שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "דירה ב-850 אלף שקל בדימונה תעלה מיליון"
  בטקס הנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים "מגדלי רג'ואן" בדימונה, שצפוי לכלול כ-500 דירות עד סוף 2016, אמר ראש העיר הנכנס, בני ביטון, שבמסגרת התפתחות העיר צפויה גם עליית מחירים. השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום: "300 אלף תושבים בנגב זה כבר לא חלום באספמיה"

  הדרום בכותרות: זמן קצר לאחר ששרי האוצר והשיכון חתמו על הסכם להקמת שכונת ענק בקריית גת, נערך אירוע הנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים "מגדלי רג'ואן" שצפוי להיבנות במרכז העיר ולכלול כ-500 דירות. באירוע, שבו השתתפו היזם אילן רג'ואן וראש עיריית דימונה הנבחר בני ביטון, אמר ביטון כי "כקברניטי העיר, חשוב לנו שייבנה פרויקט בסדר גודל כזה בשער העיר דימונה. אני מעריך שבמסגרת התפתחות העיר תהיה גם עליית מחירים, ודירה שעולה כאן היום 850 אלף שקל תעלה בעתיד מעל מיליון".

   

  דיור בדרום - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, התייחס גם הוא להשקת הפרויקט ואמר כי הוא "מהווה צעד משמעותי להרחבת מספר התושבים באזור". עוד ציין השר כי "הבאת 300 אלף תושבים חדשים לנגב ולגליל בעשור הקרוב כבר אינה בגדר חלומות באספמיה אלא נרקמת לכדי מציאות בשטח. הנגב עובר שינויים דרמטיים והופך לאטרקטיבי יותר ויותר".

   

  שלום הוסיף כי "פרויקטים מעין אלו מעידים על מגמת הצמיחה בנגב, ותורמים להגדלת היצע הדיור לאור הביקוש ההולך וגובר". לדבריו, מדובר במהלך שיגדיל את היצע הדיור בנגב ובגליל ויעודד אוכלוסיות חדשות להתיישב באזורים אלו, לצד חיזוק האוכלוסייה הקיימת.

   

  מדובר בפרויקט שיוקם ברחוב הרצל הראשי בעיר דימונה, אשר צפוי לכלול 504 יחידות דיור ב-13 בניינים על שטח של כ-36 דונם. 12 בניינים יהיו בגובה 10 קומות ובניין נוסף בגובה 7 קומות. מחירי הדירות יתחילו ב-850 אלף שקל ויגיעו גם ל-1.7 מיליון שקל עבור דירות הפנטהאוז. השלב הראשון בפרויקט צפוי להתאכלס תוך שנתיים, ועד 2016 תסיים החברה את הבנייה - בסמוך לאכלוס עיר הבה"דים.

   

  הדמיית פרויקט מגדלי רג'ואן בדימונה. המחירים יזנקו? ()
  הדמיית פרויקט מגדלי רג'ואן בדימונה. המחירים יזנקו?

   

  "הפנטזיה היא לגור בקיבוץ שיתופי"

  במרכז להתיישבות הנגב והגליל התייחסו לכותרות האחרונות על דרום הארץ וציינו כי בשנת 2012 חלה עלייה של 27% בביקושים למגורים בנגב לעומת 2011, וכי לא מעט מתעניינים מתקשרים ואומרים "שהפנטזיה שלהם היא לגור בקיבוץ שיתופי". שלושת היישובים המובילים בגידול באוכלוסייה בשנה שעברה הם ירוחם, עם גידול של 4.87%; מיתר עם גידול של 3.03% באוכלוסייה; ונתיבות עם גידול של 2.86% לעומת 2011. לשם השוואה, היישובים העירוניים במרכז גדלים בקצב של שברי אחוזים בשנה.

   

  על כך אמר השר שלום כי "נתוני המרכז להתיישבות בנגב ובגליל מלמדים כי ההשקעה בנגב מוכיחה את עצמה. אנו רואים גידול במספר המשפחות שמבקשות לעבור להתיישב בנגב, בעקבות תנופת הפיתוח וההשקעות הצפויות בנגב בשנים הקרובות בכל תחומי החיים".

   

  אפי שטנצלר, יו"ר קק"ל, הוסיף כי לא רק המשפחות שמצביעות ברגליים הן הסממן להתפתחות הנגב. "מעבר צה"ל יתרום לכך רבות, כמו גם עשרות אלפי מקומות העבודה הנוספים המתוכננים להיפתח עד סוף העשור והפיתוח המואץ של תשתיות התחבורה, בהן כבישים מהירים וקווי רכבת - כל זאת לצד ההשקעה בשמירה על ערכי הטבע", הסביר.

   

   (באדיבות המרכז להתיישבות בנגב ובגליל)
  (באדיבות המרכז להתיישבות בנגב ובגליל)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חן גלילי
  היזם אילן רג'ואן (מימין) וראש עיריית דימונה בני ביטון בהנחת אבן הפינה לפרויקט
  צילום: חן גלילי
  מומלצים