שתף קטע נבחר

מטבח בכניסה וטוש בשירותים: משרד מעוצב

ספרייה ומסך פלזמה בכניסה במקום דלפק קבלה, מקלחון בשירותים לטובת רוכבי האופניים ומטבח מאובזר עם נוף במרכז המשרד שאפשר לבשל בו את ארוחת הצהריים. הצצה למשרד שהפך לבית השני של העובדים. צפו בתמונות

חברות הסטארט-אפ היו הראשונות שיצרו לעצמן את הקונספט לפיו המשרד הוא הבית שני. מאפייני העבודה של חברות אלה מיוחדים ומבוססים על עבודה ללא מגבלת שעות, תחת לחץ וברוב המקרים ברמת סיכון גבוהה לחברה, כמו גם צורך באינטראקציה ובעבודת צוות אינטנסיבית.

 

כתבות נוספות על עיצוב המשרד בערוץ הנדל"ן :

 

מרגישים בבית - בתוך משרדי החברה (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
מרגישים בבית - בתוך משרדי החברה(צילום: קטיה לין)
 

 

המודל של עיצוב משרדים שעונה על הדרישות לאפיונים הללו, הוא משרד שמכיל אלמנטים של בית; שתורם לתחושה של נינוחות וחוסר רשמיות; ושאפשר למצוא בו אזורים שונים למגוון רחב של פעילויות - שאמנם אינן משרתות באופן ישיר את העבודה שיש לבצע, אבל נותנות מענה לצרכים חברתיים ואישיים של חברי הצוות במהלך יום עבודה ארוך. אלמנטים אלה אף מגבירים את תחושת שביעות הרצון ואת הקשר בין אנשי הצוות לבין עצמם ובינם לבין החברה.

 

ספרייה ומסך פלזמה בכניסה במקום דלפק קבלה (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
ספרייה ומסך פלזמה בכניסה במקום דלפק קבלה(צילום: קטיה לין)
 

 

אחרי שמודל המשרד הביתי אומץ על ידי חברות הסטארט-אפ, הוא החל להתפשט גם בקרב חברות בתחומי עיסוק מגוונים. אם נחשוב על כך, התרבות הארגונית בחברות רבות, גם אם אינן חברות היי-טק, מבוססת על ריבוי שעות עבודה ועל עבודת צוות אינטנסיבית - כך שסביבת עבודה ביתית שמשדרת משפחתיות מתאימה גם לתחומים נוספים.

 

המטבח במרכז במשרד הביתי (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
המטבח במרכז במשרד הביתי(צילום: קטיה לין)
 

 

המשרדים המוצגים כאן הם משרדי חברת מימון דוד, המספקת שירותים של מיקור חוץ בתחום הייצור, האריזה והשילוח בענף הכימיה והתרופות למעלה מ-35 שנה. זוהי חברה משפחתית, ובהתאם לכך תוכלו למצוא בעיצוב פנים המשרדים כמה מאפיינים מרכזיים שתורמים לתחושת הביתיות.

 

במקום דלפק הקבלה הממוקם בכניסה למשרדים, אשר יוצר תחושה של רשמיות, נכנסים ישירות למבואת כניסה ולמטבח מאובזר שהוא לב המשרד, הכולל כיריים ובר אכילה הפונה לנוף. ההתכנסות במטבח יוצרת פסק זמן ביום עבודה ארוך וכן אינטראקציה מהנה בין העובדים.

 

במשרד הזה נכנסים ישר למטבח (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
במשרד הזה נכנסים ישר למטבח(צילום: קטיה לין)

 

מטבח מאובזר עם בר משקיף לנוף (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
מטבח מאובזר עם בר משקיף לנוף(צילום: קטיה לין)

 

הספרייה הגדולה, על רקע קיר הלבנים, תורמת נדבך נוסף לתחושת הביתיות; וכמוה גם חדר השירותים, המצויד במקלחון להתרעננות אחרי יום עבודה ארוך בשטח או במשרד. בחדר הישיבות הונחה וריאציה לשטיח המעוטר המסורתי - שטיח בדוגמא שעוצבה בהשראת מפות גוגל, היוצר חמימות עם נופך של עיצוב עכשווי ייחודי.

 

ספרייה גדולה על רקע קיר לבנים (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
ספרייה גדולה על רקע קיר לבנים(צילום: קטיה לין)

 

חדר שירותים עם מקלחון לרוכבי האופניים שבחבורה (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
חדר שירותים עם מקלחון לרוכבי האופניים שבחבורה(צילום: קטיה לין)

 

חדר ישיבות עם שטיח בהשראת מפות גוגל שמחליף את השטיח המסורתי (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
חדר ישיבות עם שטיח בהשראת מפות גוגל שמחליף את השטיח המסורתי(צילום: קטיה לין)

 

השימוש הרב במחיצות זכוכית יצר זרימה וחיבור בין חלקי המשרד, ומצד שני חייב טיפול אקוסטי מקצועי ומוקפד בתקרות ובקירות. לאחר לבטים ובדיקות, הוחלט להשתמש בתקרה בספוגים אקוסטיים, שמצפים חלקים גדולים מתקרת הבטון החשוף, יחד עם אריחי קירות מעץ וספוג בחדר הישיבות ובחללי העבודה הפתוחים. אלו הפכו לאלמנט עיצוב מעניין בפני עצמו.

 

מעבר לאווירה הביתית, הייחוד של המשרדים הוא בשילוב בין פריטים שיוצרים עיצוב קלאסי חם כמו הספרייה, קירות הלבנים ורצפת הפרקט; ובין עיצוב פנים עכשווי והיי-טקי שמשדר חדשנות ושקיפות. האווירה המיוחדת במשרדים נוצרה על ידי שילוב בטון חשוף בתקרה ובקירות, מערכות מיזוג אוויר ומים גלויות וגופי תאורה תלויים מעוצבים בקו נקי. הכל מתמזג יחד עם הנוף הפסטורלי בחוץ, הודות לשקיפות של המחיצות.

 

שילוב בין קלאסי לעכשווי, מפגש בין בטון ולבנים (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
שילוב בין קלאסי לעכשווי, מפגש בין בטון ולבנים(צילום: קטיה לין)

 

גופי תאורה מינימליסטיים וחמימות של עץ ולבנים (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
גופי תאורה מינימליסטיים וחמימות של עץ ולבנים(צילום: קטיה לין)

 

עיצוב פנים עם מערכות גלויות בתקרה מוסיף צבע (צילום: קטיה לין) (צילום: קטיה לין)
עיצוב פנים עם מערכות גלויות בתקרה מוסיף צבע(צילום: קטיה לין)

 

החלטות העיצוב היו בחלקן קשורות לטעם האישי של בעלי החברה בנושא עיצוב פנים למשרדים, וחלקן פתרונות מותאמים במיוחד לצרכים הספציפיים של צוות העובדים. את כל שלבי התכנון אפיינה מעורבות גבוהה של בעלי החברה, אשר תרמה רבות לקבלת החלטות. הודות לנכונותם "ללכת עד הסוף" עם הקונספט התכנוני הנועז, תהליך העיצוב הביא לקו צעיר, דינמי וחדשני - המאפיין גם את פעילות החברה.

 

הכותבת היא מעצבת פנים ומומחית במיתוג סביבת העבודה ובעלת סטודיו מיכל רוזן לעיצוב פנים לפרויקטים


פורסם לראשונה 19/08/2013 22:11

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קטיה לין
קודם כל נתחיל במטבח
צילום: קטיה לין
מומלצים