שתף קטע נבחר

חשד למטען: פיצוץ בגבול סוריה, ליד כוח צה"ל

הפיצוץ התרחש סמוך לכוח, שביצע סיור שגרתי בצפון רמת הגולן. הצבא יבדוק אם מדובר במטען או במוקש שנסחף והתפוצץ

עליית מדרגה נוספת בזליגת מלחמת האזרחים הסורית לישראל? פיצוץ אירע היום (ו') סמוך לכוח צה"ל שביצע סיור שגרתי ליד גדר המערכת בגבול סוריה, ונבדק אם מדובר במטען שהונח במקום. הפיצוץ, שאירע בצפון רמת הגולן, לא גרם לנפגעים. נגרם נזק לשמשה האחורית של הרכב הצבאי שסייר באזור. כוחות צבא הוקפצו לזירת הפיצוץ, מורדות החרמון.

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות

מאובמה עד בונו: כל המנהיגים יגיעו להלוויית מנדלה

חי בבועה: למה לברק אובמה אין אייפון?

אסון בטיול: נסע לאחור ודרס את בנו התינוק

 

מחר, עם אור ראשון, צפויים כוחות חבלה של צה"ל לסרוק את הזירה כדי להבין ממה נגרם הפיצוץ - האם מדובר אכן במטען או שזהו מוקש נגד אדם שנסחף בזרם מי הגשמים והתפוצץ. בצבא יבדקו גם אם הפיצוץ התרחש בצדו המזרחי או המערבי של גדר הגבול. ככל הנראה לא מדובר בפצצת מרגמה שנורתה מכיוון סוריה, אופציה שעלתה לאחר שבאותו האזור נפלה פצצת מרגמה בתחילת השבוע ורסס שלה פגע במתחם תחנת דלק, דרומית למג'דל שמס.

 

התקרית היום אירעה בקטע שבין מגד'ל שמס למוצב 105, שם מפעיל צה"ל בית חולים שדה בצפון רמת הגולן. בקטע זה מוקמת גדר מערכת חדשה ומשופרת, כחלק מפרויקט שדרוג המכשול בגבול ברמה. צה"ל פועל במקום, כחלק ממשימות הביטחון השוטף, בסיוע דחפורי D-9 ממוגנים, על רקע המתיחות בצדו השני של הגבוע.

 

אם יתברר שאכן מדובר במטען, מדובר בעליית מדרגה נוספת בזליגת מלחמת האזרחים בסוריה לישראל. זאת, לאחר שבתחילת השבוע - בפעם הראשונה - לוחם מגדוד הסיור של הצנחנים, החולש על הגזרה, ירה ופגע בסורי חמוש שפתח באש על כוח צה"ל דרומית לקונייטרה. הכוח כלל את סגן מפקד החטיבה המרחבית, קצין בדרגת סגן אלוף, וגם בתקרית זו לא היו נפגעים או נזק לישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
גבול סוריה-ישראל. ארכיון
צילום: EPA
מומלצים