שתף קטע נבחר

התקלה ב-HOT מובייל: בעיה במתג

התקלה שאירעה ברשת הסלולרית של החברה, החלה בסביבות 7:00 והסתיימה לפני 11:00. ל-HOT מובייל 500 אלף לקוחות ורבים מהם התקשו להוציא ולקבל שיחות. HOT מובייל: "מי שעדיין חווה שיבושים מתבקש לכבות ולהדליק מחדש את המכשיר"

לקוחות חברת HOT מובייל התקשו הבוקר (ה') בהוצאה ובקבלה של שיחות, בעקבות תקלה שאירעה ברשת הסלולרית של החברה. החל משעות הבוקר המוקדמות הקליטה "באה והולכת", כך התלוננו הלקוחות. התלונות הגיעו בעיקר מגוש דן והשרון, אך גם מירושלים, חיפה ומדרום הארץ. נראה שמדובר היה בתקלה במתג האיתותים (HLR) של החברה, המכיל את פרטי הזיהוי והאיפיון של הלקוחות.

 

 

זו לא התקלה הראשונה שחווים לקוחות HOT מובייל, אבל נראה שזו התקלה הראשונה בהיקף רחב שפוגעת בלקוחות החברה בלבד. בפברואר השנה, הם נפגעו מהתקלה הגדולה של פלאפון, שכן החברה עושה שימוש באנטנות של פלאפון באזורים בהם אין לה פריסה. 50% מהרשת הסלולרית של החברה שייכת ל-HOT מובייל וזו הרשת שנפגעה בתקלה הנוכחית. ל-HOT מובייל 500 אלף לקוחות וככל הנראה כרבע מהם נפגעו מהתקלה.

 

הלקוחות: "אין שיחות"

לקוח של החברה סיפר ל-ynet: "שמתי לב שאני לא מצליח להוציא שיחות ב-7:30. אני עובד באזור ת"א ונכון לשעה 9:00 עדיין יש בעיה ברשת". לקוחות אחרים טוענים שהבחינו בתקלה ב-6:30 הבוקר. לקוח נוסף כתב ל-ynet: "מהשעה 8:00 לפחות, הרשת של HOT מובייל בחלק מהארץ מתה ואיתה גם הטלפונים הסללוריים. ההודעה המוצגת על המסך: 'אין אות, שרות מוגבל, שיחות חרום בלבד'".

 

לקוחה אחרת סיפרה שהיא חשה בשיבושים ספורדיים: "במקום עבודתי יש עוד שני לקוחות של HOT מובייל. בטלפון הסלולרי שלי לא הורגשה תקלה ואצלם כן. עכשיו מסתבר לי שגם אני חווה את התקלה, אבל לא בכל שיחה". לקוח אחר סיפר ל-ynet שאצלו הבעיה נפתרה: "לא הצלחתי לקבל או להוציא שיחות והיתה בעיה בשליחת הודעות SMS, אבל כרגע נראה שזה נפתר".

 

למרות שרוב הפניות הגיעו ממרכז הארץ יש גם לקוחות מחוץ לאזור זה שחווים את התקלה. לקוח מהדרום כתב ל-ynet: "גם בדרום יש תקלה. אני ועוד 7 אנשים חווים אותה". לקוחה מירושלים כתבה: "אין לי קליטה בכלל מהבוקר. לא לסירוגין ולא נעליים".

 

לקוחות אחרים מתלוננים על זמן המתנה ממושך בשירות הלקוחות. לקוח כתב ל-ynet כי "ישנה תקלה ארצית ברשת HOT מובייל, הקווים לא עובדים. כבר שעתיים שקשה לי להגיע לשירות הלקוחות. מקומם".

  

HOT מובייל: "עושים את מרב המאמצים"

במוקד שירות הלקוחות של החברה, מסרו ל-ynet כי "קיימת תקלה שמשפיעה בעיקר במרכז הארץ, אך זו תקלה ארצית והיא מטופלת". הצפי לתיקון, כך מסרו הנציגים, הוא "תוך מספר שעות".

 

בחברה אישרו ל-ynet כי "אכן ישנה תקלה בעקבותיה חלק מלקוחות הוט מובייל באזורים שונים בארץ חווים אי זמינות לסירוגין", עוד מסרו כי: "הנושא בטיפול ואנחנו עושים את מרב המאמצים להחזיר את השירות לסדרו בהקדם האפשרי".

 

ב-HOT מסרו ב-10:55 כי התקלה נפתרה: "השירות חזר לסדרו באופן מלא. היום בבוקר ארעה תקלה באחד מרכבי המתג אשר גרמה לחלק קטן מלקוחותינו לחוות אי זמינות לסירוגין. התקלה נמשכה כ-3 שעות. לקוח אשר עדיין חווה שיבושים, מתבקש לכבות ולהדליק מחדש את המכשיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: ראובן שניידר
HOT מובייל. "'אין אות, שרות מוגבל, שיחות חרום בלבד'"
צילום: ראובן שניידר
מומלצים