שתף קטע נבחר

גיוס חרדים? לא תעשו לנו חינוך מחדש

המנגינה הטורדנית של "שוויון בנטל", מכוונת להתבוללותם של החרדים במרחבי התרבות הישראלית, מתוך ניסיון לכפות עליהם, בניגוד לאמונתם, להיות "עם ככל הגויים". כשם שאין "גוי של שבת" חרדי, כך אין - ולא יהיה - צבא יהודים חרדים

שוב ושוב אני נשאל: למה אתם, החרדים, אינכם רוצים לשרת בצבא. אלה השואלים, מונעים מהאקסיומה הקובעת כי חיילים שווה ביטחון, וכל אזרח חייב להירתם למשימה במסגרת השוויון בנטל. כאילו לא הסתדר הצבא הישראלי עם מיעוט מתגייסים עם קום המדינה, לעומת המילניום השלישי שבו מאיים צה"ל להפוך ל"צבא הגדול בעולם". אלא שהמנגינה הטורדנית של "שוויון בנטל", מכוונת הלכה למעשה להתבוללותם של היהודים החרדים במרחבי התרבות הישראלית, מתוך ניסיון לכפות עליהם, בניגוד לאמונתם, להיות "עם ככל הגויים".

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

הדרג המדיני ממשיך לכפות על צה"ל את "חוק שירות ביטחון" (גיוס חובה לכל אזרח) שאושר היום (א'), והופך את המדינה למדינת "צבא כל אזרחיה". זאת בניגוד למגמה הרווחת במדינות המערב, של צבא יעיל טכנולוגית ומקצועית, עם מספר חיילים מצומצם יחסית, שמקבלים משכורות כמו כל גוף דומה (מכבי אש, כוחות ההצלה והמשטרה).

 

כולנו "משתמטים" גאים

הדרג הבכיר בצה"ל מתמודד כל רבעון עם ריבוי חייבי גיוס שהופכים את הצבא למשרד התעסוקה, עם מכללות והכשרות וקורסים למיניהם, ואופס - שכחנו - גם ביטחון. כיצד קורה שבמדינה מתוקנת ודמוקרטית הופך הצבא לנטל על החברה? ומדוע שצה"ל לא ישלם משכורות לחייליו כנהוג במדינות מתוקנות?

 

אל תאיימו עלינו עם איומים בטחוניים (צילום: חזי הולצמן) (צילום: חזי הולצמן)
אל תאיימו עלינו עם איומים בטחוניים(צילום: חזי הולצמן)

 

אחרי הנסיגות מעזה והגדה, שכם ורמאללה, ג'נין ודרום לבנון, "הסכם אוסלו" והסכמי השלום עם שכנינו

במצרים ובירדן - ופיתוח טכנולוגיות של לוויינים ומל"טים חדישים, טילי חץ, טנקי מרכבה ולוחמת סייבר ברמה גבוהה; אחרי כל אלה - היכן מצויר הקו האדום של כמות החיילים שהצבא צריך בראיית ביטחון (שלא בעיתות חירום)?

 

בעגה החילונית כולנו "משתמטים": הן חילונים מטעמי "סטודנט" וטיולי תרמילאים במזרח, והן חרדים מטעמי דת וערכים יהודיים שורשיים, חינוך ומסורת על פי תורתם ואמונתם, ואפילו מי שאין תורתם אומנותם.

 

היהודי החרדי רוצה להמשיך את יהדותו ואמונתו ממעמד קבלת התורה בהר סיני, ללא התערבות והתבוללות בתרבויות אחרות. כשם שאין "גוי של שבת" חרדי, כך אין - ולא יהיה - צבא של יהודים חרדים ששומרים ושישמרו בעתיד על תרי"ג מצוות.

 

לפחות די לשקר: שירות צבאי לא מונע אבטלה

הן ידוע שהאבטלה הגואה וחוסר השוויון בתעסוקה פוקדים רבים וטובים במחוזותינו, חילונים וחרדים כאחד.

ומה לצבא ולתעסוקה וכלכלה? החיבור בין צבא לתעסוקה מוכיח את השקר הטבוע בו בנתוני האבטלה שאחרי הצבא.

 

הקומבינה של "שילוב" חרדים בתעסוקה, בלבישת מסכה של דאגה "כנה" לפרנסתם, מזמן התפוגגה ונעלמה. כיום רוב החרדים עובדים לפרנסתם, ובין היתר מפרנסים גם את אחיהם החילונים - ובגדול. ומה יעשו החילונים כשהחרדים יתערו לחלוטין בחברה הישראלית, וינגסו נתחים בכלכלתה ובשוק התעסוקה? אזי חילונים רבים יאלצו להתרגל לחיי אבטלה.

 

  • הכותב הוא עיתונאי חרדי, סטודנט לאזרחות, ותושב מאה שערים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים