שתף קטע נבחר

אולטימטום למרן: דיל עם בנט או שני רבנים ציונים

הבית היהודי הודיעה כי אם תוך שבוע לא יכריז מנהיג ש"ס על תמיכה ברב אריאל לרב ראשי - יתבטל הדיל עם ש"ס. פקיעת האולטימטום: ביום ב', אז תודיע המפלגה על שני רבנים ציונים-דתיים, ותקדם את שינוי הרכב הגוף הבוחר להבטחת מינויים

הבית היהודי מציבה לראשונה אולטימטום פומבי לש"ס, ולפיו אם תוך שבוע ימים לא יכריז הרב עובדיה יוסף בקולו, על תמיכה ברב יעקב אריאל לתפקיד הרב הראשי - תתבטל העסקה בין הבית היהודי לש"ס, למינויו לצד הרב שלמה עמאר, והמפלגה תפעל לבחירתם של שני רבנים - ספרדי ואשכנזי - מהציונות הדתית, ואף תקדם את שינוי הרכב הגוף הבוחר כדי להבטיח זאת.

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בהודעה שפרסמה יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, היא מחדדת את משמעות ההחלטות שקיבלו אתמול חבריה בישיבתם השבועית: "הוחלט בקרב הסיעה להקציב זמן נוסף להיתכנות תוכנית הרב אריאל - הרב עמאר, ולאפשר לרב עובדיה יוסף להכריז בקולו על תמיכה בתוכנית זו, עד ליום ב' הקרוב", הודיעה.

 

בנוסף הוחלט בסיעה לתמוך ולקדם את החוק לשינוי הגוף הבוחר לרבנות הראשית, בתוספת הסתייגויות מסוימות שיגובשו בקרב הסיעה, ובשיתוף עם הרב חיים דרקומן. "ביום ב' הקרוב, במידה ולא ייחתם הסכם בין סיעת ש"ס לסיעת הבית היהודי - תפעל המפלגה לבחירתם של שני רבנים ראויים ציונים-דתיים", כך שקד.

 

מפלגה על סף פיצוץ

בישיבת הסיעה השבועית שהתקיימה אתמול (יום ב'), הצליח יו"ר המפלגה להביא לאישור את הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן להרחבת הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים ולשינוי הרכבו, באופן שיאפשר את מינויים של שני רבנים ציוניים ויגביר את סיכויי בחירתו של המועמד המועדף על בנט, הרב דוד סתיו.

 

העסקה שיזם הרב חיים דרוקמן עם ש"ס לשיתוף פעולה בין המפלגות לשם בחירתם של הרבנים שלמה עמאר ויעקב אריאל,

אושרה בראשית השבוע בין הצדדים, אך לא הובאה להצבעה בסיעה, מאחר שבנט אינו מכיר בה. עם זאת, הסכים היו"ר להקציב פרק זמן נוסף בן שבוע ימים, שבמהלכו ייערך ניסיון נוסף להגיע לעסקה בתנאים משופרים יותר, שעיקרם הבטחה כי הרב עובדיה יוסף יביע תמיכה פומבית במועמדות הרב אריאל.

 

מאז שהושגו ההבנות מול ש"ס, סוערות הרוחות במפלגתו של בנט, בשל חילוקי דעות קשים על זהות המועמד. בעוד שהיו"ר עצמו, בשיחות סגורות שקיים, ואחרים - תומכים ברב מועצת שהם וראש ארגון רבני "צהר", דוד סתיו - הרי שרבים מחברי הבית היהודי מתנגדים לו, בהוראת רבותיהם, ומעוניינים לקדם את מועמדות הרב אריאל, רבה של רמת גן ונשיא רבני "צהר". חלקם רואים בסתיו "סדין אדום", בשל עמדותיו הדתיות-ליברליות, ואף מאיימים לפצל את הסיעה - ולא פחות מכך - במקרה שייבחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריך לתמוך בקולו. הרב עובדיה
צילום: יעקב כהן
צילום: בעז כהן
הרב יעקב אריאל
צילום: בעז כהן
מומלצים