שתף קטע נבחר

תייר סיני חרט את שמו על מקדש עתיק במצרים

נער בן 15 מסין, שטייל באתר המקדשים המפורסם בן 3,500 השנים בלוקסור, חרט "דינג ג'ינהאו היה כאן" וגרם לסערה גדולה במדינתו ופרסום פרטיו האישיים בציבור

נער מתבגר מהעיר נאנג'ינג שבסין, חרט על מקדש מצרי עתיק בלוקסור שבמצרים: "דינג ג'ינהאו היה כאן".

 

ביום שישי האחרון פרסם בלוגר את התמונה של מעשה הוונדליזם המכוער, כולל את שמו של הנער בן ה-15, תאריך לידתו ובית הספר שבו הוא לומד. הוריו של ג'ינהאו התנצלו על האירוע ואמרו שהם מצטערים על מעשיו, כך לפי התקשורת הסינית.

 

רצה להנציח את ביקורו. החריטה של דינג בלוקסור ()
רצה להנציח את ביקורו. החריטה של דינג בלוקסור

 

יותר ממאה אלף תגובות בבלוג על התקרית

העיר לוקסור שוכנת על גדתו של הנילוס ומשמשת משכנם של מקדשים רבים מתקופת מצרים העתיקה שנבנו על-ידי פרעה אמנחותפ השלישי, שחי במאה ה-14 לפנה"ס, ומאוחר יותר גם על-ידי רעמסס השני, שנהוג לשייך לתקופתו את יציאת מצרים.

 

עוד על ונדליזם באתרי תיירות:

 

החריטה על האבן העתיקה נתגלתה על-ידי תייר סיני בשם שן וו, שביקר באתר לפני כשלושה שבועות.

לאחר שפרסם את אירוע הוונדליזם בבלוג שלו, הוא זכה ליותר ממאה אלף תגובות מאנשים. גם ביוטיוב כבר החלו להפיץ את פרטי האירוע המכוער.

 

"ברצוננו להתנצל בפני העם המצרי ובפני סינים שהמקרה הובא לתשומת ליבם במדינה", אמרה אמו של דינג לעיתון "מודרן אקספרס" המקומי. היא הוסיפה שבנה, שכיום תלמיד תיכון בנאנג'ינג, ביצע את המעשה כשהיה צעיר יותר והבין את חומרת מעשת והמשמעות שלהם.

 

גם אביו של הנער פנה לציבור, ואמר: "האירוע יצר יותר מדי לחץ שהוא צריך להתמודד עמו".

 

התבליט המפורסם לאחר תהליך הניקוי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התבליט המפורסם לאחר תהליך הניקוי(צילום: AFP)

 

הסינים מענישים את ה"בלתי מתורבתים"

חשיפת פרטיו של דינג הובילה לפריצה לאתר בית הספר הקודם שלו, כך לפי עיתון ה"גלובל טיימס", וזו דוגמה לתופעה ההולכת וגדלה בחברה הסינית, שבה חושפים את פרטים אישיים של אלו שנתפסים בהתנהגות בלתי הולמת.

 

שר העתיקות של מצרים אמר שהגרפיטי במקדש העתיק גרם לנזק שטחי, וננקטים אמצעים להשיב את המצב לקדמותו.

 

אולם הסערה החדשה בסין, שבאה מספר ימים לאחר האירוע, סובבת סביב אמירתו של וואנג יאנג (Wang Yang), אחד מסגני ראש הממשלה במדינה, שאמר ש"התנהגות לא מתורבתת" של כמה תיירים סינים פוגעת בתדמיתה של המדינה.

 

תיירים סינים הוציאו 102 מיליארד דולר בחו"ל בשנה שעברה, כ-40 אחוזים יותר מבשנה הקודמת לה, וארגון התיירות העולמי של האו"ם אומר כעת, כי סין היא המקור הגדול ביותר של הכנסה עולמית מתיירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התבליט בלוקסור לאחר שתוקן
מומלצים