שתף קטע נבחר

רווקים ולא טוב להם: המגזר הסרוג בחשבון נפש

"בסופו של יום כולם רוצים להתחתן", קבעה משתתפת אחת בכנס הרווקוּת במגזר הדתי, וסיכמה אינספור דיונים בהשתתפות אושיות מגזריות לצד רווקים. "התופעה של כ-50 אלף רווקים סביב גיל ה-30 בחברה הדתית - היא בעיה שדורשת טיפול", כך הרבנית מלמד

אינספור מילים נשפכו על תופעת הרווקות המאוחרת במגזר הדתי. בארגון השידוכים "ישפה" שציין עשור באירוע חגיגי, מנסים עדיין לפצח את אחת הבעיות הנפיצות במגזר. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית"היו שם.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

"כל הדתיים יודעים דבר אחד: לא משנה כמה תצליח ואיזו כתבה מדהימה תביא - שיהיה ראיון עם נשיא ארצות הברית - אם לא התחתנת, אמא שלך מחכה בבית ושואלת: עד מתי?" אומרת דינה אברמסון.

 

הפאנלים הרבים והשונים - בהשתתפות אושיות בולטות בציונות הדתית, לצד רווקים מן השורה - הוליד לא מעט מתיחויות. הרבנית ענבל מלמד, רעייתו של הרב אליעזר מלמד מהר ברכה, הגדירה את הרווקים בני השלושים-פלוס כ"בעיה", וספגה קריאות ביניים נעלבות. 

 

"כשאני אומרת שרווקות בגיל 30 זו בעיה, אני לא אומרת שמי שלא נשוי הוא אשם, או לא בסדר, או עבריין", הבהירה. "אני לא אומרת כלום נגד הרווקים, אלא מדברת על החברה שלנו. זה שיש תופעה של בערך 50 אלף רווקים סביב גיל ה-30 - היא בעיה שאנו כחברה צריכים להידרש אליה, ועוד יותר לשנס מתניים ולטפל בזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי שמואלי
"עד מתי?" דינה אברמסון
צילום: שי שמואלי
מומלצים