שתף קטע נבחר
צילום: גיל יוחנן

גזירות הנדל"ן: פגיעה במשפרי הדיור

תוכנית האוצר מציעה להטיל מס רכישה בגובה של 3.5% על רוכשי דירה, אלא אם מדובר בדירתם הראשונה. עד היום ניתן פטור ממס זה עד לסכום של 1.47 מיליון שקל

תוכנית האוצר, כפי שעולה מהצעת התקציב לשנים 2014-2013, כוללת גם גזירות בתחום הדיור, ביניהן סעיף שיפגע במשפרי הדיור. על פי ההצעה, יוטל מס רכישה בגובה של 3.5% על רוכשי דירה, אלא אם מדובר בדירתם הראשונה.

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

עד היום ניתן פטור ממס זה עד לסכום של 1.47 מיליון שקל, אולם על פי הצעת האוצר המס יוטל לא הגבלת מינימום של סכום העסקה. הצעה זו תפגע בבעלי דירות רבים שקנו דירה מרווחת או יקרה יותר במקום דירת מגוריהם הנוכחית.

 

צעד משמעותי נוסף הוא ההחלטה לבטל את הפטור ממס שבח על מכירת דירה נוספת (דירה להשקעה) אחת לארבע שנים, מעבר לדירת המגורים, וקביעתו על רמה של 25%. המשמעות היא תשלום מס על כל מכירת דירה, שאינה דירת המגורים היחידה.

 

כמו כן, יבוטל הפטור ממס שבח לתושבי חוץ, ויבוטל הפטור ממס שבח על דירות יוקרה, על כל סכום מעל 5 מיליון שקל, גם אם מדובר בדירת מגורים יחידה.

 

הצעה נוספת היא קיצוץ של 30 מיליון שקל בשנה בתקציב משרד הבינוי והשיכון, שנועד להענקת הלוואות מסובסדות לאוכלוסיות חלשות לצורך רכישת דירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים