שתף קטע נבחר

תלמידי הרב אלון: זו אי-הבנה, הוא חיבק את כולם

עבור רבים מתלמידיו המסורים של הרב מוטי אלון, כתב האישום לא שינה דבר. "יש לי וידאו מהחתונה שבו הוא מחבק אותי שש דקות, משהו שגם אבא שלי אף פעם לא עשה", מספר אבי בן-שושן. "מדובר באדם חם", מוסיף יובל

מעמדו של הרב מוטי אלון הידרדר בהדרגה בשנתיים האחרונות, מאז חשף "פורום תקנה" את פרשת ההטרדות המיניות שהוא עומד במרכזה. מה"האדמו"ר של הציונות הדתית" הוא הפך לחשוד בעבירות מין סדרתיות. ואולם גם היום, לאחר הגשת כתב האישום נגדו בגין תקיפת שני קטינים שביקשו את עצתו, ממשיכים רבים מתלמידיו להאמין בחפותו, ומוסיפים לראות בו מורה דתי-רוחני.

 

כתב אישום נגד הרב מוטי אלון:

 

אבי בן-שושן, מנהל החטיבה בישיבה התיכונית "חורב" בירושלים, שבראשה עמד אלון, סיפר ל-ynet כי בתחילת הפרשה הוא התרשם משורת הרבנים המכובדת של "פורום תקנה" ש"הרשיעו" אותו, אך מהר מאוד חזר להאמין ברב הפרטי שלו.

 

"בהתחלה אמרתי לעצמי שאולי הוא פשוט עבד עליי כל השנים וכל מה שעשה היה בלוף", אמר בן-שושן. "אבל לא, זה לא יכול להיות. התיאור שלו כנצלן ושרלטן פשוט לא מציאותי ובלתי נתפס".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

מנהל החטיבה אומר כי הוא - בניגוד לרוב רבני 'תקנה' - היה צמוד לרב אלון במשך שנים רבות, וראה אותו ב"כל סוגי המצבים", כולל בעבודה עם נערים במצוקה או בעלי נטיות הומוסקסואליות, ולא שמע אפילו רמז למעשים המיוחסים לו. בן-שושן מספר כי נתקל ברב אלון בעיקר במסגרות בלתי-פורמליות ופעם 

נחשף לטיפול המסור של הרב במשפחה של אחד מתלמידיו, שנפל בקרב בג'נין. "הוא התנהג כאילו היה זה הבן שלו", העיד. "היחס שלו לתלמידיו היה יוצא מגדר הרגיל. אין דברים כאלה".

  

בן-שושן הוסיף: "כששמעתי על המקרה של הרב קופולוביץ' (ראש ישיבת נתיב מאיר שהורשע בביצוע עבירות מין בתלמידיו – ק.נ), שאצלו למדתי, זה הסתדר לי. תמיד היו ציחקוקים, היו סיפורים, עשיתי אחד ועוד אחד וזה מיד התחבר. פה אין לי אפילו את האחד הראשון".

  

את מה שמתואר בכתב האישום כהתחככות של הרב אלון עם תלמידיו לשם הנאה מינית, רואה בן-שושן כחוסר הבנה של המציאות. "יש לי וידאו מהחתונה שבו הוא מחבק אותי שש דקות - משהו שגם אבא שלי אף פעם לא עשה", הוא מספר. "ובמסע לפולין, הוא חיבק במשך רבע שעה תלמיד שבכה על סבא שלו".

 

למען הסר ספק, בן-שושן מצהיר כי בגלל החום והאיכפתיות, הוא ישלח אל הרב גם את הבן שלו, אם יהיו לו בעיות אישיות, וזאת "בלי לחשוב פעמים".

  

הוא כמו דוד המלך

"תלמיד לא רשמי" נוסף של הרב אלון, שנשאר לצידו למרות כתב האישום, הוא נ' - אדם בעל רקע חרדי, שגילה את הרב הכריזמטי בגיל מבוגר יחסית ונקשר אליו באופן מיוחד. הרב אלון ערך את חופתו, וקיבל "כיבודים" נחשבים בשמחות המשפחתיות – חלקן אחרי ש"הורחק" למגדל וטרם שנחשפה הפרשה. את נ', בניגוד לאחרים הנשארים נאמנים לרב, לא מטרידה השאלה "היה או לא היה", וגם אם יתברר מעל לכל ספק שהתשובה חיוביות – לא תשתנה דעתו.

  

"הקו של הרב מוטי בשנתיים האחרונות הוא שיעור מאלף בכוחה של תשובה", הסביר, "רק מי שמכיר אותו מספיק מקרוב, שם לב שהוא מעולם לא הכחיש במפורש את מה שמייחסים לו, וגם לא הודה. זהו מהלך הירואי, תנ"כי, מורכב ואמיץ בסגנונו של דוד המלך – תשובה בפרהסיה, כמודל לציבור, ובעיקר למנהיגי הציבור. הוא לא כמו כולם שיורדים למחתרת, הוא נשאר מנהיג גם כשהכל נגדו. זה מהלך מהסוג שהיה רק אצל המנהיגים הגדולים של עם ישראל, לפני ירידת הדורות.

  

"מעבר לכך, מדובר באדם שהיה תמיד שם בשבילנו – עבורי ועבור אחרים - בשעות קשות לכלל הציבור, וגם לכל אחד באופן

פרטי. עכשיו זה הזמן שלנו לגמול לו על כך במינימום שאנחנו יכולים".

 

גם ליובל, שלמד אצל הרב אלון, והוא אף חיתן אותו לפני 14 שנים, ברור שהרב נקי מכל רבב. "מדובר באדם חם, ואני מכיר אותו בתור אדם מחבק", הוא מסביר, "נפגשתי עמו מספר פעמים ותמיד הוא חיבק והקדיש תשומת לב לכל מי שסביבו. אני חושב שהיתה כאן אי-הבנה. כל מי שמכיר אותו לא מאמין.

 

"אם חס וחלילה יתברר שזה נכון, זה ישבור אותנו. אבל נכון לעכשיו, אני מרגיש שהארגון הרבני שהחליט לחשוף אותו כאילו פשוט העלה אותו על המוקד".

 

  • בהכנת הידיעה השתתפה צופיה הירשפלד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב מוטי אלון, עם תלמידים
צילום: גילי אליהו
מומלצים