שתף קטע נבחר

3 חדרים ב-1.1 מיליון שקל: רובע ט"ו אשדוד

רובע ט"ו באשדוד נחשב יוקרתי ומבוקש במיוחד, ובתי קרקע יעלו לכם בין 3-4 מיליון שקל. אבל דירות 3 חדרים מתחילות בקצת יותר ממיליון והשכירות עולה כ-3,500 שקל בחודש. האוכלוסייה מבוססת והתחבורה נגישה. שווה לעבור?

מאמצע שנות ה-80 של המאה הקודמת ועד לתחילת המאה הנוכחית היה רובע ט"ו באשדוד מתחם "בנה ביתך" היוקרתי והמבוקש ביותר בעיר. הוא גם היה הרובע הראשון בו נבנו בתים פרטיים בשיטת "בנה ביתך". בתחילת שנות ה-2000 "גנב" רובע י"ז את הבכורה מרובע ט"ו, אך שניהם היו ונותרו אזורים מבוקשים ואיכותיים.

 

מחפשים דירה? היכנסו לביקור שכונה :

 

רובע ט"ו גובל בחלקו בחוף הים של אשדוד ומורכב מאוכלוסייה חזקה. הוא גם היה הרובע שהפך את אשדוד מעיר בעלת תדמית ירודה לעיר איכותית ומבוקשת, שקולטת אוכלוסייה גם מערי המרכז. אוכלוסייה זו רכשה ברובע ט"ו בתים פרטיים במחירי דירות 4 ו-5 חדרים במרכז הארץ.

 

מיקום: שכונת רובע ט''ו ממוקמת בדרום העיר אשדוד. השכונה תחומה בין הרחובות שדרות יצחק רבין מצפון, שדרות בני ברית ממזרח, שדרות תל חי מדרום ושדרות משה דיין ממערב.

 

אופי המגורים: הבנייה בשכונה מאופיינת בעיקר בבנייה צמודת קרקע של בתים דו-קומתיים ודו-משפחתיים, וגם בנייה רוויה של בניינים רבי קומות יוקרתיים, הממוקמים בגבולותיה של השכונה וחלקם בעלי נוף לים.

 

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

אופי וכמות האוכלוסייה: בשכונה מתגוררים היום כ-10,500 תושבים. האוכלוסייה בשכונה מאופיינת כחברה מגוונת, של משפחות עם ילדיהם בגילאי היסודי וחטיבת ביניים, לצד תושבים מבוגרים ותיקים בשכונה, או משפרי דיור. ניתן למצוא בשכונה גם לא מעט תושבי חוץ אירופיים, שרכשו בשכונה דירות לחופשות ונופש בארץ, עם יוקרתיות של נוף לים.

 

התפלגות הגילאים בשכונה מצביעה על אחוז גבוה של אוכלוסייה בטווח גילאי ה-40, ה-50 וה-60 לעומת אחוז נמוך של אוכלוסייה בגילאי ה-70 ומעלה. המדד הכלכלי בשכונה הוא בינוני-גבוה, 7 מתוך 10. השכונה נחשבה שנים ארוכות ליוקרתית ופונה לקהל איכותי, מבוסס, משפחות משפרות דיור ובעלי יכולת כלכלית גבוהה.


 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

מוסדות ציבור ושירותים: כמו בכל רובע באשדוד, גם ברובע ט"ו יש גני ילדים, בתי ספר, מרכזים מסחריים, קופות חולים, גנים ציבוריים, מרכז קהילתי, סניף תנועת נוער וכן בתי כנסת ומקוואות. השכונה נהנית גם משירותים ומוסדות של השכונות הסמוכות לה - בעיקר במרכז העיר, ברובע הסיטי וברובע הקרייה, בהם נמצאים מרכזי הקניות והקניונים, משכן לאמנויות הבמה, היכל ספורט ועוד.

 

רובע ט"ו הוא הגדול ברובעי העיר אשדוד, העיר החמישית בגודלה בארץ. בצפון העיר ישנם מוסדות ומכללות, בהן המכללה למינהל, המכללה האקדמית, המכללה הטכנולוגית, מכללת יעד וביה"ס אורט ימי.

 

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

מוקדי בילוי ופנאי בקרבת מקום: בעיר אשדוד יש מספר אזורי בילוי ופנאי, המספקים מגוון פעילויות, בידור והנאה, בהם רובע הסיטי ורובע הקרייה הצמוד לו, שבהם ניתן למצוא מרכזי קניונים ומרכזי קניות עירוניים, היכל תרבות ואמנות, מוזיאון וכן מסעדות, חנויות ובתי קפה רבים.

 

באזורי התעשייה של העיר ניתן למצוא ברים ומסעדות איכות. באזור התעשייה הצפוני של העיר ישנם עוד מרכזי קניות גדולים וקניונים עם חניות ומסעדות. בנוסף, יש את בניין האופרה, קאנטרי, היכל ספורט ועוד. חופיה היפים של אשדוד והטיילת הם מנכסיה היפים של העיר ונכס תיירותי המושך תיירים מחו"ל, משקיעים ואף תושבים מחוץ לעיר.

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

תחבורה: רוב האוטובוסים הפנימיים באשדוד עוברים בין השכונות, והתחבורה הציבורית בעיר מושתתת על מוניות שירות שנכנסות גם לתוך הרובעים, כך גם ברובע ט"ו. ברובע הסיטי, שנמצא במרחק נסיעה קצר מרובע ט"ו, שוכנת התחנה המרכזית של העיר, ממנה יש תחבורה ציבורית לכל הארץ.

 

בנוסף, ביציאה הדרומית מהעיר (מרחק של כ-10 דקות נסיעה) שוכנת תחנת הרכבת העירונית, ממנה יוצאת מדי כשעה רכבת לתל-אביב. לנוסעים ברכב פרטי: מהרובע יש יציאה נוחה לכביש 4 (כביש תל-אביב-אשדוד) דרך מחלף עד הלום המחודש. משם ניתן להגיע בקלות יחסית גם לאשקלון הסמוכה.

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

תעסוקה: בצפון העיר אשדוד ממוקמים אזורי התעשייה שלה, בהם ממוקמים מרכזי קניות ומסחר רבים, וכן חברות מהמובילות בארץ - ובהן חברת החשמל, בתי הזיקוק ונמל אשדוד, המספקים מקורות תעסוקה רבים ומגוונים לתושבי העיר.

 

השכונה ממוקמת במרחק נסיעה קצר לאזור התעשייה עד הלום, המספק מקומות עבודה נוספים לתושבי העיר. השכונה קרובה לצירי תנועה ראשיים ככביש 4 וכביש 41, וכן לתחנת רכבת אשדוד הממוקמת בצומת עד הלום. אלו מאפשרים גישה למקורות תעסוקה מחוץ לעיר, בערים הקרובות ואף אלו המרוחקות יותר ובמרכז הארץ. (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

צפי פיתוח: רובע ט"ו רווי מבחינת בנייה ולא עתידות בו תוספות בנייה נוספות. הרובע הצמוד לו נמצא בתנופת בנייה ב-3 השנים האחרונות, ואוכלס ביותר ממחציתו. בשנתיים הקרובות עתידות להיבנות ולהתאכלס עוד כ-600 יחידות דיור נוספות.

 

מחירי קנייה ממוצעים: מחיר בית צמוד קרקע ברובע ט"ו נע בין 3-4 מיליון שקל. דירת 3 חדרים ממוצעת עולה כ-1.1 מיליון שקל; דירת 4 חדרים כ-1.3 מיליון שקל; דירת 5 חדרים כ-1.55 מיליון שקל; ודירות גן ודופלקסים בין 1.8-2 מיליון שקל.

 

מחירי שכירות ממוצעים: בית צמוד קרקע ברובע ט"ו יעלה לכם כ-7,000 שקל בחודש; דירת 3 חדרים כ-3,500 שקל בחודש; דירת 4 חדרים כ-4,000 שקל בחודש; דירת 5 חדרים כ-4,600 שקל בחודש; ודירות גן ודופלקסים כ-6,000 שקל בחודש.


 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 

הכותבת היא מנכ"לית אנגלו-סכסון. סייע באיסוף הנתונים: זמיר שמר, מנכ"ל חברת פוינטס מיפוי עסקי, המתמחה בייעוץ גיאוגרפי עסקי. עוד סייע באיסוף הנתונים: מיכאל בנימיני, זכיין אנגלו סכסון-באשדוד

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
רובע ט"ו באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים