שתף קטע נבחר

פרשת זוגלובק: הרב לאו יבחן הסרת הכשרות

הרב הראשי לישראל, דוד לאו, יכנס את מועצת הרבנות הראשית במטרה לדון בסנקציות עד להכשרות נגד מפעלים שתימצא בהם התעללות בבעלי חיים. העילה: מומים בעופות ובבהמות עלולים לפסול אותם לאכילה. "נפעל בחומרה וביד קשה נגד המפעל", אמר הרב

הרבנות הראשית תדון בשלילת תעודת הכשרות ממפעלי חברת "זוגלובק" ומהמשחטות שלה, זאת בעקבות תחקיר "כלבוטק" שחשף כי מתרחשת בהן התעללות בבעלי חיים. ל-ynet נודע כי בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בשבוע הבא, צפוי נשיאה, הרב הראשי לישראל דוד לאו, לדרוש הטלת סנקציות בנושא הכשרות נגד החברה - מהלך שעלול להנחית עליה מכה כלכלית קשה.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >> 

 

 

על פי החוק, הרבנות איננה רשאית לשלול תעודה מבית עסק בגלל עבירות דתיות - חמורות ככל שיהיו - הנעשות בתחומו, אם הן אינן משפיעות מבחינה הלכתית על כשרות המזון. אלא שפגיעה פיזית קשה בבעלי חיים עלולה לגרום למומים בגופם, הפוסלים את השחיטה ואוסרים את הבשר באכילה. הרב לאו כבר הורה לאגף הכשרות לבחון את החשד, לקראת כינוס המועצה.

 

הרב הראשי: "יש כאן בעיות קשות של כשרות"

הרב הראשי לאו אמר ל-ynet: "כאדם וכיהודי הזדעזעתי מהתמונות הללו, מההתנהלות הברוטאלית של אותם

עובדים כלפי בעלי חיים חסרי ישע. זהו מעשה שלא ייעשה. התורה אוסרת עלינו להתנהג כך ומחייבת אותנו בהקפדה יתירה על 'צער בעלי חיים'. לא ייתכן שנשתוק אל מול מראות כאלו. אנחנו נפעל בחומרה וביד קשה נגד המפעל".

 

"מלבד העניין הדתי והערכי, יש כאן גם בעיות קשות של כשרות", הוסיף הרב לאו. "השימוש הברוטאלי במוטות ודאי גרם לפגיעות פנימיות קשות בעופות, והתרנגולות הגוססות ודאי שלא ראויות לשחיטה כשרה".

 

הרב הצהיר כי "נשתמש בכל הכלים שברשותנו כדי שהמפעלים לא יחששו רק ממשרד הבריאות וארגוני זכויות בעלי החיים, אלא גם מהרבנות הראשית, שתפעל ביד תקיפה. אנחנו נקבע כללים להטלת סנקציות על חברות שכאלו, ויינקטו צעדים שיובילו גם לשלילת תעודות הכשרות, וברור לכולם מה זה אומר מבחינת אותם מפעלים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
"נפעל בחומרה". הרב דוד לאו
צילום: אוהד צויגנברג
תרנגולות פצועות לא יכולות להיות כשרות
מומלצים