שתף קטע נבחר

אהוד ברק רכש 5 דירות בת"א - ויאחד אותן

שר הביטחון לשעבר רכש חמש דירות בפרויקט ICON TLV, ברחוב אבן גבירול, ובכוונתו לאחד אותן לדירת ענק. היקף העסקה מוערך בכ-12.5 מיליון שקל. הפרוייקט משווק בידי קבוצת העיר החדשה, ממנה רכש ברק גם 2 דירות במתחם אסותא, וככל הנראה בכוונתו לאחד גם אותן לדירת ענק

שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, רכש חמש דירות בפרויקט בוטיק ברחוב אבן גבירול בתל אביב. מדובר בפרויקט ICON TLV, השוכן בפינת הרחובות אבן גבירול ומאנה בתל אביב, ומשווק בידי קבוצת העיר החדשה שבשליטת דרור הלוי ורביב צולר. היקף העסקה מוערך בכ-12.5 מיליון שקל. בקבוצת העיר החדשה סירבו להתייחס לזהות הרוכשים בפרוייקט.

 

 

ל-ynet נודע כי בכוונת ברק לחבר את 5 הדירות לדירת ענק אחת, שתהיה מתחת לדירות הפנטהאוז. הרכישה התבצעה במהירות - הפרויקט כולו עומד לשיווק בסך הכל שלושה שבועות.

 

זוהי אינה העסקה הראשונה בין ברק לקבוצת העיר החדשה: כשמכר ברק את הפנטהאוז שלו במגדלי אקירוב, תמורת 26 מיליון שקל לאיש העסקים טדי שגיא, הוא רכש מן הקבוצה 2 דירות במגדלי אסותא שברחוב ז'בוטינסקי, בסכום של 8 מיליון שקל. כפי הנראה, ברק מתכנן לאחד גם את 2 דירות אלה לדירת ענק.

 

פרויקט ICON TLV מכיל ארבעה מגדלים, ובהן 100 יחידות דיור. מבדיקה של ynet עולה, כי כל דירות הפנטהאוז בפרויקט עדיין עומדות למכירה, במחירים של 14-11 מיליון שקל. מהעיר החדשה נמסר, כי לגבי אחד הפנטהאוזים מתנהל מו"מ לרכישה. מכאן, שתמהיל הדירות שרכש ברק הינו מסוג של עד 4 חדרים, שמחירן של היקרות שבהן נע סביב 2.9 מיליון שקל.

 

מחיר הדירות הזולות ביותר בפרויקט, בנות 2 חדרים, מגיע לעד 2 מיליון שקל. החברה מציעה גם דירות ללא חניה, במחיר התחלתי של 1.485 מיליון שקל ל-2 חדרים.

 

"תחושת ניכור וניתוק מחלקים רחבים בציבור"

כיום שוכר ברק, ביחד עם רעייתו נילי פריאל, דירה במגדל השופטים (מגדל G) של חברת גינדי החזקות, ברחוב אבן גבירול פינת שאול המלך. בעבר דווח כי עלות שכר הדירה במקום היא 25 אלף שקל בחודש. ברק ופריאל עברו לדירה השכורה, בהמתנה להשלמת בנייתה של דירתם במתחם אסותא. גם שרי אריסון רכשה דירה במגדל G לפני כמה שנים.

 

לאחר מכירת הדירה באקירוב רשם ברק בעמוד הפייסבוק שלו: "במהלך שהותי באזרחות רכשנו ושילמנו רעייתי ואני את הדירה במגדלי אקירוב כהשקעה וכדי לגור בה, עם חזרתי לחיים הציבוריים היה קשה שלא להבחין בביקורת בעניין מקום מגורי ולא חשבתי שנכון להתעלם ממנה לאורך זמן. רעייתי נילי ואני החלטנו כי מכירת הדירה מתבקשת וזאת נוכח ההכרה כי מקום מגורים זה גורם לתחושת ניכור וניתוק מחלקים רחבים בציבור".

 

"החלטנו לעבור לדירה אחרת, קטנה יותר ופחות יקרה. ובנימה מעט יותר אישית אומר לכם כי את מרבית חיי הבוגרים ביליתי בשירות המדינה וצה״ל, את ילדותי עברתי בקיבוץ בתנאי חיים לא פשוטים. עם זאת הייתה לי ילדות מאושרת ולא הרגשתי שחסר בה דבר. הדבר החשוב היה אהבת העם והארץ. ספגתי ערכים שמבטאים סולידריות, שותפות ונכונות להקרבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני
הרכישה התבצעה במהירות. ברק
צילום: אריאל חרמוני
מומלצים