שתף קטע נבחר

רב העיר ר"ג: לא להשכיר דירות ללסביות

הרב יעקב אריאל פסק כי אין להשכיר דירה לזוג לסביות, ושרת המשפטים הודיעה כי תפעל להגדרת אפליה בדיור כעבירה פלילית שעונש מאסר לצדה. ראש העיר ר"ג: "יש להצר על עמדות הרב, ומוטב שלא היו נאמרות כלל"

רב העיר רמת גן, יעקב אריאל, פוסק כי אין להשכיר דירת מגורים לזוג לסביות, המתכוונות להתגורר בה בחטא ולעשות בה עבירות דתיות בתחום המיני. עם זאת קבע, כי במידה שרק אחת מבנות הזוג היא השוכרת הרשמית הדבר מותר – אך גם במקרה זה יש להעדיף שוכר אחר.

 

<< לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

במדור "שאל את הרב" באתר "ישיבה" שאל אחד הגולשים: "הנכס שברשותי מוצע להשכרה. פנתה אליי בחורה נחמדה המעוניינת להשכיר את הנכס. הבחורה הביאה לידיעתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם אישה. האם ישנו איסור הלכתי המונע ממני להשכיר לה את הנכס נוכח מצבה הזוגי?"

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

הרב אריאל, מבכירי הציונות הדתית, נשיא פורום המכונים התורניים "חות"ם", ומי ששמו הוזכר כמועמד הבלעדי מטעמה לתפקיד הרב הראשי לישראל, השיב: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות - אל תשכיר. אם אחת שוכרת - אתה יכול להשכיר. אך אם יש לך הצעה אחר, תעדיף אותה" (הטעויות במקור).

 

משרד המשפטים בוחן תיקון לחקיקה

בעקבות הפסיקה הנחתה שרת המשפטים, ציפי לבני, את הגורמים המקצועיים במשרדה,

לבחון תיקון חקיקה שיגדיר את האפליה בתחום הדיור כעבירה פלילית שהעונש עליה הוא חצי שנת מאסר. לדבריה, מדובר תופעה נפוצה וקשה ביותר, אשר המלחמה בה היא מהחשובות במדינה דמוקרטית.

 

"סוגיית הדיור אינה נכללת בחוק איסור אפליה", אמרה שרת המשפטים, "אך המציאות שבה רבנים קוראים שלא להשכיר דירות למי שאינו יהודי או לחברי הקהילה הגאה, מחייבת אותנו לפעול ולהבהיר שכל סוג של אפליה, לרבות בדיור, היא עבירה פלילית ועוולה אזרחית שעונשה מאסר".

 

ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, הגיב לעמדת הרב המקומי: "רמת-גן היא עיר פתוחה וסובלנית בה חיים התושבים על פי אמונתם ובחירתם. התבטאויות הרב, כפי שצוטטו, הן עמדותיו האישיות בלבד ויש להצר עליהן. היה מוטב לו לא היו נאמרות כלל".

 

"פסיקה המנוגדת לתפיסה היהודית"

אילת וידר-כהן, ממנהיגות ארגון הנשים "קולך", אמרה בתגובה לדברי הרב כי: "לבנות ובני

הקהילה הלהט"בית זכויות שוות בכל תחומי החיים - הן במגזר הדתי והן מחוצה לו. פסיקה מעין זו מנוגדת לתפיסה היהודית הדוגלת ביחס של כבוד לכל אדם ולכל אישה".

 

מנכ"ל "ישראל חופשית", מיקי גיצין, פנה הערב (ד') לראש עירית רמת גן בדרישה לפטר את רב העיר. "רמת גן היא עיר של ציבור מגוון שכולל בתוכו גם קהילה גאה גדולה, שרוצה לדעת שכספיה לא מממנים משכורות של משרתי ציבור, שמשתמשים בסמכותם בכדי לעודד אפליה לרעה ופגיעה בזוכות הומואים ולסביות", כתב.

 

מארגון "בת קול – לסביות דתיות" נמסר בתגובה, כי "מצער מאוד שבמקום להוביל מדיניות של קבלה ואהבת חינם, הרב יעקב אריאל, דמות בולטת ומשפיעה במגזר הדתי, מתבטא באופן שעלול להוביל לנידוי של נשים לסביות אשר חלקן משתייכות לקהילה הדתית - מחנה שהרב בעצמו הוא חלק ממנו.

 

"דבריו של הרב אריאל בולטים בחריפותם במיוחד לנוכח העובדה שהיום, י"ד באייר, מצוין פסח שני,

בו קבע הקב"ה מועד נוסף להקרבת קורבן הפסח עבור קהלים שלא יכלו להיות שותפים למצווה במועד הרגיל, כדי למנוע את הרחקתם". הערב ערך הארגון את הכנס השישי של מיזם "פסח שני - יום הסובלנות הדתית", שבו מתקיים שיח מעמיק על סוגיית קבלת האחר בחברה הדתית, והתמורות שחלו במרוצת השנים במסגרת של המשפחה היהודית.

 

"ארגון בת קול, שבימים אלה מציין עשור להקמתו, ימשיך לשמש בית חם לנשים שאינן מוותרות על זהותן הדתית ועל זכותן לממש את חייהן כלסביות", הוסיפו, "ויפעל ליצירת סובלנות ולמניעת תופעות של אפליה כמו, למשל, זו שבה נקט הרב אריאל".

 

  • בהכנת הידיעה השתתפו: קובי נחשוני, אביאל מגנזי וגלעד מורג

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
לא להשכיר ללסביות. הרב אריאל
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: עמית שאבי
מתכננת ענישה של חצי שנת מאסר. ציפי לבני
צילום: עמית שאבי
מומלצים