שתף קטע נבחר

בגלל הברית: פרס רבני אירופה – לאנגלה מרקל

קנצלרית גרמניה צפויה לקבל את פרס רבני אירופה בעקבות החקיקה שהובילה, המאפשרת קיום בריתות בגרמניה - לאחר שבית משפט בקלן פסק כי המילה היא אקט לא חוקי

המשבר סביב ברית המילה נפתר, ועכשיו - שלב התודות: "ועידת רבני אירופה" החליטה להעניק את פרס לורד יעקובוביץ' של יהדות אירופה לשנת 2013, לקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, זאת על בעקבות החקיקה שהובילה, המאפשרת קיום בריתות במדינה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

ועדת הפרס קבעה כי בהענקתו למרקל, יש הכרה ב"מאמציה הרציפים להשגת הרמוניה בין-קהילתית ברחבי אירופה", וב"ידידותה עם הקהילה היהודית ותרומותיה הנעלות לקידום סובלנות והבנה הדדית". הוא יוענק לקנצלרית בטקס מיוחד, שייערך בחודש הבא בבית הכנסת הגדול של אירופה בבריסל.

 

נשיא ועידת הרבנים, הרב פנחס גולדשמידט, ציין את "תמיכתה הבלתי מעורערת (של הזוכה) בקהילה היהודית בגרמניה", את "גינוייה החריפים נגד אנטישמיות ברחבי אירופה", ואת "מעשיה הנחרצים בשנה שעברה" - לאחר החלטת בית המשפט המחוזי בקלן, כי ברית מילה שנערכה לתינוק נעשתה בניגוד לחוק.

 

"המהירות בה הגיבה הקנצלרית לנושא בוער זה – תחילה בתמיכתה הפומבית בברית מילה, ולאחר מכן

בהצעת פתרון חוקתי המגן על המסורת הדתית של הקהילות היהודיות והמוסלמיות בגרמניה – התקבלה בהוקרה ובהערכה בגרמניה, באירופה ובעולם כולו".

 

הרב גולדשמידט הסביר כי הפרס מוענק למי שעושה ומגלם באישיותו את היכולת לחבר בין קהילות, ולהכיר בערך האמונה בעולם מתפתח, משום שזו הייתה מידתו של הנשיא לשעבר, הלורד הרב עמנואל יעקובוביץ' – האיש שעל שמו הוא נקרא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעלה במהירות. אנגלה מרקל
צילום: AFP
מומלצים