שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איך בחרה בתו של אלי הורביץ להנציח את אביה

  בתו של אלי הורביץ, "מר טבע‭,"‬ תורמת מיליוני שקלים למאבק בתופעה שגרמה למותו של אביה: זיהומים בבתי החולים, המובילים למוות מיותר של אלפי ישראלים בשנה. הכסף לתוכנית ייתרם מהקרן על שם דליה ואלי הורביץ, כך מדווח "ידיעות אחרונות"

  הוא היה היו"ר והמנכ"ל האגדי של חברת "טבע‭."‬ התרופות שניצח על ייצורן ריפאו המוני חולים. אבל אלי הורביץ עצמו מת מוות מיותר, מזיהום שקיבל בבית החולים - ועכשיו בתו רוצה לחסוך את הכאב הזה ממשפחות אחרות.

   

  הורביץ חלה ‭2009-ב‬ בסרטן הלימפה, אך הצליח להחלים ממנו. הוא נפטר דווקא מזיהום שבו נדבק בעת שאושפז שנתיים לאחר מכן בבית החולים שיבא, בגיל ‭.79‬ "זה היה מקרה עצוב‭,"‬ אומרת הבת, ד"ר ורד שליו-הורביץ. "לא ידעתי שאפשר להיכנס לבית חולים ולקבל שם חיידק. בבית החולים אתה צריך לקבל טיפול, לא שיכניסו אותך לבוץ".

   

   

  עוד על זיהומים בבתי חולים:

   

  אתמול הודיעה ד"ר שליו-הורביץ כי תתרום מיליוני שקלים לטובת מלחמה בתופעת הזיהומים בבתי החולים, הגובה את חייהם של אלפי ישראלים מדי שנה. את התרומה הראשונה, בסך 340 אלף יורו (‭1.6-כ‬ מיליון שקלים),‬ העניקה אתמול הבת לבית החולים בילינסון, ובחודשים הקרובים תעביר תרומות לבתי-חולים נוספים ברחבי הארץ. הכסף לתוכנית ייתרם מהקרן על שם דליה ואלי הורביץ.

   

  הכספים יהיו מיועדים בשלב הראשון לשלושה פרויקטים: קמפיין להעלאת המודעות הציבורית לזיהומים, פרויקט לצמצום ולמניעה של זיהומים בבתי החולים ומימון מערכת לטיפול בזיהומים. מערכת זו אמורה לסייע לרופא לבחור אנטיביוטיקה מתאימה לחולה - שתקשה על התפתחות החיידקים העמידים על ידי שקלול תוצאות הבדיקות, המידע הסטטיסטי ואפיוני המחלקה ובית החולים.

   

  פרופ' לאונרד ליבוביץ, מנהל מחלקה פנימית ה' בבילינסון שפיתח את המערכת, הסביר אתמול: "התמותה בחולים הלוקים בזיהומים קשים היא כ-20%-30%, ויש עדויות מוצקות לכך שטיפול באנטיביוטיקה מתאימה תוך השעות הראשונות לזיהום מפחית את התמותה בחצי‭."‬

   

  "אני מקווה שבזכות התוכנית יהיו פחות אנשים שיקבלו את הטיפול שאבא שלי קיבל‭,"‬ אמרה ד"ר שליו-הורביץ. "חייבים להילחם במוות המיותר הזה. אם התוכנית הייתה קיימת אז, הרופאים היו יודעים מיד שצריך לטפל באבא". ‬
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אביגיל עוזי
  מקווים שבזכות התרומה יימנע מוות מיותר. אלי הורביץ ז"ל
  צילום: אביגיל עוזי
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים