שתף קטע נבחר

הרב יעקב יוסף במצב קשה. תפילות לרפואתו

בנו של הרב עובדיה יוסף, ואישיות תורנית ידועה בני עצמו, אושפז בימים האחרונים לאחר הידרדרות משמעותית במצבו. תלמידיו נערכים לקיים עצרת תפילה המונית לרפואתו

הרב יעקב יוסף מאושפז במצב קשה בבית החולים הדסה עין-כרם – וחסידיו מודאגים. בציבור הדתי והחרדי מרבים בתפילות לשלומו של הרב יעקב חי בן מרגלית, שלקה בסרטן הלבלב, והיום (ג') יקיימו עצרת לרפואתו. "המצב לא פשוט", אמר ל-ynet תלמיד קרוב, "אבל למדנו שאסור להתייאש, גם כאשר חרב מונחת על הצוואר".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הרב יוסף, ראש ישיבת "חזון יעקב" ורב שכונת גבעת משה בירושלים, הוא בנו של הרב עובדיה יוסף. לפני כשנה וחצי התגלתה בגופו המחלה והרופאים קבעו כי היא סופנית, אך הוא לא נכנע להערכות הפסימיות כי לא יאריך ימים. מאז רק חיזק את הקשר עם תלמידיו והגביר את קצב שיעורי התורה שהוא מוסר להם – והסרטן בשלו.

 

הרעה נוספת במצבו

בשבועות האחרונים הידרדר משמעותית מצבו של הרב, והוא אושפז כמה פעמים, אך גם בתקופה זו לא הפסיק ללמוד וללמד. תפילות המוניות לרפואתו נערכו בריכוזים שונים, ולפני כחודש גם ברחבת הכותל המערבי. ביום שישי האחרון נרשמה הרעה נוספת והוא נלקח לבית החולים הדסה עין-כרם. בסביבתו מדגישים כי הוא בהכרה מלאה ורק גופו חלש.

 

היום, ערב ראש חודש אייר, יקיימו תלמידיו של הרב יוסף עצרת נוספת לרפואתו – תפילת "יום כיפור קטן", בבית העלמין גבעת שאול בירושלים, סמוך לקברם של רבי חיים יוסף דוד אזולאי (החיד"א) ושל הרב מרדכי אליהו, בהשתתפות רבנים, אדמו"רים ומקובלים. "כל המתפלל על חברו – הוא נענה תחילה", נקרא הציבור להצטרף, "ויהי רצון שיקויימו בנו חכמי ישראל".

 

הרב יעקב (66) נחשב ליוצא דופן מבין בניו של הרב עובדיה יוסף ויחסיו עם אביו מורכבים וידעו עליות ומורדות. בין היתר הם חלוקים בענייני הלכה ופוליטיקה. הרב יוסף הבן כיהן כחבר הכנסת ה-11 מטעם ש"ס, בקדנציה הראשונה למפלגה, אך עזב אותה בטונים צורמים. מאז הוא מזוהה כאיש ימין מובהק – יש האומרים קיצוני – והיה ממנהיגי "האיחוד הלאומי".

 

חילוקי הדעות במשפחת יוסף כמובן לא מנעו מהרב עובדיה לערוך באחרונה "ביקור חולים" אצל בנו, ואף להתייחס באופן פומבי למצבו. ״לצערי הרב, בני הרב יעקב, שכל ימיו בתורה, משתדל ללמוד וללמד - חלה בזמן האחרון", אמר באחד משיעוריו, "עכשיו הוא חולה מאוד, ואני מבקש מכם, כל מי שיכול, להתפלל עליו - שה' ישלח לו רפואה שלמה".

 

מלבד פעילותו הרבנית והתורנית, התפרסם הרב יעקב יוסף בשנים האחרונות בזכות שתי פרשיות סוערות שבהן היה מעורב - כרב הבכיר ביותר שתמך במאבקה המשפטי של עמותת "נוער כהלכה" נגד האפליה העדתית במוסדות החינוך החרדי, וכאחד מכותבי ה"הסכמות" לספר "תורת המלך" הדן בהלכות הקשורות להריגת גויים. על תמיכתו בחיבור זה נחקר במשטרה בחשד להסתה אך לא הואשם בפרשה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב יעקב יוסף
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים