שתף קטע נבחר

ועידת רבני אירופה: אל תצייתו לגזירות המילה

פסיקת בית המשפט בקלן ממשיכה להכות גלים. כינוס מיוחד של רבני אירופה דן בדרכים להתמודד עם ההחלטה, והכריז על הקמת איגוד מוהלים. נשיא ועידת רבני אירופה קרא ליהודי גרמניה "להתעלם מהחלטת בית המשפט ולהמשיך את קיום הברית"

פסיקת בית המשפט בקלן מלפני כשבועיים, כבר זוכה בציבוריות החרדית לכינוי "גזירות המילה", השמור לתקופות חשוכות רחוקות יותר ופחות בהיסטוריה היהודית. לשגריר גרמניה בישראל התווספו השבוע רבני אירופה, שיצאו בקריאה לממשלת גרמניה להאיץ את החקיקה, ובמקביל להקים איגוד מוהלים, שיפעל במשותף עם רבני גרמניה והאיחוד הפדרלי של רופאים יהודיים.

 

 

עוד בערוץ היהדות  - קראו:

 

בכנס סמינר רבנים צעירים שמקיימת ועידת רבני אירופה והארגונים היהודיים "חוליא" ו"מתנאל", קרא נשיא ועידת רבני אירופה ליהודי גרמניה, שלא לציית להחלטת בית המשפט: "לצערנו הרב, משפחות יהודיות רבות בגרמניה כבר ביטלו את תוכניותיהם לעריכת ברית המילה של בניהם, ומכנס זה אנחנו קוראים להם, יחד עם ארגון רבני גרמניה, להתעלם מהחלטת בית המשפט ולהמשיך את קיום ברית המילה. עשינו זאת במשך 4,000 שנה ונמשיך כך!"

 

התכנסו לטכס עצה כיצד להתמודד עם פסיקת בית המשפט הגרמני. רבני אירופה ()
התכנסו לטכס עצה כיצד להתמודד עם פסיקת בית המשפט הגרמני. רבני אירופה

 

עוד הוסיף הרב פנחס גולדשמיט כי הוא מקווה שהשלטונות בברלין יאיצו את תהליך ההבהרה המשפטית בחקיקה מתאימה.

"ההחלטה הזו מעבירה, לצערי, מסר ברור כי הקהילות היהודיות והמוסלמיות אינן מקובלות חברתית באירופה, ובמקרה ובתי משפט בערכאה גבוהה יותר יגבו את ההחלטה, יהיה זה בבחינת איום להווה ולעתיד של הקהילות היהודיות בגרמניה.

 

"זהו חלק מטרנד עכשווי להגביל את חירות הדת באירופה, במטרה לפגוע במנהגים יהודיים ומוסלמים כגון מילה ושחיטה כשרה. אנו רואים את החלטת בית המשפט הגרמני בתוך קונטקסט של אי סובלנות אירופית גוברת כלפי דתות אחרות".

 

מטרת הכנס הייתה דיון עם הרבנים הצעירים כיצד להתמודד, לאחר שבית המשפט במחוז קלן שבגרמניה, קבע כי מילה לא-רפואית היא "התערבות חמורה ובלתי הפיכה בשלמות הגוף האנושי". בדיון שנערך השבוע (יום ב') בוועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת, הצהיר שגריר גרמניה בישראל, אנדריאס מיכאליס, כי "אסור לאפשר הגבלה של היהדות בעולם - ובטח שלא בגרמניה. ברית מילה היא אחד מעמודי התווך של היהדות, והפעם האחרונה שהיא הוגבלה הייתה גרמניה בשעתה האפלה ביותר". עוד הצהיר השגריר כי: "נתחיל בהליכי חקיקה כדי לפתור את הנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"איום על הקהילות היהודיות בגרמניה". הרב פנחס גולדשמיט
איסור המילה - "טרנד עכשווי"
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים