שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב אריאל: איני אוסר השכרת דירות ללסביות
  יממה לאחר הסערה, טוען רב העיר רמת גן כי התשובה שענה לגולש, ולפיה אין להשכיר דירת מגורים לזוג נשים לסביות - הייתה רק "הדרכה חינוכית", ולא פסק הלכה מחייב. "הרב ידוע בפסיקותיו המתירות השכרת דירות לכל אדם באשר הוא אדם, ללא הבדל דת מין גזע ודעה כלשהי", נאמר בהבהרה

  אחרי הסערה מגיעה ההבהרה: רב העיר רמת גן, יעקב אריאל, מתייחס לתשובה שפרסם ולפיה אין להשכיר דירת מגורים לזוג נשים לסביות, ומבהיר כי מדובר היה בהדרכה חינוכית ולא בפסק הלכה מחייב.

   

  << לעוד חדשות ועדכונים - היכנסו לדף הפייסבוק של ערוץ היהדות >>

   

  בהודעה שפרסמה לשכת הרב נכתב כי הוא "ידוע בפסיקותיו המתירות השכרת דירות לכל אדם באשר הוא אדם, ללא הבדל דת מין גזע ודעה כלשהי", וכי "מעולם לא הורה לציבור למנוע השכרת דירות לאדם או לגורם כלשהו".

   

  קראו עוד בערוץ היהדות:

    

  עוד הובהר כי "במקרה דנן היה מדובר בתשובה נקודתית אישית לאדם שעמד בפני שאלה חינוכית - כיצד להסביר לילדיו שהוא משכיר דירה למשפחה שלא מהנורמות השכיחות. הרב בשום אופן לא אסר השכרת דירה, אלא הציע לאותו אדם להעדיף משפחה על פי המבנה הידוע והרגיל".

   

  "אם יש לך הצעה אחר, תעדיף אותה"

  אתמול (יום ד') פרסמנו כי הרב אריאל, מבכירי הציונות הדתית, נשיא פורום המכונים התורניים "חות"ם",

  ומי ששמו הוזכר כמועמד הבלעדי מטעמה לתפקיד הרב הראשי לישראל - השיב לשאלת גולש באתר "ישיבה", שביקש לדעת אם מותר לו להשכיר את דירתו לזוג לסביות. הוא כתב כי "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות - אל תשכיר. אם אחת שוכרת - אתה יכול להשכיר. אך אם יש לך הצעה אחר, תעדיף אותה" (הטעויות במקור).

   

  בעקבות הפרסום התעוררה סערה צבורית, ושרת המשפטים הצהירה כי תפעל לתיקון חקיקה שיגדיר את האפליה בתחום הדיור כעבירה פלילי,ת שהעונש עליה הוא חצי שנת מאסר.

   

  גם ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, הגיב כי "התבטאויות הרב, כפי שצוטטו, הן עמדותיו האישיות בלבד ויש להצר עליהן. היה מוטב לו לא היו נאמרות כלל", ואף קרא לרבה הראשי של רמת גן לשיחת בירור בשבוע הקרוב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אילן מרסיאנו
  לא פסק הלכה. הרב יעקב אריאל
  צילום: אילן מרסיאנו
  מומלצים