שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכנסת אישרה: ייאסר עישון במגרשי כדורגל

  צעד נוסף בדרך למניעת עישון במתקני ספורט: מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק שהגישה ח"כ עדי קול, שלפיה יוקצו אזורי מושבים נפרדים באיצטדיונים שרק בהם ניתן יהיה לעשן, וכן חדר עישון לזמן ההפסקות

  אוויר נקי גם במשחקי כדורגל: מליאת הכנסת אישרה היום (ב') בקריאה ראשונה את הצעת חוק למניעת עישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון, כולל באיצטדיוני כדורגל.

   

  על פי ההצעה, ייאסר העישון במתקני ספורט, למעט בשני אזורים נפרדים של מושבים שיוקצו לעישון בידי הנהלת המתקן ובחדר עישון בזמן הפסקות בלבד. מספר המושבים המוקצים לעישון לא יעלה על 25% ממספר המושבים במתקן כולו, ושטח חדר העישון לא יעלה על 25% מהשטח שהוקצה לציבור להמתנה בהפסקות. החדר יכלול סידורי אוורור תקינים, והעישון בו לא יגרום למטרד בחלקים אחרים של המקום.

   

   

  גלגולי החוק נגד עישון באיצטדיונים:

  הכנסת אישרה: ייאסר עישון במגרשי כדורגל

   

  בדברי ההסבר להצעה נכתב: "מטרתה של הצעת חוק זו היא למנוע סבל מצד הצופים במשחקי ספורט. החוק הקיים למניעת העישון במקומות ציבוריים והחשיפה לעישון איננו אוסר על עישון ביציעי מגרשי ספורט, על אף העובדה שיש בכך כדי לגרום לסבל רב מצד השוהים במגרשים. על כן, מוצע לאסור עישון גם במקומות אלו ובכך למנוע עישון פסיבי, הפוגע בבריאות של הצופים הנמצאים במקומות אלו".

   

  יוזמת החוק, ח"כ עדי קול (יש עתיד), אמרה כי "הצעת החוק הזו הגיעה אליי מפניית ציבור. הצפייה בכדורגל הפכה בלתי נסבלת עבור אנשים שלא מעשנים. פנו אליי משפחות והורים לילדים שטענו שהם לא יכולים ללכת למשחקים. ברחבי העולם לא מעשנים באצטדיונים.

   

  "על פי ההצעה, בזמן קניית הכרטיס ניתן יהיה לבחור אם לשבת ביציע המעשנים או היציע שבו אסור לעשן".

   

  ח"כ רובי ריבלין (הליכוד ביתנו), הוסיף כי "במשך שנים הייתי אוהד כדורגל והייתי אף מעשן כבד ביותר. כאשר קיבלתי הרעלת ניקוטין בדיונים על התקציב, הפסקתי לעשן. מאז שאני לא מעשן אני רץ בשדות כבן עשרים. איזה חיים נפלאים הם חיים ללא עישון. אחד הדברים הקשים כשאדם שנגמל מעישון הוא עישון פסיבי, כך שהיציע של המעשנים צריך להיות מבודד ושלא יפריע לאלה שאינם מעשנים".

   

  בהצעה תמכו 23 חברי כנסת ואחד התנגד. היא הועברה לוועדת העבודה הרווחה והבריאות להכנה לקריאה שנייה ושלישית.   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  האיסור על עישון באיצטדיונים עבר בקריאה ראשונה
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים