שתף קטע נבחר

מבחן בית שמש: לחיות ביחד - או שנתפרק

מדהים לראות כיצד הפך קמפיין בחירות לקרע בין אוכלוסיות. מה קרה לנו? אנחנו לא יכולים לחיות יחד? חרדים, חילונים ודתיים ימשיכו לגור יחד בבית שמש, ואין זה משנה מי יהיה ראש העיר. החרדים הם חלק מאתנו, וחייבים ללמוד לחיות ביחד. זה נכון לבית שמש, וזה נכון לכל מקום אחר בישראל

היום אנו - תושבי בית שמש - הולכים לבחור ראש עיר וחברי מועצה חדשים. עיניי כולם נשואות לעיר שמהווה "דגל" ליחסים עם המגזר החרדי. הקמפיין בעיר התערבב עם מאבק החרדים נגד "גזירת הגיוס" - וכל הזעם מתרכז למקום אחד. וכך מקבלת עיר שקטה ונעימה, את כל הזרקורים במאבק בין המגזרים במדינת ישראל.

 

<< עוד חדשות ועדכונים - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

מדהים לראות כיצד הפך קמפיין בחירות לשסע וקרע בין אוכלוסיות. איך הפכה הפגנה על מבנה לבית ספר, לתהום שנפערה בין הגוונים. מה קרה לנו? אנחנו לא יכולים לחיות יחד? האם הפוליטיקה היא תכלית הכל? חרדים, חילונים ודתיים ימשיכו לגור יחד בבית שמש, אין זה משנה מי יהיה ראש העיר.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

יש לנו שישה ילדים בני 8-21. לפני זמן-מה ערכנו דיון משפחתי האם אנחנו רוצים להישאר בעיר המתחרדת, או לעזוב אותה. באופן חד וברור החלטנו שאנחנו אוהבים את בית שמש, ורוצים להישאר לגור בה. יש חינוך מצוין, חברה טובה למבוגרים ולילדים - ואנשים נהדרים.

 

אני בוחר בבית שמש

אי אפשר לחיות בתחושת רדיפה. החרדים הם חלק מהחברה הישראלית. הם חלק מאתנו! צריך ללמוד לחיות גם עם אנשים השונים מאתנו, שמהווים חלק מהעם היהודי. אני מתנגד ל"אזורים ללא חרדים", או לשכונות הסגורות בפני מגזרים מסוימים. הקמנו מדינה לעם היהודי כדי שנוכל לחיות יחד, ולא במטרה להתקוטט ללא הרף.

 

גם מחר, אחרי שנדע מי יהיה ראש העיר הבא של בית שמש, ימשיכו לגור זה לצד זה חרדים, דתיים וחילונים.

בשנים האחרונות נעשו בעיר צעדים גדולים למען קידום ופיתוח היחסים בין החרדים לשאר חלקי האוכלוסייה.

 

יציאה לשוק העבודה, התנדבות לשרות לאומי-אזרחי ורכישת השכלה מקצועית - כל אלה הינם צעדים חשובים בבניית היחסים שבין האוכלוסיות. חובה על כולנו לסייע לתהליכים אלה, ולא להיכנס פעם אחר פעם לעימות חזיתי.

 

מתברר, שיש לנו הרבה מן המשותף: הדאגה לעיר נקייה, מפותחת, תוססת, שאפשר לנהל בה חיים רגילים ונורמאליים, והלא זהו הרצון של תושבי העיר, על כל גווניהם. זה נכון לבית שמש, וזה נכון לכל מקום אחר במדינת ישראל. אני בוחר בבית שמש.

 

  • אילן גאל-דור, מנכ"ל "גשר", תושב בית שמש כ-20 שנה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דינה מיסק
מאחורי השלטים מסתתרים אנשים שרק רוצים לחיות בשקט
צילום: דינה מיסק
אילן גאל-דור
מומלצים