שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: בני יצחק - מועמד ש"ס לרבנות

רב העיר חולון, אברהם יוסף, היה המועמד המועדף על אביו לתפקיד הרב הראשי, אך נחשד בהפרת אמונים והפסיד את המועמדות לאחיו הצעיר יצחק, ראש ישיבה ועורך ספרי ההלכה של האב. תומכי הרב אברהם: "מתנגדיו בש"ס חיסלו אותו"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הכריע כי בנו, הרב יצחק יוסף, הוא מועמד התנועה לתפקיד הרב הראשי הספרדי, וביקש מהיו"ר, ח"כ אריה דרעי, לפעול למענו באסיפה הבוחרת את הרבנים.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >

 

 

בן נוסף של הרב יוסף, רב העיר חולון אברהם יוסף, הנחשב למועמד המועדף על אביו, נאלץ לוותר על ההתמודדות בעקבות חקירת משטרה בעניינו - מחשש כי הדבר יפגע בסיכויי ש"ס לנצח בבחירות.

 

לפני כמה שבועות אמר "מרן" בשיחות סגורות כי הוא מייעד את גלימת ה"ראשון לציון" לרב אברהם, המבוגר מאחיו ובעל ניסיון רב משלו בתפקידי רבנות. מאז ביקשו מתנגדיו לפסול את מועמדותו בשל התבטאויות ופסקי הלכה שנויים במחלוקת שפרסם בעבר, והצליחו לפגוע בו מבחינה ציבורית ולהחליש את סיכוייו להיבחר.

 

"חיסול ממוקד"

שלשום נחקר הרב אברהם תחת אזהרה ושוחרר לביתו בתנאים מגבילים בשל חשד להפרת אמונים במסגרת תפקידו כרבה של חולון, והפגיעה בו הפכה אנושה. בעקבות כך התקיימו דיונים מרתוניים בסביבתו של הרב יוסף האב, והבוקר נפלה ההכרעה כי הבן הרב יצחק,

ראש ישיבה ומחבר ספרי ההלכה על פי פסיקות הרב עובדיה, יתמודד מטעם ש"ס.

 

תומכי הרב אברהם יוסף טוענים כי מתנגדיו בתוך התנועה עשו "חיסול ממוקד" לו ולמועמדותו. "מדובר באנשי מאפיה שהוציאו כל מיני שלדים מהארון כדי לגמור אותו", אמרו, "תוך כמה שבועות, כשחקירת המשטרה תסתיים בלא כלום, תתברר האמת".

 

הביקורת המרומזת מופנית בעיקר כלפי יו"ר ש"ס, אריה דרעי, הנחשב כמי שמעדיף את יצחק על אברהם מבין בניו של הרב עובדיה, וייתכן כי גם את אחיו שלו, רב העיר באר שבע, יהודה דרעי, על שניהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבוקר נפלה ההכרעה. הרב עובדיה יוסף
צילום: יעקב כהן
מועמד ש"ס לרבנות: הרב יצחק יוסף
צילום: אתר שטורעם.נט
מומלצים