שתף קטע נבחר

"אמא ריקה, היא הולכת לחפש משמעות"

כשאמא של לרה ושרון רוטר החלה בתהליך חזרה בתשובה, חשו בנותיה כעס כלפיה. 17 שנים אחר כך, הן רואות אותה באור אחר. "היום אני מאוד מעריכה אותך כאדם. אני מרגישה שעשית דרך נגד כל הסיכויים". הפרק השלישי של "בחזרה לתשובה"

לתהליך החזרה בתשובה של שרה חיה דריבן הייתה השפעה חריפה גם על בנותיה, לרה ושרון רוטר. שרה נזכרת בשיחה שהייתה לה עם עם לרה, בתחילת הדרך: "ישבנו באיזה בית קפה, לא היה לי בדיוק איפה שניפגש, ואמרת לי, אבל אמא, כל מה שחינכת אותנו - אז עכשיו הכל הפוך?", מספרת שרה. "ואני אמרתי לך לרה. אין לי מה לעשות, אין לי מה לתת לכם יותר. אני, כל מה שידעתי והשגתי עד היום, נתתי לכם. עכשיו אני ריקה ואני צריכה ללכת לחפש, גם בשבילכם".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

הפרקים הקודמים של "בחזרה לתשובה":

 

 

"אני יכולה לדמיין שהיה בי כעס, שהייתה בי אכזבה, שאיבדתי אותך עוד לפני השיחה הזאת", מנסה לרה להיזכר בתחושותיה מאותו מפגש. "שהיו בי כל מיני תחושות שליליות, ובטח שלא הבנתי על מה את מדברת".

 

אבל היום, כ-17 שנים אחר כך, לרה רואה את אמא שלה באור אחר. "היום אני מאד מעריכה, מעריצה אותך כאדם. פחות משנה לי מה מצאת, העיקר שמצאת. אני מרגישה שעשית דרך נגד כל הסיכויים, נגד כל המוסכמות, נשארת נאמנה לעצמך", היא אומרת.

 

"בשבילי מה שאת אומרת זה כמו לקבל פרס", מתרגשת שרה. "כי היה הרבה סבל, היו הרבה געגועים, וזה חשוב לי מאוד ההערכה שלך", היא אומרת לבתה הבכורה.

 

החיפוש אחר האמת עובר בירושה

לרה ושרון מעידות כי הנטייה של אמן לחיפוש תמידי אחר אמת פנימית עברה גם אליהן.

"אני חושבת שהמקום הזה קיים גם בי – לטוב ולרע. זה לא פשוט, יש לזה מחיר. אני לא קיצונית כמוה. היא מאד קיצונית - אצלה זה ממש הכל או כלום. אני קצת יותר מתבלבלת, אבל זה קיים בי", אומרת לרה.

 

"אני חושבת שלהרגיש במקום, זה, מבחינתי, לא להתנצל – ואני, עדיין יש לי התנצלויות, אני עדיין לא מרגישה נוח במקומות מסוימים עם הדרך שבחרתי. עדיין חשוב לי לרצות שיאהבו אותי, לא להעליב אף אחד. זאת אומרת, עדיין מורא האדם גדול ממורא ה', ואני חושבת שאצל אמא שלי  - מורא ה' גדול ממורא האדם", אומרת שרון, ומתייחסת, כמו אחותה, להבדלים שבינה ובין אמן. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להצטרף לפרק השלישי של "בחזרה לתשובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורות
עדיין מתנצלת לפעמים. שרון רוטר
צילום: אורות
צילום: אורות
"פחות משנה לי מה מצאת - העיקר שמצאת". לרה רוטר
צילום: אורות
צילום: אורות
"אין לי מה לתת לכם יותר". שרה חיה דריבן
צילום: אורות
מומלצים