שתף קטע נבחר

מבחן "נייעס" לדובר החרדי

ארבע שאלות וח"י שניות לכל שאלה - האם הדובר החרדי החדש עמד במשימה? איך מנחילים לדור הפייסבוק את חורבן בית המקדש הראשון? מי צריך גמ"ח המרת קבצי תמונות - ומה שר הנהג השחור לחברי להקה החסידית? נייעס כאן - עם כל התשובות

1.

חוק הגיוס, ההדרה מהממשלה וגל החקיקה הלעומתית בנושאי דת ומדינה, גורמים לחרדים תחושות של רדיפה ומצוקה - ואולי הישועה תבוא מיעקב ישראל עמר. בתום עונה ארוכה ומותחן בתוכנית הגמר, הכריזה עליו תחנת הרדיו "קול ברמה" כמנצח הגדול של תוכנית הריאלטי "הדובר" וכאיש ההסברה האולטימטיבי של המגזר.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

 

התפקיד מחייב ומאתגר, ויש שיאמרו אכזרי וחסר-סיכוי – אז יצאנו לבדוק את כישוריו ויכולותיו של עמר באמצעות ארבע שאלות קשות, וח"י שניות לכל תשובה. האם עמד בזמן שהוקצב לו? כיצד השיב לשאלה היאיר-לפידית 'מה חרדי בעיניך'? התשובות בפינת הווידאו: נייעס.

 

2.

שלשום היה עשרה בדצמבר, ומחר – עשרה בטבת. בדיוק ביום שבו בירת ישראל נצורה בגלל השלג, מציין העם היהודי את יום השנה לתחילת המצור של נבוכדנצר על ירושלים, אותה ירושלים, בדרך לחורבן בית המקדש הראשון.

 

ואיך מחברים את ילדי דור הפייסבוק לאותה טרגדיה לאומית, שנראית לכאורה כלא רלוונטית לימינו? "מכון המקדש" בירושלים מנסה לעשות זאת באמצעות תפזורת, שבתוכה מתבקשים הילדים למצוא את המילים חומה, בבל, ירמיהו – וגם נבוזראדן.

 

3.

אחרי עמותות גמ"ח (גמילות חסדים) להלוואות והשאלות של טיטולים, מוצצים ועריסות, ולהחזרת ילדים אובדים - נשמות טובות בבני ברק ימירו לכם בהתנדבות תמונות לקבצי טקסט. בעידן שבו הרבנים מכריזים מלחמה על מחשבים ואינטרנט, התוכנות המשוכללות שמאפשרות את ההמרה אינן נגישות לכל אחד, והגמ"ח החדש בוודאי יהפוך למבוקש במיוחד ב"עיר התורה והחסידות".

 

זקוקים לשרותיו? אתם מוזמנים – בשלושה תנאים: הטקסט אינו עוסק בענייני חולין מדי (עדיפות לדברי תורה), התכנים תואמים את השקפתם של "גדולי ישראל" ולא מערערים חלילה את מעמד הרבנים, וכמובן – הם אינם מוגנים בזכויות יוצרים, מחשש לגזל.

 

4.

הזמר ישי לפידות ומועצת השירה היהודית נדדו בחנוכה למסע הופעות מעבר לים, ושם ציפתה להם

הפתעה נעימה: הנהג האפרו-אמריקני ששירת אותם פצח לפתע בשירי חתונה חסידיים, שבשנות התשעים היו גם להמנון המפד"ל. לא ברור האם הנהג הצביע בנט, אבל את המילים הוא ידע בעל פה: אואואואו אייאייאייאיי. צפו בנייעס!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הדובר" מפגין ביצועים
מודעת גמ"ח, למי שצריך
מומלצים