שתף קטע נבחר

סולחת השנה: הרבנים עובדיה ועמאר התפייסו

לאחר נתק שמשך כמה חודשים, בעקבות טרפוד "חוק עמאר" - נפגשו הערב הרב עובדיה יוסף והרב הראשי היוצא שלמה עמאר, לסולחה ערב יום הכיפורים. מנהיג ש"ס הודיע כי הוא סולח ומוחל לרב הראשי היוצא על התנהלותו בחודשים האחרונים ומוכן "לפתוח דף חדש" ביחסים עמו

בתזמון מושלם, ערב יום הכיפורים, נרשמה בציבור החרדי-ספרדי "סולחת השנה", בפגישת פיוס שהתקיימה הערב (ה') בין מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף - לרב הראשי לשעבר, שלמה עמאר.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

השניים, שיחסיהם היו כשל רב ותלמיד, היו בנתק מוחלט בחודשים האחרונים, לאחר שש"ס מנעה מעמאר תקופת כהונת נוספת כרב ראשי, ובעקבות כך פעל האחרון נגדה ונגד הרב עובדיה במערכה לבחירת מחליפו. הרב עמאר סירב לתמוך ברב יצחק יוסף, בנו של מנהיג ש"ס ומועמד המפלגה (שגם נבחר לבסוף) לתפקיד הרב הספרדי, ובמקום זאת פעל לקדם את בחירתו של חברו הטוב, הרב והדיין ציון בוארון.

 

בסביבת הרב יוסף האב ראו בהתנהלותו של הרב עמאר, בן טיפוחיו, בגידה וכפיות טובה כלפי רבו, והוקיעו אותו מהמחנה החרדי-ספרדי הש"סניקי, זאת לאחר שכבר סומן כמנהיגו בעתיד, יורשו של הרב עובדיה.

 

סולח ומוחל לרב הראשי

בשבועות האחרונים, משחלפו הבחירות לרבנות הראשית, ועל רקע מצבו הרפואי החמור של הרב יוסף,

נעשו כמה ניסיונות מצד הרב עמאר להביא לסיום הסכסוך, אך כולם נתקלו בדחייה. רגע מביך במיוחד נרשם כאשר הגיע לבקר את הרב עובדיה בזמן אחד מאשפוזיו בבית החולים, וננזף על ידו ממיטת חוליו.

 

הערב, כאמור, הושלמה המשימה, בהתנצלות של הרב עמאר - שהתקבלה על ידי הרב יוסף. מנהיג ש"ס הודיע כי הוא סולח ומוחל לרב הראשי היוצא על התנהלותו בחודשים האחרונים ומוכן "לפתוח דף חדש" ביחסים עמו.

 

ב"מפגש הפסגה" של הרבנים השתתפו גם יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, ויו"ר הסיעה בכנסת, ח"כ אריאל אטיאס, שהתפייסו אף הם עם הרב עמאר ולחצו את ידו. הרב יוסף הבהיר כי כל פעילות ראשי המפלגה – כולל זו שפגעה בעמאר – הייתה בשליחותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב עמאר
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים