שתף קטע נבחר

מגדלים בת"א יוגבהו בתמורה לשימור מבנים

ועדות התכנון אישרו לקבוצת חג'ג' להגביה ב-9 קומות את צמד המגדלים שהיא בונה ברחוב הארבעה בת"א, בתמורה לניוד זכויות. במסגרת התוכנית, תשלם החברה עבור שימור מחמיר של 8 בניינים של העיר הלבנה בעיר. צפו בתמונות הבתים שישומרו

הגבהה תמורת שימור: הוועדה המקומית תל-אביב אישרה אתמול (ד') את הגבהת מגדלי הארבעה שבונה קבוצת חג'ג' בעיר ב-9 קומות באמצעות ניוד זכויות, זאת בתמורה לשימור מחמיר של 8 בניינים ברחבי העיר, בהתאם לתוכנית השימור העירונית.

 

שימור אתרים - עוד כתבות בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר באחד מניודי הזכויות הגדולים בתל-אביב - ממבנים לשימור לצמד מגדלי המשרדים שבונה הקבוצה ברחוב הארבעה, בסך של 10,500 מ"ר. הניוד אמור להבטיח את שימורם של המבנים ההיסטוריים בידי חברת בנייני העיר הלבנה. לאחר ניוד הזכויות יעמוד מגדל הארבעה הצפוני על גובה של 35 קומות, במקום 30 במקור, והמגדל הדרומי על גובה של 38 קומות, במקום 34 במקור.

 

בנייתם של מגדלי הארבעה החלה לפני כשנה בפינת הרחובות הארבעה-ארניה. מדובר בצמד מגדלים מפוארים, אותם תכנן אדריכל משה צור, שיתנשאו לגובה של 35 ו-38 קומות, מעל קומה מסחרית רחבת היקף, ויכללו כ-86,500 מ"ר של משרדים. שני המגדלים פתוחים מערבה ומביטים לים התיכון ולפיאצת גבעון, שהקמתה החלה לאחרונה.

 

צילום: Google Maps

 

 

סגנון בינלאומי ואקלקטי

מיום אישור תוכנית השימור העירונית בספטמבר 2008, איפשרה הוועדה המקומית מספר תוכניות לניוד זכויות, באופן נקודתי ובכמויות שטחים קטנות. בתוכנית זו יבוצע ניוד כמות גדולה של זכויות לפרויקט אחד מרכזי בעיר, שיאפשר להוציא לפועל שימור מספר גדול של מבנים, ומאידך ישפר את אופיו של הפרויקט החדש, תוך ניצול מרבי של הקרקעות בעיר.

 

הזכויות מועברות מ-8 בניינים שונים השוכנים ברחובות אלנבי 11, יהודה הלוי 6, אנגל 8, דיזינגוף 149, חיסין 26, נחלת בנימין 1 ו-5 והנביאים 5. המבנים מהם מנוידות הזכויות מהווים כ-5% מכלל המבנים לשימור מחמיר הכלולים בתוכנית השימור כולה (כ-170 בניינים לשימור מחמיר).

 

מבנים אלו מהווים מדגם טיפוסי של הבניינים הכלולים בתוכנית: 3 מהם בנויים בסגנון האקלקטי, והיתר בסגנון הבינלאומי. חלקם בניינים קטנים, הממוקמים ברחובות שקטים בעיר הלבנה, וחלקם בנינים מרכזיים הממוקמים על צירי תנועה ראשיים. חלק ממוקמים באזורי מסחר וכוללים קומת קרקע מסחרית, וחלקם מהווים בניינים למגורים בלבד.

 

הדמיית מגדלי הארבעה עם הקומות הנוספות (הדמיה: View Point) (הדמיה: View Point)
הדמיית מגדלי הארבעה עם הקומות הנוספות(הדמיה: View Point)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חברת בנייני העיר הלבנה
בניין לשימור ברחוב אלנבי בת"א
צילום: חברת בנייני העיר הלבנה
מומלצים