שתף קטע נבחר

תפילה ללא אגרה: בית כנסת הוקם על כביש 6

הסוף לתפילות בצד הדרך או באמצע הפקק: על כביש 6 נחנך בית כנסת נייד, בין מחלף בקה לעירון בכיוון צפון. המנכ"ל מבטיח בית כנסת גם בכיוון ההפוך, והרב יצחק דוד גרוסמן שיזם את הפרויקט, אומר כי "אין ספק שבית הכנסת יגן ויסוכך על הכביש ונוסעיו"

הסוף לתפילה המסוכנת בצד הכביש: חברת "דרך ארץ", המפעילה את כביש 6 ("חוצה ישראל"), הקצתה מבנה נייד שישמש את הנהגים המבקשים לעצור להתפלל על אם הדרך בשעת הנסיעה. ביוזמת רבה של מגדל העמק, יצחק דוד גרוסמן, חנכו השבוע רבנים ונציגי החברה את בית הכנסת, בתפילת מנחה חגיגית במיוחד.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

כל מי שנוסע בכבישי ישראל המהירים מכיר את התופעה: שחרית מתפללים בדרך כלל לפני היציאה מהבית, ערבית אפשר להתפלל גם מאוחר בלילה, אבל זמנה של תפילת המנחה מוגבל, ופעמים רבות הוא חולף בדרך חזרה הביתה - ממש באמצע הפקק. רבים עוצרים בצד הדרך ומתפללים ביחידות, אך הדבר מסוכן – ובמיוחד בכביש 6 – וגם אינו מאפשר תפילה בציבור.

 

בקרוב: גם ספרי קודש לרווחת מי שרוצים ללמוד תורה על אם הדרך. בית הכנסת מבפנים ()
בקרוב: גם ספרי קודש לרווחת מי שרוצים ללמוד תורה על אם הדרך. בית הכנסת מבפנים

 

בחודשים האחרונים הקים הרב שמואל רוזנברג, לצורך כך, שני "בית חב"ד" באזור הצפון - בצומת גולני ובצומת מחניים, אך לנוסעי כביש 6 לא היה פיתרון. הרב גרוסמן פנה לפני כמה חודשים למנכ"ל "דרך ארץ", אודי סביון, וביקש ממנו היתר להקים בית כנסת נייד בחניון שבין המחלפים בקה ועירון לכיוון צפון.

 

בקרוב: בית כנסת גם בכיוון דרום

היוזמה יצאה לדרך, זכתה לאישורים המתאימים (למשל מקצין הביטחון של החברה) וביום ראשון נחנך המבנה.

הרב רוזנברג שינהל את המקום, התחייב כי בתוך זמן קצר יפעל המקום 24 שעות ביממה ותהיה בו ספריית ספרי קודש כך שישמש גם לאתנחתא של לימוד תורה באמצע הדרך ולא רק לתפילה. בנוסף יוצב שילוט הכוונה לבית הכנסת על ידי החברה המפילה את הכביש.

 

המנכ"ל סביון הביע סיפוק על התרומה הרוחנית למען הנוסעים: "הבטחתי לרב גרוסמן כי נקים גם בית כנסת כזה בכיוון ההפוך, דרומה, ואנחנו נשתדל לבצע זאת בהקדם".

 

הרב עצמו הוסיף: "כמה תפילות זקוקים הנוסעים בדרכים, להגיע לשלום למחוז חפצם. אין ספק, כי בית הכנסת הזה יגן ויסוכך על הכביש ונוסעיו".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים