שתף קטע נבחר

העד המרכזי במכתב לרבנים: הוקיעו את הרב אלון

נוכח הרשעתו של הרב אלון, א', עד התביעה המרכזי במשפט, קורא לרבני הציונות הדתית להפר שתיקה ולהוקיע את הרב אלון. "איש מכם לא פרסם תמיכה במתלוננים, למרות שהמעשים התרחשו אצלכם בבית. במקום שבו היינו אמורים להיות הכי מוגנים בעולם, מישהו נרדם בשמירה"

לכבוד

הרב יצחק דור, ראש הישיבה התיכונית "חורב"

הרב אברהם צוקרמן, ראש ישיבות ואולפנות בני עקיבא

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון ויו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא

מר אלחנן גלט – מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא

ראשי הציונית הדתית, רבנים, מורים ומחנכים,

 

שלום רב,

 

מוריי ורבותי, אמש נפל דבר בישראל. בית המשפט השלום הרשיע את הרב מוטי אלון במעשה מגונה בקטין וקבע כי הוכח בפניו כי הרב אלון ביצע את המעשים מעבר לכל ספק סביר. בכך, שם בית המשפט סוף לכל מסע ההשמצות כלפי המתלוננים וקבע כי עדותם אמינה ומשכנעת.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

גם אני עמדתי והעדתי בפני בית המשפט, למעשה הייתי התלמיד היחיד מתוך מוסדותיכם שהסכים לעמוד על דוכן העדים ולספר את האמת. זה אחד הדברים הקשים שעברתי בחיי. בית המשפט האמין לעדותי וקבע כי הרב אלון ביצע כלפיי מעשים דומים באופיים לאלו שביצע כלפי המתלונן. את המעשים קבע בית המשפט, ביצע הרב אלון בחדר ראש הישיבה! אותו חדר בו קיבל הרב אלון במשך שנים ארוכות מאות אם לא אלפי תלמידים לאורך כל שעות היום, לרבות בשעות הקטנות של הלילה.

 

קולכם לא נשמע

אודה ואומר, צרם לי שלכל אורך החקירה המשטרתית ולאחר מכן במהלך המשפט, קולכם לא נשמע. זולת אנשי פורום "תקנה", איש מכם לא פרסם תמיכה במתלוננים ובמשפחותיהם, זאת למרות שהם בשר מבשרכם ולמרות שהמעשים שביצע הרב אלון התרחשו אצלכם ב"בית". במקום שבו היינו אמורים להיות הכי מוגנים בעולם מישהו נרדם בשמירה. ממש מתחת לאף של המחנכים, המזכירות, המורים והמנהלים, לא הצלחתם לדאוג לשלום התלמידים.

 

גם אם אנסה ללמד עליכם זכות שמא גם אתם נפלתם לקסמו של האיש ולא העליתם בדעתכם שדבר כזה יכול לקרות, הרי שלא נותר לכך מקום כעת, לאחר ההרשעה הברורה. כעת אין ספק. עכשיו תורכם להראות מנהיגות ולהוקיע את הרב אלון בצורה פומבית. להעביר מסר ברור של תמיכה במתלוננים, אלו שהעידו במשפט ואלו שפחדו מהמעמד ונשארו בבית.

 

עכשיו הזמן להבטיח לאלפי התלמידים שמתחנכים במוסדותיכם כי בכוונתכם לנקות את מוסדותיכם מכל רבב, שידע כל תלמיד ותלמידה שבית ספר הוא מקום מוגן ובטוח.

 

הפסיקו את מסע ההילולה

לצערי, קולכם לא רק נדם, חלקכם אף הביע בעבר תמיכה פומבית ברב אלון בטענה שהוא לא ביצע את המעשים. כעת הזמן לחזור בכם מן הדברים, להודות שטעיתם, שלא האמנתם, שלא ידעתם את העובדות לאשורן. עכשיו שאתם יודעים כבר את האמת, כפי שנקבעה בפסק הדין, קומו ואמרו בקול רם וצלול: "היה לא תהיה".

 

הפסיקו את מסע ההילולה סביב הרב אלון, קראו לשימוע לפני פיטורים למורים ומחנכים שמביעים תמיכה ברב אלון בעל פה או בהתנהגותם. גלו אפס סובלנות כלפי מי שמעז להוקיע את התלמידים המתלוננים וכלפי מי שמסלק ומשתיק את קולם השפוי של התלמידים כדוגמת קולו הבודד של נחום פצ'ניק.

 

כבוגר מוסדותיכם, וכמי שחשוב לו עתיד הילדים והילדות שמתחנכים שם, אני פונה אליכם בצפייה שתשמיעו את קולכם, ציבור שלם זקוק לקול הזה. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא.

 

בברכה,

א'

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
הגיע הזמן לחזור בכם. הרב אלון בשיעור אתמול לאחר הכרעת הדין
צילום: אביהו שפירא
מומלצים