שתף קטע נבחר

ניצחון לבנט בסיעה: תתמוך בחוק המסייע לרב סתיו

סיעת הבית היהודי החליטה לתמוך בהרחבת הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים ובשילובן של נשים בו - בניגוד לעמדת רבני המפלגה. עם זאת, ייעשה מאמץ אחרון מול ש"ס לשפר את דיל עמאר-אריאל על פי "מתווה דרוקמן". בנט: "לא לפחד מהחרדים"

ניצחון לנפתלי בנט בבית היהודי: בישיבת הסיעה השבועית שהתקיימה בצהריים (ב'), הצליח יו"ר המפלגה להביא לאישור את הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן להרחבת הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים ולשינוי הרכבו, באופן שיאפשר את מינויים של שני רבנים ציוניים ויגביר את סיכויי בחירתו של המועמד המועדף על בנט, הרב דוד סתיו.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

העסקה שיזם הרב חיים דרוקמן עם ש"ס לשיתוף פעולה בין המפלגות לשם בחירתם של הרבנים שלמה עמאר ויעקב אריאל, ושאושרה אתמול בין הצדדים, לא הובאה להצבעה בסיעה, מאחר שבנט אינו מכיר בה. עם זאת, הסכים היו"ר להקציב פרק זמן נוסף בן שבוע ימים, שבמהלכו ייערך ניסיון נוסף להגיע לעסקה בתנאים משופרים יותר, שעיקרם הבטחה כי הרב עובדיה יוסף יביע תמיכה פומבית במועמדות הרב אריאל.

 

"לא זוכרים שהחרדים ספרו אותנו"

שתי ההחלטות שהתקבלו בסיעה היום, מהוות ניצחון למחנה בנט התומך ברב סתיו, לעומת הרב חיים דרוקמן ותומכי הרב אריאל. הן גם מפרות את החלטת פורום שבעת הזקנים שבו חברים רבנים בכירים בציונות הדתית, שרק אתמול אישרו את הדיל עם ש"ס והביעו התנגדות לשינוי חוק הגדלת הגוף הבוחר.

 

עם זאת גם בקרב תומכי "מתווה דרוקמן" הביעו אופטימיות. תקוותם היא כי בש"ס יסכימו לשיפור תנאי העסקה, מחשש כי אם יסרבו לכך תאושר הצעת שטרן, והדבר יביא לבחירתם של שני רבנים ציוניים ולכשלון המועמדים החרדים. עוד הם משוכנעים כי הרחבת הגוף הבוחר לא תיעשה אלא בתיאום עם הרבנים שהתנגדו לו.

 

"הגיע הזמן שנפסיק לפחד מהחרדים, ונמנה בעצמנו רבנים ציוניים בישראל", אמר היו"ר בנט בישיבת הסיעה. גורם בכיר נוסף בבית היהודי, הוסיף כי "אני לא זוכר שהחרדים ספרו אותנו ופחדו מאתנו באוסלו ובמהלכים אחרים

שהיו שותפים להם נגדינו, וכולנו זוכרים את הקריאה ערב הבחירות נגד 'הבית של הגויים". הוא רמז, בין היתר, לחוסר האמון והחשדנות כלפי יו"ר ש"ס החדש, אריה דרעי, שהוא הכתובת כיום בש"ס לעסקאות מעין אלו.

 

ח״כ אלעזר שטרן (התנועה) בירך על החלטת סיעת הבית היהודי והביע תקווה שהרבנים שייבחרו יהיו כאלה שזהותה היהודית של מדינת ישראל חשובה להם, שייתרמו לחיזוק אופיה היהודית והדמוקרטית וייתמודדו בעומק ובאומץ עם האתגרים המרכזיים שמציבה בפניהם החברה הישראלית,

 

מאז שהושגו ההבנות מול ש"ס, סוערות הרוחות במפלגתו של בנט, בשל חילוקי דעות קשים על זהות המועמד. בעוד שהיו"ר עצמו, בשיחות סגורות שקיים, ואחרים - תומכים ברב מועצת שהם וראש ארגון רבני "צהר", דוד סתיו - הרי שרבים מחברי הבית היהודי מתנגדים לו, בהוראת רבותיהם, ומעוניינים לקדם את מועמדות הרב אריאל, רבה של רמת גן ונשיא רבני "צהר". חלקם רואים בסתיו "סדין אדום", בשל עמדותיו הדתיות-ליברליות, ואף מאיימים לפצל את הסיעה - ולא פחות מכך - במקרה שייבחר.

 

 • עוד בעניין: הבית היהודי וש"ס: אושר דיל עמאר-אריאל
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  הונו אותו בדיל. נפתלי בנט
  צילום: אלכס קולומויסקי
  צילום: בעז כהן
  הרב יעקב אריאל
  צילום: בעז כהן
  מומלצים