שתף קטע נבחר

החיילים: "חיידקים טורפים". הצבא: "פח הזבל הלאומי"

ההסתה ברחוב החרדי נגד החיילים בני המגזר עולה דרגה: כרזות שבהן חרדים נשרפים, חיילים יוצאים מפח אשפה וחטיפות ילדים הופצו בריכוזים החרדיים. במכתב לגבאי בית הכנסת, מתבקשים המתפללים לעקוב אחר גורמים מתונים הנאבקים בהסתה ולצלמם - "כדי שנוכל לטפל בברנשים אלו כדת של תורה"

קמפיין החרד"קים מתחדש: בימים האחרונים מופצים בריכוזי החרדיים וברשתות החברתיות איורים חדשים המשמיצים את חיילי צה"ל בני המגזר, ומסיתים נגדם - זאת כהמשך למחאה המתוקשרת של החוגים הקיצוניים נגד חוק הגיוס המתגבש, והכוונה לחייב את תלמידי הישיבות בשירות צבאי או לאומי.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

אנשי הקמפיין האנונימיים פרסמו כמה קריקטורות חדשות - פרי עטם של ילדים שנרתמו למאמץ ההסברתי נגד "הגזירה". הן מופיעות על גבי מודעות שנתלו בריכוזי ה"קנאים", ובמטה המאבק מבטיחים כי בקרוב ישוחררו איורים נוספים.

 

החיילים מדומים לחיידק טורף

באחת הכרזות נראים חיילים חרדים עולים באש בתוך מוצב צבאי, וזועקים "הצילו" ו"טאטע" (אבא, ביידיש – זעקת שבר מקובלת במגזר). לצדם נראה מחייך ומרוצה אדם נוסף חובש כיפה ועטוי זקן במדי צה"ל, בדמות שועל, שככל הנראה נועד לסמל את האיש שאחראי לגיוסם-שריפתם.

 

"פח הזבל הלאומי" (צילום: דניאל גולדמן) (צילום: דניאל גולדמן)
"פח הזבל הלאומי"(צילום: דניאל גולדמן)

 

איור נוסף מציג אברך וילד חרדים הנמלטים מפני חייל יוצא המגזר, בזעקות "חרד"ק טורף", ובאחר נראה

"פח הזבל הלאומי של צה"ל והשירות האזרחי", שתלמידי ישיבות מוכנסים אליו מכפייה ויוצאים ממנו במדים ובכומתות אדומות כשהם מגולחים.

 

באחת המודעות מרוכזות כמה קריקטורות ילדים, המתריעות מפני "רעל חיידק חרד"ק", מכנות את החיילים "הקנטוניסטים של ישראל 2013", מזהירות כי "חוטפי ילדים מסתובבים בשוק" ומציגות חרדי לשעבר זועק "הצילו אותי, התחרד"קתי, אני מתחרט".

 

נותן החסות לאחת הכרזות - כמה אירוני - הוא "המכון לדיבור כהלכה", המטיף נגד "לשון הרע, מחלוקת והלבנת פנים". כדי להצדיק את ההשתתפות בקמפיין הוא מצטט מספר "חפץ חיים", העוסק באיסורים אלה, כי "במקום הריסת הדת וחורבן הדת... מצווה רבה וחובה גדולה לעשות כל מה שביכולתו".

 

"להיות או לחדול"

בתוך כך נראה כי מתפתחת חזית נוספת במאבקם של מפיצי האיורים - הפעם נגד גורמים חרדים מתונים, המנסים לפגוע בקמפיין. כרוז שהופץ לגבאי בתי הכנסת קורא להם לתעד מעשים של השחתת מודעות או גניבת חומרי הסברה המחולקים בהם. לקריאת המכתב המלא - לחצו כאן .

 

יצירות האמנות (צילום: דניאל גולדמן) (צילום: דניאל גולדמן)
יצירות האמנות(צילום: דניאל גולדמן)

 

בחוגי הקיצוניים מייחסים זאת ל"פלוגות מחץ של הצבא והנח"ל ושירות האזרחי-לאומי", ומפצירים

בגבאים: "בהוראת הרבנים שליט"א... מי שפוגש בברנש חשוד מסוג זה – עליו לעקוב אחריו ולהנציח את הגניבה במצלמה רגילה, או כזו שמורכבת על גבי עט... כדי שנוכל לטפל בברנשים אלו כדת של תורה".

 

"בימים אלו החלו נדיבי לב יקרים ברכישת מצלמות נסתרות שיפעלו בבתי כנסת מסוימים, שמכת הגניבות החרד"קיות פועלת שם במיוחד", נכתב. "כמובן שהמלאכה מרובה מאוד ולכן על הציבור להירתם ולסייע".

 

"יהודי, זכור!... כל חוברת וכל נייר הסברה הינו נשק יקר מפז. יש בו כוח למנוע נשמה יהודית מליפול לטומאת וזוהמת הצבא והשירות האזרחי-לאומי. אנו מצויים כיום בקרב מאסף – להיות או לחדול!... נזכה להרמת קרן התורה וגדיעת קרן הרשעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דניאל גולדמן
"חרד"ק טורף". מודעות שנתלשו בבית שמש
צילום: דניאל גולדמן
צילום: דניאל גולדמן
קמפיין החרד"קים - ילדים חרדים נשרפים
צילום: דניאל גולדמן
מומלצים