שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כך למד עוז זהבי לעשות אהבה גם בצרפתית

  השחקנית הצרפתיה ואהינה ג'יוקנטה ועוז זהבי שלנו נפגשו על סט הצילומים של "פרדייס קרוז" ולא פעם נדרשו להתפשט ולדמות יחסי מין מול המצלמה - מתוקף תפקידם, כמובן. "הטבע האנושי מוצא יכולות להתרגש גם כשיש בידוד", מעיד הבמאי מתן גוגנהיים. כך מגשרים על פערי השפה? הערות הבמאי

  אל צילומי הסרט הישראלי "פרדייס קרוז", הגיעו שני השחקנים הראשיים - ואהינה ג'יוקנטה ועוז זהבי, מהמקומות שלהם, עם השפה והרקע התרבותי שלהם. היא כוכבת צרפתיה טובת מראה, שלצד היותה אשת איש ואם לילד בחייה הפרטיים, נחשפה פעמים רבות על המסך והופיעה בעבר במגזין פלייבוי. הוא שחקן בן 30 יליד ראשון לציון שנהנה ממעמד של סמל סקס מקומי. המפגש הזה על הסט של הבמאי מתן גוגנהיים טען את הסרט במתח מיני, שבא לידי ביטוי גם במהלך הצילומים.

   

  על פי עלילת "פרדייס קרוז", ג'יוקנטה היא דורה - תיירת צרפתיה שתרה בישראל אחר החייל שהרג את אהובה הפלסטיני. זהבי, בתפקיד יוסי, הוא צעיר ישראלי שמסתיר בתת המודע שלו טראומות מעברו הצבאי. השניים נפגשים ונוצר סיפור אהבה גדוש תשוקה, התלבטויות, ומתחים שגואים ונפרקים בקטעי דרמה מטלטלים, וכן בכמה סצנות סקס נועזות - חלקן אף כוללות מבצעים אקרובטיים ראויים להערצה.

   

   

  עוז זהבי ו-ואהינה ג'יוקנטה ב"פרדייס קרוז" (צילום: סיגל שגב) (צילום: סיגל שגב)
  עוז זהבי ו-ואהינה ג'יוקנטה ב"פרדייס קרוז"(צילום: סיגל שגב)

   

  "השאלה שכל צופה שואל כשהוא רואה סצנות סקס - האם הם באמת עשו סקס, ואני חייב לציין שגם אני כבמאי, במהלך סצנת סקס אחת בסרט, שאלתי את עצמי אם הם באמת עשו סקס שם", מודה גוגנהיים ומספר על אחת הסצנות, שהיתה בעצם מאולתרת ונקבעה למרות מחאות ג'יוקנטה. עם זאת, הסצנה התפתחה למפגן חושני, מלא תשוקה באופן אמין ביותר - כזה שהשפיע על ערנותם של שני השחקנים, וגם של שאר חברי הצוות ובהם גוגנהיים.

   

  "הם משתמשים בכל מני אמצעי בידוד למינהם, תחבושות בלתי נראות, בדים בלתי נראים כדי שלא יהיה באמת מגע פיזי, אבל הטבע האנושי מוצא יכולות להתרגש מדברים גם כשיש בידוד", הוא מסביר, "ואולי זה פשוט כוח הקסם של שחקנים. הם יודעים לעשות כל דבר שיראה בצורה המהימנה והאותנטית ביותר".

   

  ואהינה ג'יוקנטה ועוז זהבי. מתח מיני נפרק בשמש (צילום: סיגל שגב) (צילום: סיגל שגב)
  ואהינה ג'יוקנטה ועוז זהבי. מתח מיני נפרק בשמש

   

  במאים נוספים מספרים על סרטיהם ב-ynet :

   

  בנוסף לסצנות הסקס, השחקנים נדרשו כמובן גם לדבר - והם עשו כן בעברית, צרפתית ואנגלית. זאת למרות שג'יוקנטה לא יודעת עברית, וזהבי לא יודע צרפתית. לצורך השלמת המשימה, עברו השניים קורס מזורז בשפות הללו, וביטאו אותן באופן ראוי להערכה (גם אם לא תמיד הבינו מה שהם אומרים). מה שסייע למאמציהם הוא תסריט שנכתב במקביל בכמה שפות, כולל תעתיקים פונטים שלהן.

   

  "היה לי מאוד חשוב כבמאי שהשפה שלהם תהיה מארג של עברית, צרפתית, אנגלית - מה שאומר שהיה בעצם צריך לכתוב בכל התסריט כמה שפות, כולל התרגום הפונטי של השפות, וכולל התרגום בשפה של כל שחקן שמסביר את התרגום הפונטי. וככה בעצם תסריט של תשעים עמודים, הפך לתסריט של 270 עמודים", מתרץ גוגנהיים, שמודה כי מכיוון שהוא עצמו אינו יודע צרפתית. הוא היה זקוק לצדו למתורגמן שיפקח איתו על שנאמר על הסט.

   

  על הסט של "פרדייז קרוז" בים המלח (צילום: סיגל שגב) (צילום: סיגל שגב)
  על הסט של "פרדייז קרוז" בים המלח

   

  לא פעם נזקק גוגנהיים למתורגמן כדי שיסביר לו את הרטינות והקללות של ג'יוקנטה במהלך יום הצילומים הראשון בים המלח בחום של 40 מעלות. גוגנהיים זוכר כי בסיומו של היום - שכלל, איך לא,

  צילומים בעירום - ביקשה הכוכבת הצרפתיה לעשות מדיטציה על החוף ובסיומה פסעה אל בסיס הצוות שהוקם בחוף ביאנקיני, שנשמר בחלקו לציבור הדתי. מובן מדוע הגעתה של ג'יוקנטה לחוף כשהיא חצי עירומה גרמה לסערה בין אנשי הצוות, וכמה מהמתרחצים במקום.

   

  אז מהו "פרדייס קרוז"? סרט אירוטי, דרמה פוליטית, מותחן פסיכולוגי, או בכלל יצירת אמנות קולנועית. על פי גוגנהיים יש בסרטו, שעל הפקתו עמל שנים לא מעטות, מכל וכל, אך בטוב טעם. "זה לא סרט על צבא, למרות האלמנטים הצבאיים שיש פה ושם, זה סרט על שני אנשים מתמודדים עם המציאות המאוד מאוד מוזרה שקיימת במדינה הזאת", הוא מסביר. עוד על הקשר שנוצר בין זהבי וג'יוקנטה, תנאי הצילום הקשים בחום הלוהט של הנגב ולימודי השפה בכתבת הערות הבמאי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: סיגל שגב
  מתן גוגנהיים על הסט של "פרדייס קרוז"
  צילום: סיגל שגב
  לאתר ההטבות
  מומלצים