שתף קטע נבחר

עוד שכונה לעשירים: קריית קריניצי החדשה

שכונת קריית קריניצי החדשה בר"ג, שהקמתה החלה השבוע ותתאכלס ב-2016, תכלול כ-1,000 דירות במגדלים ובצמודי קרקע לאוכלוסיות מבוססות בלבד. דירות 3 חדרים לא תמצאו כאן, רק דירות 4-5 חדרים שיעלו לכם החל מ-2.1 מיליון שקל ופנטהאוזים מרווחים שמחירם עומד על 5.8 מיליון

ברוכים הבאים לשכונת קריית קריניצי החדשה ברמת גן: ממערב כפר אז"ר, ממזרח קריית אונו, בסמוך בית החולים תל השומר ומהצד השני אוניברסיטת בר אילן. ממש ליד צירי תחבורה ראשיים שמובילים היישר ללב תל-אביב, ובמרכז השכונה מובטח פארק ענק בשטח של 35 דונם. אפילו תוכלו למצוא כאן נוף של 360 מעלות - אם תתגוררו בדירה באחד המגדלים. נשמע אידיאלי? רק לחתך אוכלוסייה מסוים מאוד: כדי לגור כאן תצטרכו לבדוק היטב את חשבון הבנק.

 

עוד על קריית קריניצי החדשה בערוץ הנדל"ן :

 

במסיבת עיתונאים שערכו הבוקר (ב') חברות אזורים, אשדר וצמח המרמן, במטרה להכריז על הקמת השכונה החדשה, התבקשו העיתונאים להצטרף לסיור שטח אתגרי על ריינג'רים במתחם הענק, המתפרש על פני שטח של 235 דונם. נראה שלא בכדי נערך מופע ראווה שכזה: כשבונים רק דירות 4-5 חדרים, שהמחיר ההתחלתי שלהן עומד על לא פחות מ-2.1 מיליון שקל, צריך להשקיע גם בהשקה.

 

שכונת קריית קריניצי החדשה, המכונה גם "המשולש הגדול" בשל צורתה וגם "רובע אלוף מאיר עמית" בשל מיקומה, נמצאת באזור המאופיין ברובו במגורים צמודי קרקע. על שטחה עתידות להיבנות כ-890 יחידות דיור ב-5 מגדלי יוקרה - 3 מהם מגדלים רבי קומות ועוד שני בניינים נמוכים יותר שיכללו דירות גג וגן - וכן קוטג'ים.

 

חלקן של החברות אשדר, צמח המרמן ואזורים בפרויקט עומד על 540 דירות, השאר שייך לקבוצת חג'ג' המחזיקה בבניין עם 121 יחידות וכבר החלה לשווק דירות בשכונה. השכונה החדשה צפויה להכפיל את מספר התושבים בשכונת קריית קריניצי הוותיקה מכ-2,600 למעל 6,000.

 

מתחם השכונה החדשה במבט מהריינג'ר. צפויה להתאכלס בקיץ 2016 (צילום: הילה ציאון) (צילום: הילה ציאון)
מתחם השכונה החדשה במבט מהריינג'ר. צפויה להתאכלס בקיץ 2016(צילום: הילה ציאון)

 (צילום: הילה ציאון) (צילום: הילה ציאון)
(צילום: הילה ציאון)

 (צילום: הילה ציאון) (צילום: הילה ציאון)
(צילום: הילה ציאון)

 

פנטהאוז בכמעט 6 מיליון שקל

מחירי הדירות בשכונה מתחילים ב-2.1 מיליון שקל לדירת 4 חדרים בשטח של 107 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר. דירת 5 חדרים בשטח של 128 מ"ר עם מרפסת בשטח של 14.5 מ"ר תעלה 2.55 מיליון שקל; לופט בשטח של 154 מ"ר עם מרפסת בשטח של 37 מ"ר יעלה החל מ-3.5 מיליון שקל. ופנטהאוז בשטח של 160 מ"ר עם מרפסת בשטח של 110 מ"ר יעלה החל מ-5.8 מיליון שקל.

 

אז למה מחירי הדירות בשכונה שעתידה לקום בקיץ 2016 חוצים את רף שני המיליון? לדברי רן בן אברהם, סמנכ"ל חברת צמח המרמן, בעיקר משום שהיא תיחשב לשכונה היוקרתית ביותר באזור. למעשה, שכונת קריית קריניצי הסמוכה נחשבת לאחת משכונות המגורים האיכותיות והיוקרתיות ביותר באזור המרכז. לשכונה מדרג חברתי-כלכלי גבוה מאוד - 9 מתוך 10, והרכב האוכלוסייה כולל בסיס רחב של רופאים, קצינים, חברי סגל והנהלה באוניברסיטת בר אילן ואנשי עסקים.

