שתף קטע נבחר

נתניה: עוד 150 אלף תושבים תוך 20 שנה

נתניה רוצה לגדול ומציגה את תוכנית המתאר שלה ל-20 השנים הקרובות: עוד 50 אלף דירות, פארק גדול, אזורי תעסוקה ושבילי אופניים

לאחר שבערים מרכזיות כבר החלו לקדם תוכניות מתאר עירוניות על מנת להסדיר ולהתאים את תוכניות הבינוי לשנים הקרובות, הגיע תורה גם של בירת השרון, נתניה.

 

נתניה - כתבות נוספות בנושא:

  

לפי התוכנית (שנקראת "נת/2035"), עד שנת 2035 תגדל נתניה ב-50 אלף יחידות דיור לצד 67 אלף היחידות הקיימות. כיום מספר התושבים בנתניה עומד על כ-220 אלף ולאחר התוכנית המספר צפוי לזנק לכ-400 אלף תושבים, אולם מתכנני התוכנית נזהרים ומדברים על הבטחת מלאי דירות ל-320 אלף תושבים.

 

נתניה ()
נתניה

 

התוכנית כוללת גם תוכנית מיוחדת למרכז העיר שבה יהיה פארק עירוני בשם "סנטרל פארק נתניה", ולאחר הקמתו בנתניה כולה יהיו 6 אזורי גנים ברחבי העיר. תוכנית מרכז העיר חולשת על שטח של 800 דונם בין שדרות בן צבי במערב, כביש החוף במזרח, גשר האחדות בצפון ושכונת רמת ידין (דורה) בדרום. במתחם זה תמשיך העירייה לעודד פרויקטים להתחדשות עירונית.

  

בנוסף, תעודד התוכנית אי שימוש ברכב פרטי ובניית מגדלים בהם קיים עירוב שימושים (כלומר מגורים לצד משרדים). היקף שטחי התעסוקה בנתניה צפויה לזנק משמעותית בעקבות התוכנית כאשר עד 2045 יהיו בעיר 6 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה.

 

חלק מהבניה החדשה, בעיקר למגורים, תהיה על גבי תשתיות קיימות וזאת תוסיף 4,000 יחידות דיור. עוד מתוכננת העיר למצב עצמה כעיר "ריביירה תיירותית" שבה יהיו 7,000 חדרי מלון, רובם על חופי הים שיורחבו ויפותחו.

  

"בכוחן של תוכניות אלו להביא לשינוי חסר תקדים הן בהיבט המגורים והן בהיבט המסחרי-תעסוקתי" אמרה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר. לדבריה, "נתניה, המהווה כיום יעד אטרקטיבי להגירה חיובית הן של תושבים חדשים והן של חברות וארגונים לצד לביצוע השקעות - זוכה לתנופת החייאה גם באזוריה הוותיקים של העיר.

 

"תוכניות אלו מצטרפות למסמכי מדיניות רבים אחרים, כגון תוכנית האב למרכז העיר ותוכנית האב להרחבת החופים וייצוג המצוקים, ההופכות את נתניה לאחת הערים המודרניות המתוכננות ביותר בישראל. באמצעות התכניות חזוננו - שהוא נתניה חזקה ומשגשגת, בכל התחומים - מקבל משנה תוקף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות Lowshot
קו החוף של נתניה
צילום: באדיבות Lowshot
מומלצים