שתף קטע נבחר

10 בניינים חדשים: פינוי-בינוי ראשון בחיפה

492 דירות חדשות יתרוממו בקרוב לאוויר במקום 126 ישנות וצפופות בשכונת נווה שאנן שבמורדות הכרמל. רעיון הפינוי-בינוי והמגדלים הגבוהים מזכירים לכם את המרכז? גם המחיר לא רחוק משם: דירת ארבעה חדרים בפרויקט החדש תעלה 1.4 מיליון שקל

פינוי-בינוי - לא רק במרכז הארץ: היום (ג') הונחה אבן הפינה לפרויקט שכזה במתחם ברל כצנלסון שבשכונת נווה שאנן בחיפה. שלוש שנים עברו מאז אישור התוכנית, שאותה יזמה עיריית חיפה, התושבים ומשרד השיכון - והיום חברת פרשקובסקי החלה בביצוע הפרויקט.

 

 

הבניינים החדשים שיוקמו (בצילום מעלה), והבניינים הוותיקים שייהרסו לטובתם (הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים) (הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים)
הבניינים החדשים שיוקמו (בצילום מעלה), והבניינים הוותיקים שייהרסו לטובתם(הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים)

 

"התוכנית, הכוללת חמישה מגרשים, מאפשרת לנו לצאת לבנייה לכל מגרש בנפרד", אמר יוסי פרשקובסקי, מנכ"ל חברת הבנייה. לדבריו, "בכל מגרש נדרשים חתימות של 80% מהדיירים הרלוונטים לאותו מגרש. בזכות עובדה זו התוכנית יוצאת לדרך יחסית מהר, מה גם שהחוק היום פחות סובלני כלפי דייר סרבן".

 

מדובר על שבעה בנייני רכבת ישנים משנות ה-50, בני שלוש קומות כל אחד, הממוקמים בצמידות בסמוך זה לזה ברחוב ברל כצנלסון. במקומם, יוקמו בשלבים עשרה בניינים: ארבעה מגדלים בני 18 קומות ועוד שישה מגדלים צנועים יותר של תשע קומות (לאחר אישור הקלת שב"ס של 20%).

  

כעת מאושרים במתחם 372 יחידות דיור, אך היזמים פנו בבקשה להגדיל את כמות היחידות ב-20% לפי תקנות שב"ס בחוק התכנון והבניה. אלו צפויים להיות מאושרים ולהעמיד במתחם 492 יחידות בנות 3-5 חדרים, דירות גן, פנטהאוזים ולופטים. המתחם כולו משתרע על 35 דונם, שמתוכם 22 דונם יוקצו לדרכים ושטחי ציבור פתוחים.

 

המחיר: 1.4 מיליון לארבעה חדרים 

מחיר הדירות הישנות במתחם עומד על 650 אלף שקל, אך היזמים מספרים כי בתקופה האחרונה המחיר קפץ ל-850 אלף שקל בעקבות הרווח הצפוי מעסקת הפינוי-בינוי שיניב לדיירים דירה חדשה.

 

חברת פרשקובסקי מסרה כי מחירה של דירה בת ארבעה חדרים בפרויקט החדש צפוי לעמוד על כ-1.4 מיליון שקל. מחיר זה נחשב ליקר יחסית לשכונה בכלל ולעיר חיפה בפרט. בחצי השנה הראשונה של 2013, לפי אתר מדלן, מחירה הממוצע של דירה בשכונת נווה שאנן עמד על 769 אלף שקל. מחיר דירת ארבעה חדרים ממוצע עמד על 862 אלף שקל.

 

בבקשה להסביר את המחיר הצפוי, הסבירה החברה כי: "מדובר במחיר ממוצע לאזור הכרמל ולתמורה שהרוכש יקבל בסטנדרט הבנייה. הסמיכות של המתחם לטכניון ולאור העובדה שהמתחם בשטח מישורי והנגישות הקלה של הדיירים למרכזים שסביב המתחם - מעלה את ערך הדירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים
הדמיית הבניינים החדשים שיבנו
הדמיה: עוזי גורדון אדריכלים
מומלצים