שתף קטע נבחר

שר השיכון: היזמים מאמינים בקריית גת

רשות מקרקעי ישראל פרסמה את הזוכות במכרז להקמת שכונת "כרמי גת" בצפון קריית גת, שיבנו 570 דירות חדשות. מדובר במכרז ראשון במסגרת הסכם הגג שנחתם בעיר, שאמור להאיץ את הליכי הבנייה. ברשות מעריכים כי עם כניסת חוק המע"מ לתוקף, דירה בשכונה תעלה כ-750 אלף שקל לזכאים

משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל הודיעו היום (ה') על סגירת המכרז הראשון שנערך במסגרת "הסכם הגג " שנחתם באחרונה בקריית גת. מדובר במכרז לבניית שני מתחמי מגורים שיכללו 570 יחידות דיור בשכונת "כרמי גת" שצפויה לקום בצפון קריית גת, במסגרת תוכנית הממשלה להאצת הבנייה (הסכמי הגג). במכרז זכו חברת הנדל"ן דונה וקבוצת רכישה, שישלמו בממוצע עבור יחידת דיור 82,500 שקלים.

 

 

בוועדת המכרזים של הרשות ציינו כי למכרז הוגשו 8 הצעות, ומתוכן נבחרו רק שתיים. מרבית יחידות הדיור ייבנו במסגרת של בנייה רוויה (לגובה), 136 מהן ייבנו כבתים צמודי קרקע. קבוצת הרכישה תשלם לרשות 26,441,018 שקלים עבור הקרקע - סכום המשקף מחיר של 80,124 שקלים עבור כל יחידת דיור (לפני הוצאות פיתוח). בסך הכל תבנה קבוצת הרכישה 330 יחידות דיור. 

 

קבוצת דונה חברה להנדסה ובניין תשלם לרשות מקרקעי ישראל 20,518,118 שקלים עבור הקרקע - סכום המשקף מחיר של 85,400 שקלים עבור כל יחידת דיור (לפני הוצאות הפיתוח). בסך הכל תבנה דונה במסגרת המכרז 240 יחידות דיור. יצוין כי הוצאות הפיתוח במתחם כוללות את פיתוח היחידות צמודות הקרקע, יחידות הדיור בבנייה הרוויה והשטחים הציבוריים.

 

תשריט של שכונת כרמי גת (תשריט: לרמן אדריכלים) (תשריט: לרמן אדריכלים)
תשריט של שכונת כרמי גת(תשריט: לרמן אדריכלים)

 

ליברמן: "רוצו לקריית גת"

ברשות מקרקעי ישראל מעריכים שעם אישור החוק שמקדם שר האוצר, יאיר לפיד, לפיו שיעור המע"מ ברכישת דירה ראשונה מקבלן יעמוד על 0% לזכאים - יגיע מחירה של יחידת דיור בבנייה רוויה בפרויקט כרמי גת בעיר לכ-750 אלף שקל.

 

בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל, חיזק את הדברים והוסיף כי "מספר ההצעות במכרז ונתוני הזכייה בו מצביעים על אמון הציבור בהסכמי הגג בקריית גת ובתוכנית הממשלתית לדיור. הסכמי הגג הם הפתרון העיקרי למשבר הדיור - באמצעות הצפת השוק ביחידות דיור והבטחת התחלות בנייה תוך זמן קצר". ליברמן התייחס להערכות לפיהן המחירים יעמדו על פחות מ-800 אלף שקל וקרא לרוכשי הדירות הפוטנציאליים "לרוץ לקריית גת".

 

שר השיכון, אורי אריאל, הגיב לתוצאות המכרז ואמר כי "מדובר בהבעת אמון גדולה מצד היזמים כלפי צעדי הממשלה, הסכמי הגג ומתחם הענק החדש של כרמי גת. למכרז ניגשו 8 מציעים, בהם יזמים מובילים, והשוק לימד אותנו על הצמא ליחידות הדיור באזור - שבעבר נתפס כפחות מבוקש. בהמשך השנה בכוונתנו לשווק עוד כ-1,600 יחידות דיור בכרמי גת כדי לענות על הביקושים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסי כהן וחגי דקל
שר השיכון, אורי אריאל. "הבעת אמון גדולה מצד היזמים"
צילום: אסי כהן וחגי דקל
הדמיה: דינה אמר
הדמיית השכונה החדשה "כרמי גת"
הדמיה: דינה אמר
מומלצים