שתף קטע נבחר

הדרת שחקניות: צעירים חרדים השחיתו מודעות

מודעות של תיאטרון החאן הושחתו, ודמות השחקנית רוססה. המשטרה עצרה שני חרדים, ותמליץ על העמדתם לדין. בתיאטרון מעריכים את הנזק באלפי שקלים, ודורשים מהעירייה להילחם בוונדליזם ולהדפיס מודעות חדשות. חוסר הסובלנות גואה בעיר

פניה החדשות-ישנות של ירושלים? עשרות מודעות של תיאטרון החאן הושחתו לאורך הכניסה לירושלים וכביש מספר 1, כשדמותה של השחקנית תמר אלקן מרוססת, והנזק, להערכת גורמים בתיאטרון, מוערך באלפי שקלים. משטרת ירושלים עצרה שני צעירים חרדים כשהם משחיתים את שלטי החוצות.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

קמפיין המנויים החדש של "החאן" נפתח במודעות קידום לעונת המנויים 2013-2014, עם תמונותיהם של השחקן אריאל וולף והשחקנית תמר אלקן, כוכבי ההצגה "חולה המדומה". "יודגש כי לבושם של שני השחקנים צנוע ומכובד, ואין בו כדי לעורר פרובוקציה", אמרו היום (ה') גורמים בתיאטרון. אך במהלך הימים האחרונים כוסתה דמותה של אלקן בצבעי טורקיז ובז'.

 

עשרות שלטים מרוססים בכניסה לירושלים. "חוסר סובלנות גואה בעיר" ()
עשרות שלטים מרוססים בכניסה לירושלים. "חוסר סובלנות גואה בעיר"

 

 

במשטרת מחוז ירושלים עצרו שני צעירים חרדים כשהם משחיתים את שלטי החוצות, רדפו אחריהם ולכדו אותם. מהמשטרה נמסר כי בחקירתם הכחיש אחד מהם את המעשים, ואילו השני טען כי התמונות פוגעות ברגשות הציבור החרדי. השניים הובאו לבית משפט השלום, ושוחררו בתנאים מגבילים. המשטרה מתכוונת להמליץ על העמדתם לדין.

  

"לא פרובוקטיבי, לא מופגן"

דני וייס, מנכ"ל "החאן", פנה לעיריית ירושלים בבקשה דחופה לטפל בתופעה ולהגביר את האכיפה. "העובדה כי זוהי הפעם השלישית ברציפות שבה מושחתים שלטי חוצות של תיאטרון החאן בגלל נוכחותה של דמות אישה – מכעיסה ומקוממת", הוא אומר. "אנו קוראים לעיריית ירושלים לפעול בנחרצות כנגד התופעה הגורמת נזק תדמיתי גדול לעיר".

 

הוא הוסיף כי מעבר לסוגיה הטעונה של הדרת נשים, נשאלת השאלה הפרקטית כיצד ניתן בכלל להשחית שלטי חוצות הנמצאים בגובה, בציר תנועה מרכזי כמו הכניסה לירושלים. "תיאטרון החאן ימשיך, כתמיד, להציג את דמויות שחקניו ושחקניותיו בכל פרסומיו, כולל בשילוט החוצות בירושלים".

 

מהתיאטרון נמסר עוד כי "זו השנה השלישית ברציפות שקמפיין המנויים של תיאטרון החאן, שמסרב להיכנע לדרישה להימנע מפרסום שלטים שעליהם מופיעה דמות אישה בירושלים, נפגע בשל חוסר הסובלנות הגואה בעיר.

 

"בשנה שעברה הוצבו ברחבי ירושלים פוסטרים ועליהם דמותה המאוירת של השחקנית אורית גל, ושנה לפני כן הופיעה תמונתה של השחקנית נילי רוגל. גם שלטים אלה הושחתו, על אף שבדמויות הנשיות שהופיעו עליהן לא היה דבר פרובוקטיבי או מופגן".

 

עיריית ירושלים: מגנים את התופעה

במכתב ששלח מנכ"ל תיאטרון החאן לסגן ראש העיר ומחזיק תיק התרבות בה, פפה אללו, הוא דורש כי העירייה תדפיס את השילוט מחדש, וכותב כי "השלטים עברו את אישור העירייה, עיקרם הוא כיתוב בולט 'עונה חדשה' עם לוגו תיאטרון החאן, וכן רואים בהם 2 דמויות – גבר ואישה מתוך ההצגה 'החולה המדומה'. השלטים הינם צנועים ולא פרובוקטיביים, ולכן נדהמנו לגלות כי שוב, זו השנה השלישית ברציפות, הושחתו השלטים המוצבים על עמודי שלמה העירוניים בכניסה לעיר, ליד גבעת שאול.

 

"אני קורא לכם לפעול בנחרצות בנושא זה בכדי להראות כי עיריית ירושלים לא תשלים עם מקרים כאלה של הדרת נשים. אני מבקש כי העירייה תדפיס מחדש את השלטים הללו ותציבם מחדש, וכן תגביר את האכיפה בכדי שמקרים מעין אלה לא יקרו בשנית".

 

גורם בתיאטרון הוסיף כי הצהרותיה של העירייה בדבר פרסום מודעות של נשים בחוצות העיר, הן בגדר

"הצהרות לחוד ומציאות לחוד". 

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי היא "מגנה כל תופעה של וונדליזם והשחתה של מודעות הנושאות תמונות נשים. העירייה כבר פנתה למשטרה בעקבות מקרים דומים, במטרה להגביר את האכיפה כנגד הוונדליזם", אך הוסיפה כי "המודעות הינן פרטיות והעירייה אינה אחראית על תוכנן".

 

עוד אמרו בעירייה: "יש לציין כי בקדנציה הנוכחית חלה מהפכה בתחום הנשים בירושלים, וכי מעבר לחזרתן לעמדות מפתח חשובות בהנהלת העיר, תמונות נשים מפורסמות בפרסומיה הרשמיים של העירייה בשלטי החוצות לכל אורך הקדנציה". 

 

  • סייעה בהכנת הכתבה: מרב יודילביץ'

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים