שתף קטע נבחר

הכירו: האתר שישלם לכם כסף כדי לרזות

מחפשים תמריץ לדיאטת האביב שלכם? אולי כסף יעזור. אתר חדש מציע להשתתף באתגרי הרזיה קבוצתיים תמורת כסף - וכל מי שמגיע למטרה מתחלק בסכום המכובד שנצבר בקופה. איך זה עובד ולמה אי אפשר לרמות?

אנחנו מוקפים בשיטות שונות ומשונות שמבטיחות לנו הרזיה מהירה - אבל זה אולי השיא: להמר על הדיאטה ולזכות בפרס כספי. את זה כבר ניסיתם?

 

ה-CNN דיווח לאחרונה על אישה בשם שרה לאגר, אשר הימרה באתר האינטרנט dietbetter.com שתרזה, השילה ממשקלה 63 קילו - וגרפה את כל הקופה.

 

 

התחלתם דיאטה ? קראו עוד:

 

מדובר במעין דיאטה חברתית: אפשר להצטרף למסלול קיים בשם The Transformer, שבו מתחייבים לרזות 10% ממשקל הגוף תוך חצי שנה - וכל מי שעומד באתגר מתחלק ברווחים הצבורים בקופה. באתגר הקבוצתי הזה אין משמעות לזמן שבו עמדתם ביעד או מי הגיע ראשון למטרה - והכסף מתחלק בין כל מי שהשיג זאת בסופו של דבר. לאורך הדרך ישנם פרסים כספיים נוספים ומטרות ביניים שנועדו לעזור למרזים לצעוד קדימה בדרכם.

 

אפשר גם לפתוח אתגר פרטי באתר במסלול The Kickstarter, שבו כל מי שמרזה 4% ממשקל הגוף תוך ארבעה שבועות מתחלק בסכום הנצבר בקופה. כדי להשתתף צריך לשלם, כמובן, על פי החלטת מנהל הקבוצה - 25 דולר, 35 דולר, 50 דולר או סכום אחר שיקבע.

 

תחת הכותרת "הדרך הכי כיפית לרזות", מבטיחים באתר שלא תשתעממו בתהליך הדיאטה כיוון שהוא הופך למשחק עם תמריץ כלכלי משמעותי בסופו. "אמנם כסף מונח על הכף", הם כותבים, "אבל המטרה היא לא רק להרוויח, אלא להאמין בעצמך, להשקיע בבריאות שלך ולעמוד בהתחייבויות".

 

וכסף אכן מונח על הכף - על פי האתר, הם חילקו עד כה כמעט חמישה מיליון דולר בין המשתתפים באתגרים השונים.

 

ואיך נמנעים מרמאויות? האתר מחזיק צוות שופטים הבוחן את תמונות המשתתפים כדי לקבוע אם הם עמדו ביעד או לא, ונעזר באמצעים טכנולוגיים נוספים כדי להעריך את משקלם של המתחרים.

 

האם מדובר בקבוצת תמיכה מסוג חדש, עם בונוס מתוק במיוחד? מה שבטוח הוא שאם ערימת דולרים תחכה לנו בקצה המשקל, יהיה קל לנו יותר להגיד לא לפחמימות ולמתוקים.

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
שופטים בוחנים את תמונות המשתתפים כדי למנוע רמאויות
צילום: shutterstock
ד"ר רק שאלה
מומלצים