שתף קטע נבחר

שר האוצר לפיד: מציע לריקי כהן להפסיק לעשן

יו"ר יש עתיד הודה כי המס על משפרי דיור הוא "מס לא טוב". הוא התייחס להפגנת הענק של החרדים בירושלים ואמר: "לא יעזור להם, יהיה שוויון בנטל". ויש גם עצה לריקי כהן מחדרה

שר האוצר מודה כי אחד המסים החדשים שנכללו בתקציב המדינה הוא "מס לא טוב", כלשונו. בווידאו צ'ט בפייסבוק עם יו"ר יש עתיד בנושא המדיניות הכלכלית והגזירות האחרונות, כינה אמש (ה') השר יאיר לפיד את המס על משפרי דיור "מס לא טוב" והבהיר כי הפגנת הענק בירושלים של העדה החרדית לא תגרום לו לחזור בו מכוונתו להוביל לשוויון בנטל.

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

 

עוד כתבות בערוץ החדשות

S-300 על הכוונת: ישראל תשמיד טילים מרוסיה?

חרדים לגיוס: "כשחיילים נהרגים האדמו"ר בוכה"

השפלה באגוז: קצינים ולוחמים הודחו מהיחידה

 

"אני קיצצתי לחרדים יותר ממה שקיצצו להם אי פעם", אמר לפיד וטען כי לא הפר את התחייבויותיו מלפני הבחירות: "אין לי על מה להתנצל, לא הפרתי את ההבטחות שלי. עכשיו אני מקיים את ההבטחות שלי". הוא הזכיר שוב את ריקי כהן מחדרה ואמר כי תשלם 385 שקלים יותר: "אני לא כופר בזה שזה הרבה כסף, גם למי שמרוויח 20 אלף שקל בחודש. היא כועסת ונעלבת, אבל היא יודעת שהיא חיה במדינה שאפשר לסמוך עליה. אם היא מעשנת וזה עולה עוד 15 שקלים, אז אני מציע לה להפסיק לעשן".

 

 

כמו שהבטיח בראיון ל-ynet, שפורסם אתמול בבוקר, הבהיר לפיד כי "נטפל בחברת החשמל ובנמלי הים, ונלך לרפורמות בשניהם". הוא אמר כי גם הוא "מתרגז מתספורות ומהקלות מס מופרזות, אבל אנחנו לא רוצים לחזור למדינה סוציאליסטית. זה לא עובד ולא עבד בשום מקום בעולם".

    

המפגינים מחוץ לביתו של שר האוצר (צילום: עופמוטי קמחי) (צילום: עופמוטי קמחי)
המפגינים מחוץ לביתו של שר האוצר(צילום: עופמוטי קמחי)

 

לפיד נשאל לגבי הפגנה של החרדים מול לשכת הגיוס בירושלים, שם מחו כ-30 אלף נגד "גזירות הגיוס", וענה: "גיוס זו לא גזירה. הבן שלי התגייס, אני התגייסתי. אף אחד לא יכול לקרוא לגיוס גזירה. אתם רוצים הבטחות שקוימו? אנחנו נגשים את ההבטחה שלנו ויהיו שוויון בנטל במדינת ישראל".

 

לאחר שכינה את מס על משפרי הדיור "מס לא טוב" ואמר כי ינסה לבטלו בתוך שנה וחצי, התייחס לפיד לתוכנית הדיור: "המטרה היא לקחת קרקעות של מנהל מקרקעי ישראל בעלות אפס ולייצר דירות להשכרה. כשיהיו יותר ויותר דירות להשכרה, זה יוזיל את מחירי הדיור. זה לא ייקח שנה, אבל אנחנו עובדים על זה".

 

מספר שעות לפני שהחל לפיד את השיח עם הגולשים על גבי דף הפייסבוק שלו, הגיעו לשכונת מגוריו כ-200 מפגינים שצעדו, חסמו כבישים והפגינו מול ביתו תוך שהם קוראים קריאות כמו: "אין עתיד בדרך של לפיד", "לא גז ולא גזירות" ו"יאיר, צא מהפייסבוק" . אחת המפגינות, כרמן אלמקייס עמוס, אמרה: "הגענו להפגין מול ביתו של לפיד כי ישנו ציבור שלם ששר האוצר פשוט לא רואה. אלו הם אנשי המעמד הנמוך. הוא מדבר רק על מעמד הביניים וגם להם הוא שיקר".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 16/05/2013 23:14

 

בהכנת הידיעה השתתף נרי ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
שר האוצר לפיד
צילום: ירון ברנר
מומלצים