 

לאור מאפייני התכנון והבינוי של קריניצי החדשה ולאור מחירי הנדל"ן בשכונה, סביר מאוד להניח שהאוכלוסייה שתרכיב את השכונה תהיה דומה במהותה לקריית קריניצי, עם תוספת של משקי בית מעט צעירים יותר - תמהיל של משפרי דיור, לצד זוגות צעירים ממשפחות מבוססות. בחברות אזורים, אשדר וצמח המרמן מספרים כי נכון להיום, ישנה התעניינות רבה של תושבי השכונה הוותיקה ברכישת דירה לילדיהם בשכונה החדשה.

 

לדברי עו"ד ברוך אדלר, שייצג את בעלי הקרקעות בשכונה לאורך השנים עד לאישור התוכנית ברשויות המקומיות במשך 24 שנה, מחירי הדירות הגבוהים במתחם עומדים בסטנדרטים של שכונות דומות באזורים אלה. לדבריו, לאורך השנים נדחו התוכניות במתחם משום שהיה צורך בבנייה שתכלול לצד בנייה רוויה גם צמודי קרקע - מה שמקפיץ את המחירים. עם זאת, הוא מודה כי ייתכן שאם השכונה הייתה נבנית בצפיפות גבוהה יותר, ניתן היה להוזיל ולו במעט את המחירים.

 

כך או כך, התוכניות כפי שאושרו מתאימות למתחם ולשכנים. תוכנית הבניין העירונית מאזנת בין שימושי הקרקע השונים ובין תמהילי המגורים - מגדלים, מבנים בני 4 קומות וצמודי קרקע. כך, השכונה מחולקת לאזורי בינוי שונים הפרושים מסביב לרחובות הפנימיים, כאשר בצד הדרומי והמזרחי מתוכננים צמודי קרקע שישלימו את המרקם הקיים של קריית קריניצי הוותיקה, ובצד המערבי ייבנו המגדלים, שיינשאו לגובה 22-25 קומות.

 

הדמיית הדירות בפרויקט. אין דירות 3 חדרים ()
הדמיית הדירות בפרויקט. אין דירות 3 חדרים


 

בנייה לפי תקן ירוק

חלק מהיוקרה של השכונה נעוץ בדיירים שלה. "ברמת גן כולה מתגוררים כיום 150 אלף תושבים. לפי נתוני הלמ"ס, המדרג החברתי-כלכלי של העיר עומד על 7 מתוך 10 ועדיין נחשב גבוה, זאת לעומת מדרג 9 הגבוה מאוד של קריית קריניצי", הסביר היום ארנון פרידמן, מנכ"ל אשדר. לדבריו, "65% מתושבי השכונה המועסקים הם בעלי משלח יד אקדמי, בעלי מקצועות חופשיים ומנהלים - לצורך השוואה הממוצע הארצי עומד על 22.9%".

 

דרור נגל, מנכ"ל אזורים, הוסיף כי "שכונה מסוג זה, כאשר היא מתוכננת נכון, מאפשרת למשפחה לגדול ולצמוח בתוכה ולעבור ליחידות דיור שונות בתוך מחזור החיים על פי הצרכים המשתנים, וכך לשמור על חיי הקהילה הנרקמים בשכונה".

 

חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן, התייחס לתקן הבנייה הירוקה וציין כי "סך כל היקף השטחים הציבוריים הפתוחים בקריניצי החדשה עומד על 44.7 דונם - הרבה מעבר להמלצות רשמיות של משרד הפנים. ההמלצות הרשמיות עומדות על 5 מ"ר לנפש ובקריניצי החדשה התחזית עומדת על 13.5 מ"ר לנפש. השטחים הפתוחים בכניסות לשכונה מתוכננים כמקומות מוצלים, מתוך מחשבה תכנונית השמה לדגש את צרכיהם של הולכי הרגל ורוכבי האופניים".

 

יצוין כי בסמוך לשכונה מתוכננות להיבנות שתי תחנות כחלק מהקו הסגול של הרכבת הקלה. חוץ מהפארק הענק, יקומו לפי התב"ע העירונית (תוכנית בניין עיר) גם מבנים למסחר ולציבור שיכללו גני ילדים ומוזיאון. בנוסף, המבנים בשכונה ייבנו בהתאם לתקן הישראלי לבנייה ירוקה. על העיצוב הארכיטקטוני של השכונה ותכנון הפרויקט הופקד אדריכל ומתכנן הערים רני זיס.

 

הדמיית המגדלים. שטחים ירוקים ובנייה ירוקה ()
הדמיית המגדלים. שטחים ירוקים ובנייה ירוקה


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונת קריית קריניצי החדשה. מיועדת לאוכלוסייה מבוססת
מומלצים