שתף קטע נבחר

החרדים מתעלמים: 'פרשת מצגר - נושא עדין'

הרב הראשי היוצא במעצר - ובתקשורת החרדית אין זכר לאירוע. בארבעת עתוני המגזר לא נכתבה מילה על החשדות נגד הרב יונה מצגר, וגם תחנות הרדיו החרדיות התעלמו. ראש מחלקת החדשות ב"קול חי": "העיסוק בפרשה אינו מכבד את המאזינים החרדים והדתיים, ובוודאי שלא את מוסד הרבנות"

השופט שהאריך את מעצר הרב יונה מצגר, הזהיר בדיון כי מי שייחשף לחומרי החקירה בעניינו "תצילנה שתי אוזניו". ובכן, נראה כי צרכני התקשורת החרדית יכולים להיות רגועים: תחנות הרדיו והעיתונים במגזר מתעלמים ביממה האחרונה לחלוטין מהפרשה החמורה בכיכובו של הרב הראשי לשעבר – ספק ממבוכה ו"חילול השם", ספק בשם ההתנזרות מדיווחים פליליים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בארבעת העיתונים החרדיים היומיים - "יתד נאמן", "המודיע", "המבשר" ו"הפלס" - לא נכתבה אף לא מילה אחת על החשדות נגד מצגר. "הרב הראשי" הוזכר בהקשר ביקורתי רק בדיווח על הצעת החוק לביטול הכפילות העדתית בתפקיד, ואפילו הכותרת "רדיפת עולם התורה" לא התייחסה למעצר הרב הבכיר, אלא לדיוני הוועידה השנתית של "אגודת ישראל" באמריקה.

 

"יש נושאים יותר מעניינים"

גם בתחנות הרדיו החרדיות הפועלות תחת הרשות השנייה נשאר הנושא על שולחן העריכה, ולא זכה לאזכור במהדורות החדשות השוטפות, וגם לא בתוכניות האקטואליה המובילות. יוצאים מן הכלל היו טאלנטים כידידיה מאיר ("קול חי"), שהזכיר את הפרשה בתוכנית הבוקר ולא נקלט ברדאר המנהלים, ואבי מימרן ("קול ברמה"), שתקף במהדורה המרכזית את "התופעה האחרונה של מעצר רבנים" - ללא הסבר.

 

"העיסוק בפרשה הפלילית הזו אינו מכבד את מאזיני 'קול חי' החרדים והדתיים, ובוודאי לא את מוסד הרבנות", הסביר ראש מחלקת החדשות בתחנה, בצלאל קאהן. עורך אחר ברדיו הוסיף כי "יש נושאים אחרים, יותר מעניינים, שאיתם אנחנו מנסים למלא את התוכניות: הרכבת הקואליציה העירונית בירושלים, ועדת שקד ועוד. פרשת הרב מצגר זה נושא עדין, ואם יש חדשות אחרות – עדיף להתעלם ממנו".

 

אתרי האינטרנט, לעומת זאת, הנחשבים לעיתונות החופשית ביותר במגזר, עסקו במעצר ובחשדות

בזהירות המתבקשת, בדרך כלל בדיווח ענייני ותו-לא. חיים אילוז, עורך האתר "כיכר השבת", הסביר: "כאתר החרדי המוביל, אנחנו מדווחים על שלל הנושאים הנוגעים לציבור החרדי, וכך גם אנו עוסקים ומציפים נושאים שעד היום התקשורת החרדית נהגה להתעלם מהם, בין היתר, לאור העובדה שבניגוד לעיתונים האתר לא נגיש לילדים, ומקרה זה אינו שונה ממקרים אחרים".

 

הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, זכה למשרת הרב הראשי בזכות תמיכתם של החרדים ושל "גדול הדור המנוח", הרב יוסף שלום אלישיב. אתמול (יום ב') הוא נעצר בפעם השנייה בתוך חמישה חודשים ב,חשד לקבלת שוחד. לפי החשד, מיליוני שקלים שנאספו בתרומות הועברו לעמותות הקשורות לרב. מעצרו הוארך בתשעה ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
"מעדיפים להתעלם". פרשת מצגר
צילום: מוטי קמחי
אף לא מילה. שער "המבשר"
מומלצים