שתף קטע נבחר

האדמו"ר מקאליב: "ביקשתי מאלוקים: תן לי להגיד שמע ישראל"

האדמו"ר מקאליב עבר את אושוויץ ומנגלה על בשרו. הוא ראה את קרוביו נטבחים, ונותר לבדו. מי שמקדיש את חייו להנחלת השואה, מעיד כאן על כמה מן הזוועות שראו עיניו: "מי שהיה שם - מי שהיה רואה איך הוציאו מידיים של אמא ילדים ילדות וזרקו לתוך האש - לא יכול לשכוח"

 

האדמו"ר מקאליב, רבי מנחם מנדל טאוב, עבר עינויים קשים באושוויץ, ובהם ניסויים כימיים שמנעו ברבות הימים מזקנו לצמוח. מי שאיבד את כל משפחתו בעשן הארובות, מקדיש היום את כל זמנו להנצחת השואה במגזר החרדי.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

לרגל יום השואה הוא נעתר לספר ל-ynet על מקצת הזוועות שפקדו אותו, ועל מה שהוא מאמין כי הציל את חייו מכבשן האש ממש. צפו בעדות.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"מיליוני פעמים כבר סיפרו על השואה. חבל שאנשים שוכחים, ונזכרים רק ביום השואה", הוא אומר. "אבל מי שהיה שם - מי שהיה רואה איך הוציאו מידיים של אמא ילדים ילדות וזרקו לתוך האש - לא יכול לשכוח".

 

"שמע ישראל", זועק האדמו"ר מקאליב, ומסביר: "כמה שעות לפני שיכולנו לצאת לחירות, לקחו הרבה יהודים וזרקו אותם לאש. זעקתי 'שמע ישראל' ואמרתי: ריבונו של עולם, זה חלילה וחס ה'שמע ישראל' האחרון. עוד מעט אני אהיה עם כל המשפחה בשמים. אם תיתן לי חיים – הרי שבעזרת ה' אני מבטיח לך שאגיד 'שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד' במחיצת אנשים חיים".

 

 • למדריך המלא לזכויות ניצולי השואה - לחצו כאן

   

   


 •  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  "לא הכל אפשר לספר. עדיף לצנזר". האדמו"ר מקאליב
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים