שתף קטע נבחר

השפלה באגוז: 5 קצינים ולוחמים הודחו מהיחידה

שישה לוחמים ביחידה המובחרת של חטיבת גולני השתתפו בטקס השפלה, שבמהלכו הטיל אחד מהם את צואתו על ראשו של לוחם אחר. שלושה מהלוחמים הודחו, ביחד עם המ"פ ומפקד הצוות. למפקד היחידה נרשמה הערה פיקודית

ההשפלה ביחידה המובחרת מובילה להדחת קצינים ולוחמים, ולהערה פיקודית למפקדם: הערה פיקודית נרשמה בתיקו האישי של מפקד יחידת אגוז, קצין בדרגת סגן אלוף, לאחר שלפחות שישה מלוחמי היחידה המובחרת של חטיבת גולני לקחו חלק בטקס השפלה, שבו אחד הלוחמים הטיל את צואתו על ראשו של לוחם אחר. שלושה מהלוחמים הודחו, בנוסף לשני קצינים.

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

S-300 על הכוונת: ישראל תשמיד טילים מרוסיה?

חרדים לגיוס: "כשחיילים נהרגים האדמו"ר בוכה"

שר האוצר לפיד: מציע לריקי כהן להפסיק לעשן

 

בסרטון, בן 42 שניות, נראים חבריהם של השניים עומדים מסביב, צוחקים, וחלקם אף מצלמים את המתרחש בטלפונים הניידים שלהם. הלוחם שהושפל כיסה את ראשו ביריעת בד הדומה לכאפיה, כאשר פניהם של חלק מהחיילים שהיו עדים לאירוע כוסו אף הם והיה קשה לזהותם.

 

בשבועיים האחרונים, מאז הגיע הסרטון לידיעת מפקדי החטיבה ופיקוד הצפון, קיים מפקד הפיקוד, אלוף יאיר גולן, תחקיר על מנת לאתר את אותם לוחמים. ככל הנראה הם ביצעו את המעשה לפני כחודשיים בבסיס היחידה שרגא שבצפון, כנראה בחדרי המקלחות. לפי הסרטון לא נראה שהלוחם שהושפל התנגד, ואולי הוא אף שיתף פעולה. לא מדובר באירוע על רקע יחסי צעירוּת-ותיקוּת, אלא כחלק מהתערבות בין הלוחמים.

 

"אירוע חמור מאוד, החיילים התנהגו בניגוד מוחלט מהמצופה מהם"

תחקיר האירוע החריג הוצג אתמול (ה') לרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ואיתו העונשים שהוטלו בפיקוד הצפון על המעורבים באירוע - שלושה מהלוחמים הודחו מתפקידם, ביחד עם שני קצינים - מפקד צוות הלוחמים ומפקד פלוגה. כאמור, למפקד היחידה, שתפקידו מקביל למפקד גדוד, נרשמה הערה פיקודית. 

 

גורמים בצה"ל אמרו כי מדובר במקרה חריג ביותר שלא מאפיין את דפוסי ההתנהגות של לוחמים ביחידות העילית של צה"ל בכלל ושל יחידת אגוז, שלקחה חלק בפעילויות מבצעיות רבות בחודשים האחרונים בגבול סוריה.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע חמור מאוד העומד בניגוד מוחלט למצופה מחיילי צה"ל, ובעקבותיו נערך תחקיר נוקב בחטיבת גולני בראשות מפקד פיקוד צפון, שהוצג לרמטכ"ל. בחטיבה בפרט, ובפיקוד הצפון בכלל, תיערך הסברה ליחידות על האירוע ומשמעויותיו".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/05/2013 23:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחיילים שבצילום אין קשר לנאמר בכתבה
צילום: באדיבות דובר צה"ל
אלוף יאיר גולן. ערך אישית את התחקיר
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
הרמטכ"ל גנץ. התחקיר הוצג בפניו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים