שתף קטע נבחר

"דיור במגדל העמק נמכר כמו לחמניות"

השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום מבטיח: "כל זוג צעיר שאין לו בית וירצה לקנות בגליל יוכל לקבל מהמשרד השתתפות". צפו בראיון המיוחד ל-ynet לקראת ועידת הגליל ה-7

"כל זוג צעיר שאין לו דירה וקונה דירה בנגב או בגליל יוכל לקבל מהמשרד השתתפות בשכר דירה של עד שנתיים" – זו ההבטחה שמספק השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום, בראיון מיוחד ל-ynet לקראת ועידת הגליל ה-7 שתתקיים ביום שלישי הקרוב.

 

צפו בראיון המלא: 

  

שלום התייחס לתנופת הבנייה בגליל, לפרויקטים האחרונים ולשאיפה לשכנע צעירים להשתקע באזור: "אנחנו בונים 500 יחידות דיור במגדל העמק והכל נמכר כמו לחמניות טריות". שלום דחה את הביקורת על כך שהממשלה פועלת ל"ייהוד הגליל": "אני לא רואה שום בעיה, ייהוד הגליל הוא משימה לאומית. יש היענות מדהימה, אלפי צעירים שבאים". מנגד, הוא הדגיש כי "אין יישוב ערבי שלא קיבל מאיתנו סיוע".  

 

סילבן שלום - כתבות נוספות בנושא:

 

השנה יסיים מחזור ראשון של תלמידי רפואה את לימודיו בבית הספר החדש לרפואה בצפת ושלום מבטיח כי השינוי בתחום ההשכלה הגבוהה באזור רחוק מלהיות מושלם: "אנחנו מפתחים את האזור בצורה דרמטית, רוצים להביא לשם גם אנשים איכותיים וגם להשאיר את הצעירים הקיימים. פעלנו בתחום החינוך, הבאנו את בית הספר לרפואה בצפת, אנחנו משדרגים את מערכת הבריאות ב-400 מיליון שקל. מדובר על קהל איכותי של חוקרים וסטודנטים שמגיע לשם". 

 

הוא הוסיף: "המטרה שלי עכשיו היא להקים את אוניברסיטת הגליל, היא תהיה רב קמפוסית, ניקח את המכללות החזקות".

 

 (צילום: דייגו/ועידת הנגב) (צילום: דייגו/ועידת הנגב)
(צילום: דייגו/ועידת הנגב)

 

באשר לאפשרויות התעסוקה של הסטודנטים שלומדים בצפון הוא הדגיש: "כבר יש מקומות עבודה, אנחנו לוקחים את כל בוגרי השנה האחרונה ללימודים ומציעים להם 'בואו תתחברו לתוכנית שלנו'. במסגרת התוכנית אתה לוקח סטודנט שנה ד', אנחנו משלמים את שכרו, אבל המעסיק מתחייב להעסיק אותו לשלוש שנים. אחרי שלוש שנים הסיכוי שהוא יישאר בגליל ולא יעבור למרכז הארץ הרבה יותר גדול".  

 

בהתייחסו למפעלים שנסגרו באזור הגליל אמר שלום: "אנחנו מייצרים מקומות עבודה ואם יהיה מצב בו רמת ההשכלה תהיה גבוהה יותר, הרבה יותר מפעלים יגיעו".  

 

ועידת הגליל ה-7 תיערך ביום שלישי הקרוב באולם התרבות יד שטרית בטבריה. השנה צפויים להשתתף בוועידה נשיא המדינה, שמעון פרס; ראש הממשלה, בנימין נתניהו; שרת המשפטים, ציפי לבני; יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג; ראש עיריית טבריה, יוסי בן דוד ועוד בכירי התעשייה והאקדמיה. ynet יסקר את הוועידה בשורה של שידורים חיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
סילבן שלום, השר לפיתוח הנגב והגליל
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים