו, ומעולם לא תבענו. אני עובד עד תשע בערב, אז רוצה לפחות ליהנות מזה ולחזור הביתה ללא משקעים".

 

תבור לא הסכים למסור פרטים עדכניים על מחיר הדירה, אך העיד כי לפני 4 שנים מכרה אדירים נכסים דומים בשכונה בכ-8-7 מיליון שקל. בדיקת ynet מצביעה כי עסקאות אחרונות בשכונה נסגרו סביב 11 מיליון שקל.

 

צילום: נמרוד גליקמן

 

 

פנטהאוז בן שתי קומות שמשקיף על ת"א

הדיירת: עדינה חכם, מנכ"לית אנגלו סכסון, ובנותיה.

 

הנכס: פנטהאוז בשיכון ל' בתל-אביב.

 

העומדת בראש רשת התיווך הארצית מתגוררת עם בנותיה התאומות בקומה השמינית של בניין בן 30 לערך, באחת השכונות היקרות של תל-אביב. הדירה משתרעת על שטח של 140 מ"ר בקומה התחתונה ו-40 מ"ר נוספים בקומה העליונה, משם יוצאים למרפסת בת 60 מ"ר.

 

הבית של חכם (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
הבית של חכם(צילום: ירון ברנר)

 

חכם, שעוסקת בעיקר במכירת דירות יד שניה, מספרת כי רכשה את הנכס לפני כ-12 שנים במחיר של כ-550 אלף דולר, וכי היה מדובר אז ב"מחיר מציאה". בטרם נכנסה לדירה שיפצה אותה מן היסוד בכ-80 אלף דולר. "זה הבניין הכי גבוה באזור ואני צופה על כולם" היא מספרת. אף אחד לא צופה על הגג שלי. יש לי נוף של שדה תעופה, של העיר ושל הים".  

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

למרות שבגג הדירה מצוי בר המשקיף על הנוף מלמעלה, חכם דווקא מתחברת לכורסא בסלון שבה היא מתחילה את הבוקר עם הקפה, העיתון וים שמציץ מהחלון. חכם מתקשה להעריך את שוויו של הנכס בו היא מתגוררת, וקצת נדהמת מהעובדה שמחירו נושק לכיוון 6 מיליון שקל. "אני מקווה שעליית מחירי הדירות תיעצר, על מנת שהילדות שלי יגורו קרוב אליי", היא אומרת. 

 

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

דירת גג בשכונת בבלי: שיפוץ מן היסוד

הדייר: ערן סיב, יו"ר ארגון המשפצים בישראל.

 

הנכס: דירת גג בשכונת בבלי בתל-אביב.

 

גם סיב ניצל את מיומנותו המקצועית בדרכו אל הדירה בה הוא מתגורר. הוא מספר שרכש את הנכס לפני 18 שנה, במצב הרוס לחלוטין. "עקבתי אחר הנכס וראיתי שהורידו את המחיר לאחר מספר שבועות", הוא מספר. סיב מוסיף כי החליט להגיע לדירה והציע לבעל הבית 320 אלף דולר, במקום 350 אלף דולר שנדרשו, והעסקה נסגרה תוך 3 דקות. 

 

ביתו של סיב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ביתו של סיב(צילום: ירון ברנר)

 

 

מדובר בדירת גג בקומות הרביעית והחמישית בשכונת בבלי היוקרתית בצפון תל אביב, בבניין ותיק בן 40 שנה. הדירה עצמה משתרעת על 200 מ"ר ועוד 40 מ"ר בנוי על הגג, הכוללים כניסה נפרדת ומרפסת בת 60 מ"ר.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

עם כניסתו לדירה, העביר סיב את הדירה שיפוץ מן היסוד, כשמעת לעת הוא משקיע בשיפוץ נוסף ונקודתי. "אני גאה בכך שלא חסכתי בריצוף הדירה והשקעתי בשיש, שבסופו של דבר יצא הדבר המשתלם ביותר", הוא מעיד. היתרון בשיש, לדברי סיב, הוא שאינו הופך ללא מודרני תוך מספר שנים, כפי שמתחלפות דוגמאות של קרמיקות או מרצפות. מדי שנתיים-שלוש עובר השיש בדירה ליטוש בעלות של 20 שקל למ"ר, עד ל-70 שקל לליטוש מאסיבי.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

