שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב הגדול: הריאליטי הכי טוב בעיר
  המרוץ לבחירת הרב הראשי היה אמור להיות יותר הליכה מהירה מאשר פיגוע מרתון, ואני רק מבקש לשאול את כל הרבנים, הח"כים והעסקנים: לאחר שתסכימו על זהות הרבנים, כיצד יוכל הציבור להאמין להם, לתורתם ולעליונותם הרוחנית?

  המרוץ לבחירת הרבנים הראשיים לישראל הפך, בשבועות האחרונים, לתוכנית הריאליטי הטובה ביותר בישראל. יש בו את כל המרכיבים שהופכים אותו לבידור מרתק, שטרם נראה כמותו בשמי העסקנות הדתית - ואולי אפילו בפוליטיקה הישראלית.

   

  << עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

  << הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

   

   

  דתיים-לאומיים מול חרדים, אשכנזים מול ספרדים, השמצות חסרות תקדים, יצירת חוקים חדשים עבור מועמדים ותיקים, המתגלים כחרב פיפיות אל-מול גורמים שאינם באמת רצויים ועוד. ממש פריים-טיים.

   

  מיצג האיימים של המרוץ הגדול

  המרוץ לבחירת הרב הראשי היה אמור להיות יותר הליכה מהירה מאשר פיגוע מרתון. המפלגות החרדיות היו אמורות להסכים על מועמד, המפד"ל הייתה מתרצה והעניין היה נסגר בהליך בזק. עסקונה טובה עם ריח של פעם, שמביאה תוצאות מהירות בלי להשאיר הרבה קורבנות בצידי הדרך.

   

  אבל ימי "הפוליטיקה החדשה" שעוטפים את המדינה הכניסו רוח חדשה גם למוסד המאובק הזה, שכבר מזמן לא מייצג רוחנית את תושבי ישראל, אבל אמון על ענייניהם הקריטיים של אזרחי המדינה והעם היהודי, דרך ניהול מערך הנישואים והגירושין, הגיור והמיתה.

   

  הצורך להכניס בו רוח חדשה, שתייצג את כל שכבות העם נאמנה – הכניסה למרוץ אנשים כמו הרב דוד סתיו, שאני מאמין כי לו היו יודעים לאן תישוב הרוח, לא היו נכנסים אליו מלכתחילה. זה לא רק עניין של השמצות אישיות, כי אם מֵיצג חרפה שמתאר נאמנה את כל מה ששנוא בדת על חלקים גדולים באוכלוסייה הישראלית.

   

  במסכת אבות נאמר "אהוב את המלאכה, ושנא את הרבנות", ונדמה כי האִמרה מעולם לא הייתה רלוונטית כמו בימים אלה,
  עת הציבור בישראל נחשף לדרמה היצרית והפוליטית סביב תהליך בחירה למשרה שאמורה, בראש ובראשונה, להיות רוחנית.

   

  אני רק מבקש לשאול את כל הרבנים, חברי כנסת והעסקנים השונים: לאחר שתסכימו על זהות הרבנים, כיצד יוכל הציבור באמת להאמין להם, לתורתם, לעליונותם הרוחנית וכשרותם? האם ניתן יהיה לנקות את ידיי הרבנים שייבחרו מהפוליטיקה האיומה שאין לה מקום במרוץ שאמור להיות, בראש ובראשונה, מלא באמונה ובכבוד?

   

  הנזק מהליך הבחירה, והפגיעה בכבוד המוסד כבר נעשו. וחבל, כי הם ראויים לכך כך הרבה יותר. באין מי שיבקש "נא להתנהג בהתאם", נזכיר שיש אלוהים אחד למעלה, שמתסכל ואומר: גיוואלד.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים