שתף קטע נבחר

העצורים בדרום: מניח המטען לא זוהה

חמישה מקורבים לשלום דומרני יישארו במעצר עד ליום שלישי, לאחר שנעצרו בחשד שניסו לשבש חקירה. עורכי דינם מתחו ביקורת על המשטרה, שבאה לדבריהם לאסוף את הקלטת 24 שעות אחרי הרצח. במקביל, המשטרה מתגברת כוחות באשקלון

בזה אחר זה הובאו אמש (שבת) שישה מאנשיו של שלום דומרני לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בראשון לציון. השופט עמית פרייז האריך את מעצרם של חמישה מהם, החשודים בשיבוש מהלכי חקירה, בשלושה ימים ואילו החשוד השישי, מומי קצנטיני, שוחרר למעצר בית. החשודים נעצרו לאחר החיסול שאירע ביום חמישי בצהריים באשקלון, שבו נהרג אדם אחד ואדם אחר נפצע באורח אנוש. העצורים, שראו את הקלטת שנלקחה מהבית שבו חנתה בלילה המכונית שהתפוצצה, סיפרו כי לא הצליחו לזהות את האיש שהטמין את מטען החבלה במכונית. בסופו של דבר הקלטת הועברה למשטרה.

 

 

החשודים, שלמה אלפסי, שי אלמקיאס, מומי קצנטיני, ציון שמואל, שרון קדוש וצ'יקו (משה) דהן, הודו בדיון בבית המשפט כי הם חברים של שלום דומרני, אך הכחישו שניסו לחבל בחקירת המשטרה. כמו כן הכחישו כל מעורבות ברצח וטענו שכניסתם לדירה שבה הייתה הקלטת ממצלמת האבטחה נעשתה ברשות.

 

עוד על החיסול באשקלון:

החיסול באשקלון: גל מעצרים של אנשי דומרני

הלחץ עזר: הצילומים שתיעדו המטען הוחזרו

 

נציגת המשטרה בדיון, אירית פרץ צדוק, סירבה לפרט מה קושר כל חשוד לעבירת השיבוש, אך הודתה כי טרם ידוע אם סרטוני האבטחה נערכו או שחלקים מהם נמחקו או שובשו. עורכי הדין של החשודים טענו במהלך הדיונים כי המשטרה נכשלה בכך שהגיעה לאסוף את הסרטונים מהמצלמות רק 24 שעות אחרי הרצח.

 

עורכי הדין מוטי בניטה ורועי אטיאס, המייצגים את קצנטיני, מסרו בתגובה: "למרות הדרמה, בית המשפט בהחלטה אמיצה קיבל את טענות ההגנה ושיחרר בהארכת המעצר הראשונה. הוא קבע שצריך גם ראיות". עו"ד עמית ויצמן, סנגורו של שרון קדוש, אמר לאחר הדיון: "המשטרה נכשלה בביצוע עבודתה וכעת היא מנסה לכסות על מחדל שלה". לטענתו, החשוד שאותו הוא מייצג הוא זה שהעביר למשטרה את הממיר ואף שיתף פעולה עם חוקריו.

 

שרון קדוש בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שרון קדוש בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

עו"ד שרון וקנין, סנגורו של שי אלמקיאס אמר: "החשוד שלי רק הקפיץ את הדוד שלו לדירה. לא היה לו מושג למה הוא נוסע ומהי מטרתו. כולם חברים ובני משפחה". עו"ד ליה פלוס, סנגוריתו של צ'יקו (משה) דהן, הכחישה כל מעורבות של מרשה. "השם שלו השתרבב פנימה ממניעים זרים", אמרה. "החשוד שלי ושאר המעורבים הם חברים טובים שבתקופה האחרונה ציננו במקצת את היחסים. בזמן האירוע הוא בכלל לא היה בדרום הארץ". עו"ד פלוס הוסיפה כי "המשטרה הטיחה בחקירה בפני הלקוח שלי שהוא יודע מי שם את המטען ולא מגלה לה. הוא יושב עצור כבן ערובה של המשטרה כי היא רוצה שהוא יעשה לה את העבודה".

 

חוששים באשקלון

במקביל, תרחיב משטרת מרחב לכיש את פעילותה ותתגבר את תחנת אשקלון לטובת חיזוק תחושת הביטחון של התושבים, בפעילות סמויה וגלויה. כך נודע ל-ynet. לאחר החיסול שהיה באשקלון ביום חמישי האחרון, שבנס לא נפגעו בו אזרחים חפים מפשע, נוצרה בהלה בעיר ואזרחים רבים הביעו חשש שמא הם ניצבים בפני גל חיסולים בעולם התחתון, שעלול לגרום לנפגעים תמימים.

 

זירת החיסול באשקלון (צילום: אלירם משה) (צילום: אלירם משה)
זירת החיסול באשקלון(צילום: אלירם משה)
 

 

לכן, הוחלט כי על מנת להגביר את תחושת הביטחון בקרב התושבים תתוגבר תחנת אשקלון וייערכו סיורים יותר מהרגיל, בתקווה שהדבר יוריד את רף החרדה שנוצר בעיר. גורם במשטרה אמר: "יש פעילות מעצרים ממוקדים שנעשית על-ידי היחידות הארציות וכמרחב נפעל להרחיב את הפעילות למתן מענה להגברת הביטחון בדגש על אשקלון".

 

באשקלון התושבים חוששים שבניסיון החיסול הבא ייפגעו חפים מפשע. אתמול התאספו השכנים מהבניינים הסמוכים למקום שבו התפוצצה המכונית ושוחחו על המצב. החשש בקרב התושבים הוא שהעיר עומדת בפני גל חיסולים, שעלול לגרום לנפגעים חפים מפשע. לפני יותר מ-10 שנים אירעו חיסולים רבים באשקלון והזכור ביותר הוא ניסיון החיסול של דומרני ואנשיו, שבו נרצחה הנערה שקד שלחוב. "יש תחושה של פחד

 ברחובות. אנחנו יודעים שיש פשע בעיר, אבל לא שיערנו שזה יגיע לפיצוצים כאלה. היינו צריכים להסביר לילדים במה מדובר כי הם שמעו את הפיצוץ וראו בטלוויזיה. מה אפשר להסביר להם? אמרנו שיש אנשים שרבים ומנסים לפגוע אחד בשני", סיפרה רונית אפרת, אם לשניים שמתגוררת בסמוך למקום הפיצוץ.

 

רון דלומי, שעבר להתגורר בשכונה לפני חצי שנה, סיפר: "לא האמנתי שליד הבית החדש שלי זה יכול לקרות. בכלל לא לקחתי את זה בחשבון. אני מקווה מאוד שזה לא יהפוך לתופעה. אני מצפה שהמשטרה תדע לעצור את זה. זה ממש לא מקובל בלשון המעטה".


פורסם לראשונה 26/10/2013 23:48

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שי אלמקיאס
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
ציון שמואל
צילום: מוטי קמחי
צילום: הרצל יוסף
עו"ד מוטי בניטה
צילום: הרצל יוסף
צילום: דודו אזולאי
עו"ד רועי אטיאס
צילום: דודו אזולאי
צילום: עזרא לוי
עו"ד ליה פלוס
צילום: עזרא לוי
מומלצים