גם הכסא שמוצב במרכז הסלון היה פעם זרוק בפינת רחוב, כשסיב זיהה בו פוטנציאל. "אני אוהב לחדש דברים", הוא אומר, "הייתי עם אשתי ברודוס ומצאנו כיסא בלוי בפינת רחוב. החלטתי לשלוח אותו לישראל, וכשהגיע העברתי אותו שיפוץ". גם סיב מתקשה להעריך את מחיר הנכס בו הוא מתגורר. לפי בדיקת ynet, מחיר דירת גג בשכונת בבלי עומד על 6-4.5 מיליון שקל.

 

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

נצרת עלית: 3 מפלסים ומכוניות יוקרה בחנייה

הדייר: כאמל שגראוי, יו"ר חברת הבנייה האחים שגראוי.

 

הנכס:  וילה בנצרת עילית.

 

כאמל שגראוי על רקע ביתו (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
כאמל שגראוי על רקע ביתו(צילום: אביהו שפירא)

 

כאמל שגראוי, ערבי נוצרי, עומד בראש חברה משפחתית שאחראית ללא מעט פרויקטים ברחבי המדינה. מזה 21 שנה שהוא מתגורר בבית שנבנה בסגנון ערבי בנצרת עלית. הבית, ששטחו 500 מ"ר המתפזרים על שלושה מפלסים, עבר לא מעט שיפוצים - הקרקע בת הדונם נרכשה ב-95 אלף דולר בשנת 1991 ומיד הושקעו בבנייתו 800 אלף דולר. ב-2007 בוצע בו שיפוץ מאסיבי ב- 5 מיליון שקל, שמתוכם 1.5 שקל הוקדשו למערכות החשמל והשליטה החכמות בבית.

 

הבית כולל חדרי אירוח ומעלית שמובילה לקומות העליונות בדירה. שגראוי מעיד כי יש לו מערכות תאורה חכמות עם כ-400 גופי תאורה, שמאירים את הבית באופן אוטמטי בחג המולד. "המערכת החכמה שולטת על 2,000 פעולות שניתן לבצע בלי להיות בבית".  

 

צילום: אביהו שפירא

 

 

עם זאת, נדמה כי הפריטים המושקעים ביותר בביתו נמצאים דווקא בחנייה - שלושה רכבי פאר, ששוויו של כל אחד מהם שקול לשיווי של דירת מגורים. האחד הוא יגואר XJ מודל 2012, אותו קנה לפני 5 חודשים. בנוסף, מחזיק בקאדילק עם גג נפתח אותה רכש ביבוא אישי, ולדבריו היא דומה לפרארי. אשתו של שגראוי מחזיקה במרצדס מודל 2012.

 

שגראוי מעיד כי לו ביתו היה ממוקם בצפון תל-אביב, שוויו היה חוצה את רף 50 מיליון השקל, אך בשל המיקום המחיר צונח לכ-8 מיליון שקל. "אני מגיע בתוך שעה למשרדי החברה בפתח-תקווה, כשמנהלת המשרד שלי מגיעה מנס ציונה ביותר משעה", הוא מעיד. "זוג צעיר צריך להתרחק מהמרכז ולקנות דירות מרווחות במרחק של כשעה נסיעה מתל-אביב".

 

בין המבנים להם אחראית החברה המשפחתית כלולים בנייני שימור רבים בתל-אביב, שותפות בפרויקט הירקון 96 אותו מכר, 100 יחידות ביוקנעם, בניין בן 22 קומות באם המושבות, פרויקט בכפר סבר הירוקה, קוטג'ים ברמת ישי ועוד. בין מבני הציבור, שבבנייתם היה מעורב כקבלן ראשי, מצויים: קניון רמת אביב, בית ישראכרט, קניון אם הדרך ועוד. 


פורסם לראשונה 31/03/2013 12:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
עידו חג'ג'
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
ארז כהן
צילום: עופר עמרם
צילום: נמרוד גליקמן
דודו תבור
צילום: נמרוד גליקמן
צילום: ירון ברנר
עדינה חכם
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
ערן סיב
צילום: ירון ברנר
צילום: אביהו שפירא
כאמל שגראוי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים