שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרב שרקי: הפמיניזם הדתי מתסכל נשים

  דיון סביב זכותן של נשות הכותל להתפלל בטלית ברחבת הכותל, הפך לזירת עימות סביב תרומתו של הפמיניזם לעולמה של האישה הדתית. "זה לא בריא כעמדה נפשית שאישה תגיד אני רוצה להיות גבר", אמר הרב שרקי. "הפמיניזם הדתי נועד לכישלון, הוא לא ישחרר את הנשים מתסכולן ואף יגדיל אותו"

  מה שהחל כדיון סביב סוגיית "נשות הכותל", הפך עד מהרה לוויכוח קולני בין המנחה, אלעזר שטרום, לפרופ' קרלו שטרנגר - סביב הזכות לשאול האם נוכחותן של הנשים ברחבת הכותל איננה אלא פרובוקציה. הדיון הפך לסוער עוד יותר לאחר שהרב אורי שרקי טען כי הבעיה איננה תפילת הנשים בכותל, אלא הפמיניזם הדתי "שלא מיטיב עם הנשים הללו". ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם להצטרף לפולמוס.

   

  צילום: אורות

  צילום: אורות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "אני בעד זה שנשים יפללו בכותל", אמר הרב שרקי. "יש כבר עזרת נשים והן מתפללות". הוא הוסיף כי "הלכתית אין שום רב בעולם שיאסור על לבישת טלית. אם זה היה מתעורר מתוך פנימיותה של האורתודוכסיה, לא הייתה שום בעיה... הבעיה היא הפמיניזם, וזה לא מיטיב עם הנשים הללו. פמיניזם אורתודוכסי רק יביא תסכולים עבור הנשים. לא נראה שדיני הירושה ישתנו ונשים תגרשנה ותקדשנה". 

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

   

   

  הרב שרקי הוסיף כי "זה לא בריא כעמדה נפשית שאישה תגיד: אני רוצה להיות גבר", וכי "הפמיניזם הדתי נועד לכישלון, הוא לא ישחרר את הנשים מתסכולן ואף יגדיל תסכול זה". לדבריו, "הפמיניזם באופן כללי לא היטיב עם הנשים. אישה היום דורשת להיות גם יפה וגם קרייריסטית". ואם היה למישהו ספק, מבהיר הרב שרקי כי רעייתו היא ד"ר לביולוגיה, חוקרת ופעילה פוליטית - "ואיננה פמיניסטית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים