שתף קטע נבחר

גבעתיים: 285 דירות יוקמו במתחם הסיטי

בגבעתיים נרכשה קרקע להקמת שני מגדלים, שיכללו 285 דירות ו-30 קומות משרדים. בבת ים נסגר מכרז קומבינציה לבניית מרכז מגורים ותעסוקה במתחם העסקים החדש של העיר, שיכלול 28 מגדלי מגורים, משרדים ומסחר

עסקאות חדשות בשוק הדיור: קבוצות הנדל"ן תדהר וסופרין הודיעו היום (ב') כי השלימו עסקת ענק בלב גבעתיים, במתחם אותו הן מכנות "הסיטי של גבעתיים". במסגרת העסקה נרכשה מחברת יורוקום עתודת קרקע בשטח של כ-135 אלף מ"ר עבור הקמת שני פרויקטים למגורים, משרדים ומסחר. היקף העסקה נאמד בכ-1.3 מיליארד שקל.

 

 

העסקה נחתמה לאחר ששתי הקבוצות השלימו גיבוש של קבוצות רכישה להקמת פרויקט "מגדל השחר" ופרויקט "גבעתיים מערב". מדובר באחת מעתודות הקרקע האחרונות בעיר - ממערב לשכונת בורוכוב בגבעתיים, על גבול תל-אביב, במשולש הערים גבעתיים-תל אביב-רמת גן. הפרויקטים יכללו 285 דירות, 30 קומות משרדים ושטח מסחרי.

 

בפרויקט "גבעתיים מערב" עתידים להיבנות שני בנייני מגורים יוקרתיים, בני 12 קומות כל אחד, ובהם 136 דירות בנות 3-5 חדרים וכן דירות מיני-פנטהאוז ודירות פנטהאוז. בהודעה שפרסמו תדהר וסופרין נמסר כי בפרויקט נותרו לשיווק דירות בודדות בנות 5 חדרים,דירות מיני פנטהאוז וכן דירות פנטהאוז בנות 6 חדרים.

 

פרויקט "מגדל השחר", הנמצא בבנייה מתקדמת, כולל 54 קומות, כאשר הקומות התחתונות ישלבו שטחי מסחר והקומות מעליהן ישמשו למשרדים. 12 קומות ישמשו לדירות מגורים וקומה נוספת תשמש את דירות הפנטהאוז. בסך הכל שווקו בפרויקט 149 דירות וכ-50 אלף מ"ר של משרדים (מהם 33 אלף מ"ר משרדים ששווקו לחברת כלל ביטוח).

 

הבניינים במתחם מתוכננים להבנות סביב כיכר מרכזית גדולה אותה מפתחת עיריית גבעתיים, שרואה במתחם הסיטי את גולת הכותרת של פיתוח העיר. התכנון נעשה על ידי משרדי האדריכלים ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים ואמאב אדריכלים, כאשר עבודות ההקמה בשטח בעיצומן.

 

הדמיית פרויקט גבעתיים מערב. גובשה קבוצת רכישה (הדמיה: טוטם) (הדמיה: טוטם)
הדמיית פרויקט גבעתיים מערב. גובשה קבוצת רכישה(הדמיה: טוטם)

 

בת ים: 28 מגדלי מגורים, משרדים ומלונאות

בתוך כך, הודיעה היום חברת מגדלי בת הים כי זכתה במכרז קומבינציה לבניית מרכז עסקים, מגורים ותעסוקה במתחם "UP" - אזור העסקים המתחדש של העיר בת ים. בהודעת החברה נכתב כי בסיום הפרויקט יישארו בבעלות תושבי בת ים 10.5% משטחי המשרדים וכ-20% משטחי המסחר, שימשיכו להניב הכנסות לטובת התושבים לאורך השנים. זאת בנוסף לתמורה של 19.5% מהסכום הכולל בו ימכרו דירות המגורים.

 

ערך הקרקע, כפי שהוערך על ידי שמאי העירייה, עומד על פחות מ-50 מיליון שקל היום, כאשר ההצעה הנוכחית מקנה לה ערך של למעלה מ-100 מיליון שקל. על פי המכרז, החברה תסיים את תכנון ואישור התב"ע (תוכנית בניין עיר) בוועדה המחוזית מחוז תל-אביב ותתכנן את המתחם. יצוין כי שלב זה מהווה נדבך נוסף במימוש האסטרטגיה של בת ים לקדם פיתוח שטחים שבבעלותה, באמצעות שותפות עם יזם שיקדם את תהליכי ההקמה.

 

מדובר בשטח המשתרע על פני 18 דונם השייך לעירייה. בהתאם לתנאי מכרז הקומבינציה, חברת מגדלי בת הים תקבל את הקרקע בחינם, ובתמורה תעביר לעירייה זכויות בחלק מהדירות ושטחי המסחר שתבנה. יצוין כי תהליך פיתוח אזור העסקים הוא חלק מתוכנית רב שנתית שהשקיעה העירייה באמצעות חברת חוף בת ים, והתוצאות כבר נראות בשטח: תוספות שטחי מסחר ותחילת בנייה של מגדלי משרדים אשר עתיד להכפיל את שטחי המשרדים הקיימים כיום בבת ים.

 

נזכיר כי כיום חלה על המתחם תוכנית בניין ערים מיושנת, ולאחרונה החלה העירייה בהכנת תוכנית מתאר חדשה. התוכנית אושרה אמנם בוועדה המקומית, אך הזוכה במכרז יצטרך להשלים את תכנון התב"ע ולאשר אותה בוועדה המחוזית. על חברת מגדלי בת הים יהיה להשלים את אישור התב"ע, לתכנן את המתחם ולמסור 50% ממנו תוך 10 שנים.

 

מתחם העסקים UP משתרע על פני 850 דונם בין הרחובות יוספטל וקוממיות. העירייה מתכננת להקים כ-28 מגדלים של שימושים מעורבים הכוללים מסחר, משרדים ומגורים, מלונאות ומתחמי תרבות. בעוד מספר שנים צפוי מתחם בתי המשפט לעבור מרחוב שוקן בתל אביב למתחם והקו האדום של הרכבת הקלה יחבר אותו עם תל-אביב ופתח תקווה. גם בניין העירייה צפוי להעתיק את מיקומו למתחם.

 

הדמיית מתחם העסקים המתחדש בבת ים (הדמיה: 3DIVISION) (הדמיה: 3DIVISION)
הדמיית מתחם העסקים המתחדש בבת ים(הדמיה: 3DIVISION)

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: טוטם
הדמיית מגדל השחר בגבעתיים. בבנייה מתקדמת
הדמיה: טוטם
מומלצים