שתף קטע נבחר

העיתונות החרדית מתעלמת: הפקרות של חילונים

הטבח שזעזע מדינה שלמה, זכה להתעלמות הפגנתית בעיתונות החרדית, אך בעיתון "הפלס" בחרו במתקפה חריפה על הציבור החילוני: 'כל הניסיונות של החינוך הממלכתי, המגדל את פרי הביאושים הזה, לעצור את המגיפה - עולים בתוהו'

הטבח שזיעזע את המדינה נפל בעריכה: התקשורת החרדית ה"ממסדית" - ביטאוני "יהדות התורה" לזרמיה - התעלמה הבוקר כמעט לחלוטין מהמעשה הטראגי של איתמר אלון אתמול (יום ב'), בסניף בנק הפועלים בבאר שבע. כהרגלם, בחרו ארבעת היומונים החרדים שלא לדווח על האירוע הפלילי, שכן תפיסת עורכיהם היא שהעיתונות היא גורם מחנך, שתפקידו למנוע מהקוראים – ובהם ילדים – חשיפה לתכנים מעין אלה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

"יתד נאמן" הליטאי ו"המודיע" ו"המבשר" החסידיים שמרו אמונים לקו זה - אף ש"ביתד נאמן" דווקא מצאו לנכון לדווח על רצח אכזרי של קצין לוחמה בטרור, אשתו ושני ילדיו בעיראק, בקרב בין סונים לשיעים בבגדד הבירה. 

 

אך ב"הפלס" - שנוסד רק לפני כשנה, ומייצג פלג קנאי יותר של הליטאים - בחר להתייחס לנושא במאמר המערכת, וניצל את ההזדמנות לתקוף את הציבור החילוני: "ההפקרות השוררת בקרב הרחוקים מתורה גבתה אתמול מחיר דמים נורא נוסף", נכתב בעיתון, והוסבר כי הבחירה שלא לדווח על האירוע היא בשם הציווי "הרחק מן הכיעור ומן הדומה לו".

 

פירוט "פשעי החילונים"

"הפלס" עדכן את קוראיו כי אירועים פליליים מזעזעים מעין אלה מתחוללים "מדי חודש בחודשו", עד שפיגועי טרור כבר אינם האיום המרכזי במדינה, אלא "אירועים אלימים ובריוניים 'מתוצרת בית', מידיהם האכזריות של אזרחים ישראלים אחרים, שהפכו ל"שופכי דמים ולחיות אדם", והחברה כבר "הסתגלה" אליהם.

 

הביטאון הליטאי אף פירט את פשעי החילונים: "בני נוער צעירים ששופכים דמם של כל מי שהעז להעיר להם על התנהגותם", או היקלעות של אזרחים תמימים לקרבות ירי בין פושעים. "במציאות העגומה של החיים בישראל, הפכו אתרים רבים למקומות שבהם הסכנה מצויה, ולא מדובר דווקא ברחובות נידחים ובכוכים אפלים, אלא אף במרכזי הערים".

 

"אין להתעלם מכך שמדובר בתופעה היונקת את קיומה מן האווירה הסובבת, המשליכה על מציאות החיים של הציבור הרחב", הבהירו לקוראים. "אותו ציבור, הניזון מכלי התקשורת ואמצעי הבידור הנהוגים בישראל, ואשר הועתקו מתרבות אנשים חטאים של החברה המערבית הקלוקלת - אינו יכול להיות מופתע ממה שמתחולל כיום. המחוזות של בריונות ואלימות, קטל והרג, נחשבים מחוזות שכיחים בעולם הבידור המודרני על כל חלקיו – מהצגות התיאטרון ומראות הקולנוע, ועד למשחקי המחשב המטמטמים את מוחם של הצעירים המשועממים".

 

"החינוך הממלכתי מגדל את פרי הביאושים הזה"

"החינוך החילוני" זכה למתקפה משלו, ובעיתון נכתב כי "כאשר מראות מחרידים של 'שעשוע רצחני' נחשבים

חלק נורמטיבי מן המחוזות היומיומיים, אין פלא שהדברים מחלחלים עד לרבדים הנמוכים ביותר של נפש האדם, ולבסוף מוצאים את פורקנם בבריונות מעשית המביאה את הגירוי הדמיוני למימוש מעשי בשטח.

 

"כל הניסיונות של החינוך הממלכתי, המגדל את פרי הביאושים הזה, לעצור את המגיפה – עולים בתוהו, שכן 'רק אין יראת אלוקים במקום הזה – והרגוני'. באווירה של הפקרות ונהנתנות, חיי הזולת אינם שווים כקליפת השום".

 

בעיתון גייסו את הטבח בבאר שבע להסברה נגד גיוס החרדים: "כמה כואב הלב שבמציאות נוראה זו, למרות שהם חוזים בעיניהם דבר יום ביומו את השבר החינוכי והמוסרי שהוליד תופעה יומיומית של שפיכות דמים 'סתמית', ועל אף הצורך החינוכי להתמודד עם המציאות העגומה והמאיימת – גם בתקופה זו ישנם כאלה שכל מה שמטריד את מנוחתם הם בני הישיבות ואברכי הכוללים שתורתם אומנותם. אשרינו, שהבדילנו מן הטועים ולא שם חלקנו ככל המונם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
"שופכי דמים וחיות אדם"
צילום: עידו ארז
מומלצים